rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • rychle dodanie
  nizke ceny
 • výborné, odporúčam
 • Rýchlosť dodania
 • Super výber
  Dobré ceny
  Oceňujem minulotýždňovú výhodnú cenu dopravy do Zásielkovne. Mohlo by to byť častejšie a pravidelne.
 • Pani, s ktorou som volala cez infolinku bola neskutočne milá a nápomocná. Odporučila mi zvoliť si dodanie do lekárne, aby som mala paralenove čapiky pre syna na ďalší deň doma. A aj tak bolo :) uuuuzasne! Veľmi ďakujem!
 • Cobra spolupraca,rychlost a serioznost
 • Expresne dorucenie
 • Velmi rzychke dodanie
 • Prehľadná ponuka, dobrá komunikácia s obchodom, rýchle dodanie a slušné expedičné poplatky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek obsahuje liečivo (aktívnu látku) certolizumab pegol, fragment (časť) ľudskej protilátky. Liek sa viaže na špecifickú bielkovinu nazývanú tumor nekrotizujúci faktor α (TNFα), blokuje ho a tým znižuje zápal. Lieky, ktoré sa viažu na TNFα, sa tiež nazývajú blokátory TNF. Liek sa používa u dospelých na liečbu nasledujúcich zápalových ochorení:

 • reumatoidná artritída. Liek sa zvyčajne užíva v kombinácii s metotrexátom a používa sa na:
  • zmiernenie prejavov a príznakov ochorenia,
  • spomalenie poškodenia chrupaviek a kostí kĺbov spôsobených ochorením,
  • zlepšenie fyzickej funkcie a výkonávania denných činností.
 • axiálna spondylartritída (vrátane ankylozujúcej spondylitídy a axiálnej spondylartritídy bez röntgenologického dôkazu ankylozujúcej spodylitídy). Liek sa používa, ak predchádzajúca liečba nie je dostatočná na: 
  • zmiernenie prejavov a príznakov ochorenia,
  • zlepšenie fyzickej funkcie a vykonávania denných činností.
 • psoriatická artritída. Liek sa zvyčajne užíva v kombinácii s metotrexátom na:
  • ​zmiernenie prejavov a príznakov ochorenia,
  • zlepšenie fyzickej funkcie a výkonávania denných činností.

Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Nárazová dávka:
Odporúčaná začiatočná dávka pre dospelých je 400 mg (podávaná vo forme dvoch 200 mg s.c. injekcií) v 0., 2. a 4. týždni. Ak je to vhodné, s podávaním metotrexátu sa má pri reumatoidnej artritíde a psoriatickej artritíde pokračovať počas liečby certolizumab pegolom.

Reumatoidná artritída - udržiavacia dávka:
Po začiatočnej dávke je odporúčaná udržiavacia dávka u dospelých 200 mg každé 2 týždne. Po potvrdení klinickej odpovede sa môže zvážiť alternatívne udržiavacie dávkovanie 400 mg každé 4 týždne. Ak je to vhodné, s podávaním metotrexátu sa má pokračovať počas liečby certolizumab pegolom.

Axiálna spondylartritída:
Po začiatočnej dávke je odporúčaná udržiavacia dávka u dospelých 200 mg každé 2 týždne alebo 400 mg každé 4 týždne.

Psoriatická artritída:
Po začiatočnej dávke je odporúčaná udržiavacia dávka u dospelých 200 mg každé 2 týždne. Po potvrdení klinickej odpovede sa môže zvážiť alternatívne udržiavacie dávkovanie 400 mg každé 4 týždne. Ak je to vhodné, s podávaním metotrexátu sa má pokračovať počas liečby certolizumab pegolom.

Pre indikácie uvedené vyššie sa klinická odpoveď zvyčajne dosiahne v priebehu 12 týždňov liečby. Pokračovanie v liečbe sa má starostlivo prehodnotiť u pacientov, u ktorých sa nepreukázal žiadny prospech z liečby počas prvých 12 týždňov liečby.

Vynechanie dávky:
Pacientom, ktorí vynechali dávku, treba odporučiť, aby si aplikovali injekčne ďalšiu dávku certolizumab pegolu, hneď ako si spomenú a potom pokračovali v injekčnej aplikácii nasledujúcich dávok tak, ako boli pôvodne poučení.

Spôsob použitia

Celkový obsah (1 ml) naplnenej injekčnej striekačky sa má podávať len vo forme s.c. injekcie. Medzi vhodné miesta pre injekčnú aplikáciu patrí stehno alebo brucho. Po náležitom vyškolení v injekčnej technike si môžu pacienti, ak to ich lekár považuje za vhodné, sami aplikovať injekcie pomocou naplnenej injekčnej striekačky, s lekárskou kontrolou podľa potreby. Naplnenú injekčnú striekačku s chráničom ihly majú používať len zdravotnícki pracovníci. Pokyny na prípravu a podanie lieku sú podrobne uvedené v Písomnej informácii pre používateľa.

Upozornenie

Liečbu má začať lekár - špecialista so skúsenosťami v diagnostike a liečbe ochorení, na ktoré je liek indikovaný.
Liečba sa nesmie začať u pacientov s klinicky významnou aktívnou infekciou, vrátane chronických alebo lokalizovaných infekcií, pokiaľ nie je infekcia zvládnutá.
Počas tehotenstva sa liek neodporúča. Podávanie živých vakcín deťom vystaveným účinku certolizumab pegolu in utero sa neodporúča počas minimálne 5 mesiacov po poslednom podaní matke počas tehotenstva. Ženy v plodnom veku majú používať adekvátnu antikoncepciu na zabránenie tehotenstva a pokračovať v jej používaní minimálne po dobu 5 mesiacov po poslednom podaní lieku.
Pri rozhodovaní, či pokračovať v dojčení/prerušiť dojčenie alebo pokračovať v liečbe/prerušiť liečbu, je potrebné vziať do úvahy prínos dojčenia pre dieťa a prínos liečby pre ženu.
U detí a dospievajúcich vo veku do 18 rokov bezpečnosť a účinnosť lieku neboli stanovené.
Živé vakcíny sa nemajú podávať súbežne s týmto liekom.
Po podaní lieku sa môže objaviť závrat (vrátane vertiga, poruchy videnia a vyčerpanosti), čo môže mať vplyv na schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.
Počas liečby sa môže vyskytnúť fotosenzitivita (menej častý nežiaduci účinok, frekvencia ≥ 1/1 000 až < 1/100).
Uchovávať v chladničke pri teplote 2-8 °C. Neuchovávať v mrazničke.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Injekčný roztok

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800