rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • rychle dodanie
  nizke ceny
 • výborné, odporúčam
 • Rýchlosť dodania
 • Super výber
  Dobré ceny
  Oceňujem minulotýždňovú výhodnú cenu dopravy do Zásielkovne. Mohlo by to byť častejšie a pravidelne.
 • Pani, s ktorou som volala cez infolinku bola neskutočne milá a nápomocná. Odporučila mi zvoliť si dodanie do lekárne, aby som mala paralenove čapiky pre syna na ďalší deň doma. A aj tak bolo :) uuuuzasne! Veľmi ďakujem!
 • Cobra spolupraca,rychlost a serioznost
 • Expresne dorucenie
 • Velmi rzychke dodanie
 • Prehľadná ponuka, dobrá komunikácia s obchodom, rýchle dodanie a slušné expedičné poplatky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Tento liek obsahuje liečivo folitropín alfa, ktorý je takmer rovnaký ako prirodzený hormón produkovaný v tele, ktorý sa označuje ako tzv. hormón stimulujúci folikuly (FSH). FSH je gonadotropín, typ hormónu, ktorý hrá dôležitú úlohu pri plodnosti a reprodukcii u ľudí. U žien je FSH potrebný pre rast a vývin vačkov (folikulov) vo vaječníkoch, ktoré obsahujú vajíčka. U mužov je FSH potrebný na produkciu spermií.

U dospelých žien sa liek používa:

 • na podporu uvoľnenia vajíčka z vaječníka (ovulácia) u žien, u ktorých nedochádza k ovulácii a ktoré nereagovali na liečbu liekom nazývaným klomiféniumcitrát,
 • spolu s iným liekom nazývaným lutropín alfa (luteinizačný hormón alebo LH) na podporu uvoľnenia vajíčka z vaječníka (ovulácia) u žien, u ktorých nedochádza k ovulácii, pretože ich telo vytvára veľmi malé množstvo gonadotropínov (FSH a LH),
 • na podporu vývoja viacerých folikulov (každý obsahuje vajíčko) u žien podstupujúcich metódy asistovanej reprodukcie (postupy, ktoré môžu pomôcť otehotnieť), ako sú in vitro fertilizácia, intratubárny transfer gamét alebo intratubárny transfer zygot.

U dospelých mužov sa liek používa:

 • spolu s ďalším liekom nazývaným ľudský choriogonadotropín (hCG) na podporu vývoja spermií u mužov, ktorí sú neplodní v dôsledku nízkej hladiny určitých hormónov. 

Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Ženy s anovuláciou (vrátane syndrómu polycystických ovárií):
Úvodná dávka je 75-150 IU 1x denne. U menštruujúcich žien sa začne podávať počas prvých 7 dní menštruačného cyklu. Dávku možno zvyšovať každých 7 alebo 14 dní o 37,5 až 75 IU, kým sa nedostaví požadovaná odpoveď. Maximálna denná dávka je 225 IU.
Trvanie liečebného cyklu: Ak sa nedostaví požadovaná odpoveď do 4 týždňov, liečebný cyklus sa ukončí a nasledujúci začne vyššou úvodnou dávkou. V prípade nadmernej odpovede sa má liečba ukončiť a v nasledujúcom cykle sa podá nižšia úvodná dávka.

Ženy s anovuláciou v dôsledku závažnej deficiencie LH a FSH:
Úvodná dávka je 75-150 IU 1x denne. Dávku lieku možno zvyšovať každých 7 alebo 14 dní o 37,5 až 75 IU, kým sa nedostaví požadovaná odpoveď. (Liek sa podáva spolu so 75 IU lutropínu alfa)
Trvanie liečebného cyklu: 5 týždňov. Ak sa nedostaví požadovaná odpoveď do 5 týždňov, liečebný cyklus sa ukončí a nasledujúci začne vyššou úvodnou dávkou. V prípade nadmernej odpovede sa má liečba ukončiť a v nasledujúcom cykle sa podá nižšia úvodná dávka.

Ženy podstupujúce ovariálnu stimuláciu s vývojom viacerých folikulov pred in vitro fertilizáciou alebo inými metódami asistovanej reprodukcie:
Úvodná dávka je 150-225 IU 1x denne, počnúc 2. alebo 3. dňom cyklu. Maximálna denná dávka je 450 IU.
Trvanie liečebného cyklu: Adekvátny vývoj folikulov sa spravidla dosiahne v priemere na 10 deň liečby (v rozmedzí od 5 do 20 dní). Miera úspešnosti liečby počas prvých 4 pokusov zostáva spravidla stabilná a následne postupne klesá.

Muži s hypogonadotropným hypogonadizmom:
Zvyčajná dávka je 150 IU 3x týždenne (súbežne s hCG).
Trvanie liečby: najmenej 4 mesiace. Ak sa nedostaví odpoveď, je možné pokračovať ešte počas najmenej 18 mesiacov.

Spôsob použitia

Liek je určený na injekčné podávanie tesne pod kožu (subkutánne) každý deň v rovankom čase. Pero sa vyberie z chladničky 5 až 10 minút pred použitím. Pred aplikáciou sa umyjú ruky, miesto podania sa očistí alkoholovým tampónom. Naplnené pero sa použije len raz a potom sa zlikviduje.
Pokyny na podávanie lieku pomocou naplneného pera: pozri Príbalový leták (Písomnú informáciu pre používateľa) - záver.

Upozornenie

Prvá injekcia sa má podať pod priamym lekárskym dohľadom.
Použitie lieku nie je indikované v tehotenstve a pri dojčení.
Bezpečnosť, účinnosť a farmakokinetika folitropínu alfa u pacientov s poruchou funkcie obličiek alebo pečene neboli stanovené.
Liek nie je určený na použitie u detí alebo dospievajúcich mladších ako 18 rokov.
Uchovávať v chladničke (2 °C – 8 °C). Po vybratí z chladničky sa môže uchovávať až 3 mesiace pri teplote do 25 °C (bez opätovného schladenia).
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Injekčný roztok

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800