rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • Som spokojná, všetko som dostala v poriadku
 • Spokojná
 • rýchle dodanie, prehľadná stránka
 • tovar dodany v poriadku
  podla moznosti vcas
  pohodlny nakup
 • rýchle dodanie
 • Vynikajúci obchod. Odporúčam všetkým. Rýchle a lacné doručenie priamo do zvolenej lekárne. A navyše od objednania po doručenie informácie o stave objednávky, čo nie všade to tak funguje. Ďakujem pekne.
 • Rychle dorucenie,kvalitne vyrobky
 • Zásielka rýchlo vybavená
 • Bola som veľmi spokojná
 • rychle dodanie, dobre ceny
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Emona je antikoncepčná tableta a používa sa na zabránenie otehotnenia.
Každá z 24 ružových tabliet obsahuje malé množstvo dvoch rôznych ženských hormónov, nazývaných drospirenón a etinylestradiol.
4 biele tablety neobsahujú liečivá a nazývajú sa aj placebo tablety.
Antikoncepčné tablety, ktoré obsahujú dva hormóny, sa nazývajú „kombinované“ tablety. Viac na adc.sk

Použitie:

Liek sa užíva každý deň v približne rovnaký čas, v poradí naznačenom na blistrovom balení. Tableta sa zapije podľa potreby s malým množstvom tekutiny.

Pokial žena začína prvýkrát s užívaním tabliet musí začať v 1. deň prirodzeného cyklu (t.j. v prvý deň menštruačného krvácania).
Ružové tablety užívajte počas prvých 24 dní a biele tablety následne zvyšné 4 dni. Vzápätí nato musíte začať s novým blistrom (24 ružových a potom 4 biele tablety). Medzi jednotlivými blistrami teda nie je žiadna prestávka. Vzhľadom na odlišné zloženie tabliet je nevyhnutné začať s prvou tabletou v ľavom hornom rohu a potom užívať tablety každý deň. Na dodržanie správneho poradia postupujte podľa smeru šípiek na blistri. Užívanie z ďalšieho blistra sa začína nasledujúci deň po užití poslednej tablety z predchádzajúceho blistra.

Krvácanie z vysadenia sa zvyčajne začína na 2. ‑ 3. deň po začatí užívania placebo tabliet (posledný rad) a nemusí skončiť pred začatím užívania ďalšieho blistra. Ak sa užitie ktorejkoľvek tablety oneskorí o viac ako 24 hodín, antikoncepčná ochrana môže byť znížená.
Ak používateľka zabudne užiť tablety a následne sa nedostaví krvácanie z vysadenia vo fáze užívania placebo tabliet, musí sa zvážiť možnosť gravidity.

Upozornenie:
Liek nesmie byť indikovaný počas gravidity. Ak žena otehotnie počas užívania, musí liek ihneď prestať užívať a vyhľadať svojho lekára.
Ak chce žena otehotnieť, môže prestať užívať liek kedykoľvek.
Počas dojčenia sa spravidla neodporúča užívať. Ak chce užívať antikoncepčné tablety počas dojčenia, je treba sa poradiť so svojim lekárom.
Ak dôjde k zhoršeniu alebo prvému prejavu rizikových faktorov, žena sa má obrátiť na svojho lekára, ktorý určí, či má ukončiť používanie.

Forma pre RX

Filmom obalené tablety

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800