rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • spokojnosť
 • Veĺmi spokojná tovar je doručený za 2-3dni v dobrom stave
 • dobrý výber, rýchle dodanie bez problémov, spoľahlivosť
 • Ako vždy nadmieru spokojný.
 • Veľká výhoda
 • Cena
  Rychle dodanie
 • Takéto e dodanie, človek sa môže hneď liečiť. Je to veľmi dobre hlavne pre nás, ktorý kvôli chorobe sa ťažšie pohybujú. Páči sa mi , že si môžem v kľude prečítať informácie o daných liekoch. Porozmýšľať a nemusíte
  sa ponáhľať, lebo za mnou už stoja ďalší ľudia.
 • Dobré ceny, rýchle doručenie
 • Rýchle dodanie
 • Rýchle dodanie,veľká spokojnosť
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek je kombináciou dvoch rôznych liečiv nazývaných dutasterid a tamsulozín. Dutasterid patrí do skupiny liekov nazývaných inhibítory enzýmu 5 alfa reduktázy a tamsulozín patrí do skupiny liekov nazývaných alfablokátory.

Používa na liečbu mužov, ktorí majú zväčšenú prostatu (benígnu hyperpláziu prostaty  - BHP). Môže to spôsobiť aj pomalší a slabší prúd moču, pričom existuje riziko úplného zablokovania prietoku moču (akútna retencia moču). Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Odporúčaná dávka lieku je 1 kapsula 1x denne.

Ak je to vhodné, liek možno použiť na nahradenie súbežného užívania dutasteridu a tamsulozíniumchloridu pri prebiehajúcej duálnej terapii, aby sa liečba zjednodušila.
Ak je to klinicky vhodné, možno zvážiť priame prestavenie z monoterapie dutasteridom alebo tamsulozíniumchloridom na tento liek.

Spôsob použitia

Liek je na perorálne použitie. Kapsuly sa prehĺtajú celé, približne 30 minút po jedle v rovnakom čase každý deň a zapíjajú sa vodou. Kapsuly sa nemajú žuvať ani otvárať. Kontakt s obsahom kapsuly, ktorá obsahuje dutasterid v kapsule s tvrdým obalom, môže vyvolať podráždenie sliznice orofaryngu.

Upozornenie

Liek je u žien kontraindikovaný.
Ak pacientova partnerka je alebo pravdepodobne môže byť tehotná, pacient by mal zabrániť expozícii partnerky spermiám použitím prezervatívu.
Liek je kontraindikovaný v pediatrickej populácii vo veku do 18 rokov.
U pacientov s miernou až stredne závažnou poruchou funkcie pečene je potrebná opatrnosť. U pacientov so závažnou poruchou funkcie pečene je použitie lieku kontraindikované.
Nevykonali sa žiadne štúdie o účinkoch lieku na schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje. Pacienti majú byť informovaní o možnom výskyte symptómov súvisiacich s ortostatickou hypotenziou, ako je závrat.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Tvrdá kapsula

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800