rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • spokojnosť
 • Veĺmi spokojná tovar je doručený za 2-3dni v dobrom stave
 • dobrý výber, rýchle dodanie bez problémov, spoľahlivosť
 • Ako vždy nadmieru spokojný.
 • Veľká výhoda
 • Cena
  Rychle dodanie
 • Takéto e dodanie, človek sa môže hneď liečiť. Je to veľmi dobre hlavne pre nás, ktorý kvôli chorobe sa ťažšie pohybujú. Páči sa mi , že si môžem v kľude prečítať informácie o daných liekoch. Porozmýšľať a nemusíte
  sa ponáhľať, lebo za mnou už stoja ďalší ľudia.
 • Dobré ceny, rýchle doručenie
 • Rýchle dodanie
 • Rýchle dodanie,veľká spokojnosť
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek obsahuje dve liečivá nazývané lizinopril a hydrochlorotiazid. Lizinopril patrí do skupiny liekov nazývaných inhibítory angiotenzín konvertujúceho enzýmu (ACE). Hydrochlorotiazid patrí do skupiny liekov nazývaných diuretiká ('močopudné tablety').
Liek sa používa na liečbu vysokého krvného tlaku (hypertenzia). Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Esenciálna hypertenzia
Zvyčajná dávka je 1 tableta 1x denne. Ak sa terapeutický účinok nedosiahne počas 2-4 týždňov, môže sa dávka zvýšiť na 2 tablety 1x denne.

Pacienti s poruchou funkcie obličiek
U pacientov s klírensom kreatinínu  30-80 ml/min je potrebná titrácia jednotlivých zložiek až na dávku obsiahnutú v kombinovaných tabletách. Odporúčaná dávka lizinoprilu, keď sa látka používa samotná, je pri miernej renálnej insuficiencii 5-10 mg.

Predchádzajúca diuretická liečba
Diuretická liečba sa má ukončiť 2-3 dni pred začatím liečby liekom. Ak toto nie je možné, má sa liečba začať samotným lizinoprilom v dávke 5 mg.

Liečba je dlhodobá. O dĺžke liečby rozhoduje lekár.

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú 1x každý deň približne v rovnakom čase. Tablety sa užívajú vcelku (nesmú sa hrýzť ani drviť), nezávislé od jedla a zapíjajú sa vodou.

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný počas 2. a 3. trimestra tehotenstva, použitie lieku počas 1. trimestra sa neodporúča. Po potvrdení tehotenstva sa má liečba okamžite zastaviť a pokiaľ je to vhodné, začať s alternatívnou liečbou.
Liek sa neodporúča užívať počas dojčenia.
Použitie lieku u detí sa neodporúča.
Liek je kontraindikovaný pri ťažkej poruche funkcie pečene. U pacientov s poškodením funkcie pečene sa vyžaduje opatrnosť.
Použitie lieku u pacientov s ťažkou poruchou funkcie obličiek (klírens kreatinínu <30 ml/min) je kontraindikované. U žiadneho pacienta s renálnou nedostatočnosťou sa liek nemá použiť ako úvodná liečba.
Liek sa nesmie použiť u pacientov po transplantácii obličky.
U pacientov s cukrovkou liečených ústami podávanými antidiabetikami alebo inzulínom je potrebné dôkladné sledovanie regulácie hladiny glukózy v krvi počas prvého mesiaca liečby. Počas liečby sa môže prejaviť latentný diabetes mellitus.
Liek môže ovplyvniť schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje. Opatrnosť sa odporúča najmä na začiatku liečby, pri zmene dávky alebo pri použití v kombinácii s alkoholom.
Pacient musí pred akýmkoľvek chirurgickým zákrokom informovať lekára o užívaní lieku.
Bol hlásený komplex symptómov, ktorý môže zahrňovať aj fotosenzitivitu.
Liek môže spôsobiť pozitívne výsledky v antidopingovom teste, liečba sa tiež môže spájať so zvýšením hladín cholesterolu a triglyceridov.
Počas liečby sa môže vyskytovať suchý, neproduktívny kašeľ, ktorý vymizne po ukončení liečby.
Pacient musí dodržiavať aj neliekové opatrenia a mal by si pravidelne kontrolovať a zapisovať krvný tlak a tepovú frekvenciu.
Alkohol môže zhoršiť vedľajšie účinky.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Tablety

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800