rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • Výhoda rýchleho doručenia objednaného tovaru.
 • Dobre ceny
  Rýchlosť dodania
  Komunikácia
 • Veľmi dobre opakovane skusenosti,potvrdenia na mail.
 • Rýchlosť
 • zatial som tovar nedostala,ale rada si u vas objednam
 • Celková spokojnosť. Bonus je doprava zdarma.
 • Doručenie do lekárne za 1 deň
  Najlepšia cena výrobku na trhu
 • Rýchle doručenie som spokojná
 • Bezproblemovy nakup a rychly dovoz
 • Vyzdvihnem si zasielku, kedy to vyhovuje mne.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Tablety obsahujú liečivo terazosín vo forme dihydrátu terazosíniumchloridu.

Terazosín znižuje napätie svalov v oblasti výtokovej časti močového mechúra, čo vedie k zlepšeniu odtoku moču z močového mechúra a zároveň znižuje napätie hladkého svalstva v stene ciev, čím dochádza k zníženiu krvného tlaku.

Terazosín sa používa na liečbu zvýšeného krvného tlaku (hypertenzie) mierneho až stredného stupňa u dospelých a detí od 12 rokov a na liečbu nezhubného zväčšenia predstojnej žľazy (benígnej hyperplázie prostaty). Viac na adc.sk

Použitie:

Odporúčaná úvodná dávka je pre všetkých dospelých a starších pacientov 1 mg pred spaním (nesmie sa prekročiť, pacient sa musí starostlivo sledovať, aby sa znížilo riziko vzniku závažnej hypotenzie). Dávku možno zvyšovať približne zdvojnásobením dávky v týždenných intervaloch alebo dvojtýždňových intervaloch až do dosiahnutia požadovaného tlaku krvi. Dávka terazosínu sa má upraviť podľa odpovede pacienta.
Obvyklá udržiavacia dávka je 1 mg až 5 mg 1x denne. U niektorých pacientov môže byť vhodná dávka 10 alebo 20 mg denne. Maximálna denná dávka je 20 mg.

Denná dávka sa má užiť jednorazovo vždy približne v rovnakom čase, nezávisle od konzumácie jedla, a zapiť plným pohárom vody.

Užívanie s tiazidovými diuretikami a inými antihypertenznými liekmi: V prípade pridania tiazidového diuretika alebo iného antihypertenzného lieku pri liečbe hypertenzie sa má dávka lieku znížiť a vytitrovať podľa potreby. Je potrebná opatrnosť, keďže môže dôjsť k vzniku hypotenzie.

Upozornenie:
Liek sa nemá užívať v gravidite a pri dojčení, pokiaľ potenciálny prínos neprevýši riziko.
Bezpečnosť a účinnosť u detí nebola stanovená.
Pri úvodnej dávke alebo pri vynechaní dávky a následnom obnovení liečby sa môže vyskytnúť závrat, omámenosť alebo ospalosť. Pre možnosť vzniku týchto nežiaducich účinkov neviesť motorové vozidlá alebo vykonávať činnosti náročné na pozornosť počas 12 hodín od užitia úvodnej dávky alebo po akomkoľvek zvýšení dávky.

Forma pre RX

Tablety

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800