rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • rychle dodanie
  nizke ceny
 • výborné, odporúčam
 • Rýchlosť dodania
 • Super výber
  Dobré ceny
  Oceňujem minulotýždňovú výhodnú cenu dopravy do Zásielkovne. Mohlo by to byť častejšie a pravidelne.
 • Pani, s ktorou som volala cez infolinku bola neskutočne milá a nápomocná. Odporučila mi zvoliť si dodanie do lekárne, aby som mala paralenove čapiky pre syna na ďalší deň doma. A aj tak bolo :) uuuuzasne! Veľmi ďakujem!
 • Cobra spolupraca,rychlost a serioznost
 • Expresne dorucenie
 • Velmi rzychke dodanie
 • Prehľadná ponuka, dobrá komunikácia s obchodom, rýchle dodanie a slušné expedičné poplatky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek patrí medzi antibiotiká. Liek sa používa na kontrolu pretrvávajúcich infekcií pľúc spôsobených baktériou Pseudomonas aeruginosa u pacientov s cystickou fibrózou. Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a deti od 6 rokov: 1 kapsula inhalovaná 2x denne. Interval medzi dávkami by mal byť podľa možnosti čo najbližšie k 12 hodinám.

Ak sa používajú aj iné lieky, treba ich používať v tomto poradí: inhalované bronchodilátory, fyzioterapia hrudníka, iné inhalované lieky, kolistimetát sodný.

Spôsob použitia

Liek je určený len na inhaláciu. Kapsuly sa majú používať len spolu s inhalátorom prášku Turbospin. Na zabezpečenie správneho podania lieku, lekár alebo iný zdravotnícky personál má ukázať pacientovi, ako používať inhalátor, s tým, že prvá dávka sa podá pod lekárskym dohľadom.

Používanie lieku pomocou inhalátora Turbospin:
Odstráni sa vrchnák inhalátora a odskrutkuje sa náustok, odhaľujúc tak komôrku inhalátora. Z blistra sa vyberie jedna kapsula, ktorá sa musí okamžite použiť. Kapsula sa jemne vloží do komôrky najširším koncom. Náustok sa zaskrutkuje späť na miesto. Na prepichnutie kapsuly sa drží inhalátor s náustkom v zvislej polohe, jemne sa zatlačí piest smerom hore, až kým sa nedosiahne vyznačená čiara (vtedy je cítiť odpor a toto umiestni kapsulu do polohy, v ktorej je pripravená na prepichnutie). S kapsulou uzamknutou v polohe na prepichnutie sa zatlačí piest nadoraz a uvoľní sa. Kapsula je prepichnutá, čo umožní inhaláciu jej obsahu. Kapsula sa nemá prepichovať viac ako raz. Pacient pomaly vydýchne a vloží náustok medzi pery a zuby. Pery sa majú priložiť tesne na náustok. Je potrebné dávať pozor, aby sa počas inhalácie nezakryli prstami alebo ústami škáry pre vzduch. Pacient vdychuje pomaly a hlboko cez ústa takou rýchlosťou, ktorá postačí na to, aby bolo počuť alebo cítiť otáčanie kapsuly. Inhalátor sa vyberie z úst a zadrží sa dych na približne 10 sekúnd, alebo tak dlho, ako je to pohodlné, a potom sa pomaly vydýchne. Ak nie je počuť otáčanie kapsuly, mohla sa zaseknúť v priehradke. Ak k tomu dôjde, kapsulu je možné uvoľniť jemným poklepaním komôrky inhalátora. Ak sa kapsula nedá uvoľniť a prášok nemožno inhalovať, je potrebné odstrániť prelomenú kapsulu a zostávajúci prášok a použiť ďalšiu. Odskrutkovaním náustka a inšpekciou kapsuly je možné skontrolovať, či je kapsula prázdna. Ak nie je prázdna, je potrebné opakovať postup, až kým nie je ukončená inhalácia celého obsahu. Po každom nádychu lieku je potrebné ústa vypláchnuť vodou. Vyplachovaná voda sa nesmie prehltnúť. Výplach môže znížiť riziko výskytu perorálnej plesňovej superinfekcie počas liečby a môže tiež znížiť nepríjemnú chuť liečiva. Keď sa kapsula vyprázdni, je potrebné odskrutkovať náustok a potom odstrániť a zlikvidovať prázdnu kapsulu.

Upozornenie

Počas tehotenstva by sa mal liek používať iba v prípade, ak prínos pre matku preváži potenciálne riziko pre plod.
Absorbovaný kolistimetát sodný sa môže vylučovať do ľudského mlieka. Rozhodnutie, či pokračovať/ukončiť dojčenie alebo ukončiť/prerušiť liečbu sa má urobiť po zvážení prínosu dojčenia pre dieťa a prínosu liečby pre ženu.
U detí mladších ako 6 rokov bezpečnosť a účinnosť lieku nebola stanovená.
Na základe bezpečnostného profilu kolistimetátu sodného sa môže vyskytnúť neurotoxicita s možnosťou závratu, zmätenia alebo poruchy zraku. Pacienti by mali byť varovaní, aby sa v prípade ich výskytu vyhýbali vedeniu vozidla alebo obsluhe strojov.
Uchovávať pri teplote neprevyšujúcej 25° C.
Obal kapsuly je vyrobený zo želatíny, ktorá je neškodná pre ľudí v prípade požitia alebo vdýchnutia.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Inhalačný prášok v tvrdej kapsule

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800