rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • rychle dodanie
  nizke ceny
 • výborné, odporúčam
 • Rýchlosť dodania
 • Super výber
  Dobré ceny
  Oceňujem minulotýždňovú výhodnú cenu dopravy do Zásielkovne. Mohlo by to byť častejšie a pravidelne.
 • Pani, s ktorou som volala cez infolinku bola neskutočne milá a nápomocná. Odporučila mi zvoliť si dodanie do lekárne, aby som mala paralenove čapiky pre syna na ďalší deň doma. A aj tak bolo :) uuuuzasne! Veľmi ďakujem!
 • Cobra spolupraca,rychlost a serioznost
 • Expresne dorucenie
 • Velmi rzychke dodanie
 • Prehľadná ponuka, dobrá komunikácia s obchodom, rýchle dodanie a slušné expedičné poplatky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek obsahuje gemcitabín, ktorý patrí do skupiny liekov nazývaných “cytotoxické lieky”. Tieto lieky zabíjajú deliace sa bunky, včítane rakovinových buniek.

Používa sa na liečbu nasledovných druhov rakoviny:

 • nemalobunkový karcinóm pľúc (NSCLC), gemcitabín samotný alebo spolu s cisplatinou
 • lokálne pokročilý alebo metastázujúci adenokarcinóm pankreasu (rakovina pankreasu)
 • karcinómom prsníka (rakovina prsníka), spolu s paklitaxelom
 • lokálne pokročilý alebo metastázujúci epiteliálny karcinómom ovárií (rakovina vaječníkov) spolu s karboplatinou
 • pokročilý alebo metastázujúci karcinóm močového mechúra (rakovina močového mechúra), spolu s cisplatinou. 

Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Karcinóm močového mechúra
Používanie v kombinácii: Odporúčaná dávka je 1 000 mg/m² podávaná formou 30‑minútovej infúzie. Dávka sa má podávať 1., 8. a 15. deň každého 28-dňového cyklu v kombinácii s cisplatinou. Cisplatina sa podáva v odporúčanej dávke 70 mg/m² 1. deň po gemcitabíne alebo 2. deň každého 28-dňového cyklu. Tento 4-týždňový cyklus sa potom opakuje. Dávkovanie vo všetkých cykloch alebo v jednom z cyklov sa môže znížiť v závislosti od miery toxicity pozorovanej u pacienta.

Karcinóm pankreasu
Odporúčaná dávka je 1 000 mg/m² podávaná formou 30-minútovej vnútrožilovej infúzie. Dávka sa má opakovať 1x za týždeň počas 7 týždňov, potom nasleduje týždňová prestávka. Ďalšie cykly majú pozostávať z injekcií raz týždenne počas 3 po sebe nasledujúcich týždňov, pričom každý 4. týždeň je bez liečby. Dávkovanie vo všetkých cykloch alebo v 1 z cyklov sa môže znížiť v závislosti od miery toxicity pozorovanej u pacienta.

Nemalobunkový karcinóm pľúc
Monoterapia: Odporúčaná dávka je 1 000 mg/m² podávaná formou 30-minútovej vnútrožilovej infúzie. Dávka sa má opakovať 1x za týždeň počas 3 týždňov a potom nasleduje týždňová prestávka. Tento 4-týždňový cyklus sa potom opakuje. Dávkovanie vo všetkých cykloch alebo v 1 z cyklov sa môže znížiť v závislosti od miery toxicity pozorovanej u pacienta.
Používanie v kombinácii: Odporúčaná dávka je 1 250 mg/m² povrchovej plochy tela podávaná formou 30-minútovej vnútrožilovej infúzie 1. a 8. deň liečebného cyklu (21 dní). Dávkovanie vo všetkých cykloch alebo v 1 z cyklov sa môže znížiť v závislosti od miery toxicity pozorovanej u pacienta. Cisplatina sa používala v dávkach v rozmedzí 75–100 mg/m² každé 3 týždne.

Karcinóm prsníka
Používanie v kombinácii: Odporúča sa v kombinácii s paklitaxelom, pričom paklitaxel (175 mg/m²) sa podáva 1. deň počas cca 3 hodín vo forme intravenóznej infúzie, nasledovaný gemcitabínom (1 250 mg/m²) vo forme 30-minútovej intravenóznej infúzie 1. a 8. deň každého 21-dňového cyklu. Dávka vo všetkých cykloch alebo v 1 z cyklov sa môže znížiť v závislosti od miery toxicity pozorovanej u pacienta. Pred začatím podávania kombinácie s paklitaxelom majú mať pacientky absolútny počet granulocytov minimálne 1 500 (x 106/l).

Karcinóm vaječníkov
Používanie v kombinácii: Odporúča sa v kombinácii s karboplatinou, pričom gemcitabín 1 000 mg/m² sa podáva 1. a 8. deň každého 21 dňového cyklu formou 30-minútovej vnútrožilovej infúzie. Po gemcitabíne sa podáva karboplatina 1. deň do dosiahnutia hodnoty plochy pod krivkou (AUC) 4,0 mg/ml min. Dávkovanie vo všetkých cykloch alebo v 1 z cyklov sa môže znížiť v závislosti od miery toxicity pozorovanej u pacientky.

Monitorovanie toxicity a úprava dávky z dôvodu toxicity sú uvedené v SPC v časti 4.2

Spôsob použitia

Manipuláciu môže vykonávať len zaškolený zdravotnícky pracovník.
Infúzny koncentrát je pred použitím potrebné zriediť. Koncentrácia gemcitabínu sa líši od iných produktov s obsahom gemcitabínu. Celkové množstvo koncentrátu potrebné pre jednotlivého pacienta musí byť zriedené so sterilným (0,9%) roztokom chloridu sodného 9 mg/ml na finálnu koncentráciu od 0,1 mg/ml do 9 mg/ml (pozri SPC, časť 6.6).
Zriedený roztok sa podávaa intravenóznou infúziou do jednej z väčších žil. Infúzia sa dobre znáša a môže sa podávať ambulantne. Ak sa objaví extravazácia, infúzia sa musí zvyčajne ihneď zastaviť a môže sa znovu aplikovať do inej krvnej cievy. Po podaní treba pacienta starostlivo sledovať.

Upozornenie

Liek má predpisovať lekár kvalifikovaný v používaní protirakovinovej chemoterapie.
Tehotným ženám sa neodporúča, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné. Počas liečby žena nesmie otehotnieť, v prípade, že otehotnie musí ihneď infomovať ošetrujúceho lekára.
Dojčiace ženy nesmú dojčiť
Mužom sa neodporúča splodiť dieťa počas liečby a do 6 mesiacov po liečbe a odporúča sa im ďalej sa informovať ohľadne kryokonzervácie spermií pred liečbou kvôli možnému vzniku neplodnosti.
Neodporúča sa používať u detí mladších ako 18 rokov.
Liek sa má používať opatrne u pacientov s insuficienciou pečene alebo obličiek, pretože nedostatok informácií z klinických štúdií nedovoľuje odporučiť presné dávkovanie pre tieto skupiny pacientov.
U pacientov sa pred každou dávkou majú monitorovať počty krvných doštičiek, leukocytov a granulocytov. Pozastavenie alebo upravenie liečby sa má zvážiť ak sa zistí liekom indukované zníženie funkcie kostnej drene.
Podanie vakcíny proti žltej zimnici a iných živých atenuovaných vakcín sa neodporúča.
Liek obsahuje 440 mg/ml (44 % w/v) etanolu, čo je potrebné vziať do úvahy v prípade vysoko rizikových skupín, ako sú napríklad pacienti s ochorením pečene alebo epilepsiou. Množstvo alkoholu v tomto lieku môže ovplyvniť schopnosť viesť motorové vozidlá alebo obsluhovať stroje. Množstvo alkoholu taktiež môže ovplyvniť účinky iných liekov.
Liek spôsobuje miernu až stredne závažnú ospalosť, obzvlášť v kombinácii s požívaním alkoholu. Pacientov treba upozorniť, aby neviedli motorové vozidlá a neobsluhovali stroje, pokiaľ na sebe po podaní pozorujú príznaky ospalosti.
Liek obsahuje 206 mg (9,0 mmol) sodíka na maximálnu dennú dávku (2 250 mg). Pacienti s diétou s obmedzeným príjmom sodíka by to mali vziať do úvahy.
Každá liekovka je určená na jednorazové použitie a mala by sa použiť okamžite po otvorení. Ak sa nepoužije ihneď, za čas použiteľnosti a podmienky pred použitím je zodpovedný používateľ a po zriedení by nemali byť za normálnych okolností dlhšie ako 24 hodín 2 °C až 8 °C, pokiaľ sa riedenie nevykoná za kontrolovaných a validovaných aseptických podmienok.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Infúzny koncentrát

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800