rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • Super spokojna
 • super.rychle dodanie-dobre ceny
 • Nemám.
 • Rýchlosť
 • rýchle dodanie
  priaznivé ceny
 • Som spokojný a odporúčam
 • rýchlosť, cena
 • Výhodné ceny
  Dobrá dostupnosť produktov
  Široká ponuka produktov
  Veľmi rýchle dodanie
  Možnosť doručenia do boxu/packety
  Výhodný vernostný program
  Darček pri nákupe
  Doprava zadarmo pri nákupe nad 10€
  Dobrá komunikácia s obchodom
 • Tentoraz som si dala balík doniesť do Alzaboxu,doteraz som využívala služby kuriéra. Oceňujem rýchlosť dodania aj dobrý výber.
 • Rýchlosť vybavenia objednavky
  Super ceny
  Spoľahlivosť
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek obsahuje liečivo sekukinumab. Sekukinumab je monoklonálna protilátka. Liek patrí do skupiny liekov nazývaných inhibítory interleukínu (IL), tento liek potláča aktivitu bielkoviny označovanej IL-17A. Liek sa používa na liečbu nasledujúcich zápalových ochorení:

 • ložisková psoriáza. Liek zmierňuje zápal a ostatné prejavy choroby. Liek sa používa u dospelých so stredne závažnou až závažnou ložiskovou psoriázou.
 • psoriatická artritída. Liek sa používa, ak predchádzajúca liečba nebola dostatočná. Liek sa používa na zmiernenie prejavov a príznakov aktívnej psoriatickej artritídy, zlepšenie fyzickej kondície a spomalenie poškodenia chrupavky a kostí kĺbov postihnutých chorobou. Liek sa používa u dospelých a môže sa používať samotný, alebo spolu s iným liekom nazvaným metotrexát.
 • ankylozujúca spondylitída. Liek sa používa, ak predchádzajúca liečba nebola dostatočná. Liek zmierňuje prejavy a príznaky ochorenia, zmierňuje zápal a zlepšuje fyzickú kondíciu. Liek sa používa u dospelých s aktívnou ankylozujúcou spondylitídou.

Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Ložisková psoriáza
Odporúčaná dávka je 300 mg sekukinumabu podaná s.c. so začiatočnými dávkami v 0., 1., 2. a 3. týždni, po ktorých nasledujú, počnúc 4. týždňom, mesačné udržiavacie dávky. Každá dávka 300 mg sa podáva ako dve s.c. injekcie po 150 mg.

Psoriatická artritída
U pacientov so sprievodnou stredne závažnou až závažnou ložiskovou psoriázou alebo u pacientov bez adekvátnej odpovede na liečbu anti-TNFα je odporúčaná dávka 300 mg podaná s.c. so začiatočnými dávkami v 0., 1., 2. a 3. týždni, po ktorých nasledujú, počnúc 4. týždňom, mesačné udržiavacie dávky. Každá dávka 300 mg sa podáva ako dve s.c. injekcie po 150 mg.
U ostatných pacientov je odporúčaná dávka 150 mg podaná s.c. so začiatočnými dávkami v 0., 1., 2. a 3. týždni, po ktorých nasledujú, počnúc 4. týždňom, mesačné udržiavacie dávky.

Ankylozujúca spondylitída:
Odporúčaná dávka je 150 mg podaná s.c. so začiatočnými dávkami v 0., 1., 2. a 3. týždni, po ktorých nasledujú, počnúc 4. týždňom, mesačné udržiavacie dávky.

Klinická odpoveď na liečbu sa dosiahne zvyčajne v priebehu 16 týždňov liečby. Ukončenie liečby sa má zvážiť u pacientov, u ktorých sa odpoveď neprejavila do 16 týždňov liečby.

Spôsob použitia

Liek sa má podávať subkutánnou (s.c.) injekciou. Ak je to možné, je potrebné vyhýbať sa podaniu injekcií do oblastí kože s prejavmi psoriázy. Pero sa má vybrať z chladničky 20 minút pred podaním, aby sa mohlo ohriať na izbovú teplotu. Ak roztok obsahuje ľahko viditeľné častice, ak je zakalený alebo výrazne hnedý, nesmie sa použiť. Podrobný návod na použitie je uvedený v Písomnej informácii pre používateľa.

Po primeranom zaškolení v technike aplikácie s.c. injekcie si pacient môže liek podávať sám. Pacientov je potrebné poučiť, aby si podávali celé množstvo lieku podľa pokynov uvedených v Písomnej informácii pre používateľa.

Upozornenie

Liek je určený na použitie pod vedením a dohľadom lekára so skúsenosťami v diagnostike a liečbe chorôb, na ktoré je liek indikovaný.
Nie sú k dispozícii dostatočné údaje o používaní sekukinumabu u tehotných žien. Ako preventívne opatrenie je vhodnejšie vyhnúť sa používaniu lieku počas tehotenstva. Ženy v plodnom veku majú počas liečby a najmenej 20 týždňov po skončení liečby používať účinnú metódu antikoncepcie.
Nie je známe, či sa sekukinumab vylučuje do ľudského mlieka. Vzhľadom na možnosť nežiaducich reakcií na sekukinumab u dojčených detí sa rozhodnutie, či ukončiť dojčenie počas liečby a do 20 týždňov po skončení liečby, alebo ukončiť liečbu, má urobiť po zvážení prínosu dojčenia pre dieťa a prínosu liečby pre ženu.
U detí vo veku menej ako 18 rokov bezpečnosť a účinnosť lieku neboli stanovené.
Súbežne s liekom sa nemajú podávať živé vakcíny.
Uchovávať v chladničke pri teplote 2-8 °C. Neuchovávať v mrazničke.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Injekčný roztok

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800