rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • rychle dodanie
  nizke ceny
 • výborné, odporúčam
 • Rýchlosť dodania
 • Super výber
  Dobré ceny
  Oceňujem minulotýždňovú výhodnú cenu dopravy do Zásielkovne. Mohlo by to byť častejšie a pravidelne.
 • Pani, s ktorou som volala cez infolinku bola neskutočne milá a nápomocná. Odporučila mi zvoliť si dodanie do lekárne, aby som mala paralenove čapiky pre syna na ďalší deň doma. A aj tak bolo :) uuuuzasne! Veľmi ďakujem!
 • Cobra spolupraca,rychlost a serioznost
 • Expresne dorucenie
 • Velmi rzychke dodanie
 • Prehľadná ponuka, dobrá komunikácia s obchodom, rýchle dodanie a slušné expedičné poplatky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek sa podieľa na kontrole hladín cukru v krvi u dospelých pacientov s diabetes mellitus 2. typu. Tento liek pomáha zvýšiť hladiny inzulínu tvoreného po jedle a znižuje množstvo cukru tvorené organizmom. Spolu s diétou a cvičením pomáha tento liek znížiť hladinu cukru v krvi. Tento liek sa môže používať samotný alebo s niektorými ďalšími liekmi na liečbu cukrovky (inzulín, deriváty sulfonylurey alebo glitazóny). Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dávka má byť individualizovaná na základe súčasného režimu pacienta, účinnosti a znášanlivosti, pričom sa neprekročí maximálna odporúčaná denná dávka 2 tablety.

Pacienti nedostatočne kontrolovaní maximálnou tolerovanou dávkou metformínu v monoterapii: zvyčajná počiatočná dávka je 1 tableta 2x denne.
Pacienti prechádzajúci zo súbežného podávania sitagliptínu a metformínu: podáva sa dávka sitagliptínu a metformínu, ktorú už pacienti užívajú.
Pacienti nedostatočne kontrolovaní duálnou kombinovanou liečbou s maximálnou tolerovanou dávkou metformínu a so sulfonylureou: podáva sa 1 tableta 2x denne. Keď sa liek užíva v kombinácii so sulfonylureou, môže byť potrebná nižšia dávka sulfonylurey, aby sa znížilo riziko hypoglykémie.
Pacienti nedostatočne kontrolovaní duálnou kombinovanou liečbou s maximálnou tolerovanou dávkou metformínu a PPARγ agonistu: podáva sa 1 tableta 2x denne.
Pacienti nedostatočne kontrolovaní duálnou kombinovanou liečbou s inzulínom a maximálnou tolerovanou dávkou metformínu: podáva sa 1 tableta 2x denne. Keď sa liek užíva v kombinácii s inzulínom, môže byť potrebná nižšia dávka inzulínu, aby sa znížilo riziko hypoglykémie.

Porucha funkcie obličiek:
Maximálnu dennú dávku metformínu je optimálne potrebné rozdeliť na 2-3 denné dávky. Pred zvážením začiatku liečby metformínom u pacientov s GFR < 60 ml/min je potrebné posúdiť faktory, ktoré by mohli zvyšovať riziko laktátovej acidózy. Tabuľka úpravy dávkovania na základe hodnôt GFR je uvedená v SPC, časť 4.2. Ak nie je dostupná príslušná sila lieku, namiesto kombinácie fixnej dávky použite jednotlivé monozložky.

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú v celku a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Liek sa užíva s jedlom, aby sa znížila pravdepodobnosť žalúdočných ťažkostí.

Upozornenie

Počas tehotenstva sa liek nesmie používať. Ak chce pacientka otehotnieť alebo ak dôjde k otehotneniu, liečba sa musí prerušiť.
V období dojčenia je liek kontraindikovaný.
Bezpečnosť a účinnosť lieku u detí a dospievajúcich do 18 rokov neboli stanovené.
Liek sa nemá používať u pacientov s ťažkým zlyhaním obličiek (GFR < 30 ml/min), u pacientov s poruchou funkcie pečene, akútnou otravou alkoholom alebo alkoholizmom.
Intravaskulárne podanie jódových kontrastných látok pri rádiologických vyšetreniach je kontraindikované (môže spôsobiť renálne zlyhanie a zvýšené riziko laktátovej acidózy). Je potrebné pred vyšetrením alebo počas vyšetrenia liečbu prerušiť a nepokračovať v nej najmenej počas 48 hodín od skončenia vyšetrenia. Liečba môže pokračovať až po opätovnom zhodnotení renálnych funkcií.
Liečbu treba prerušiť 48 hodín pred plánovaným chirurgickým výkonom v celkovej, spinálnej alebo epidurálnej anestézii. V liečbe sa smie pokračovať najskôr 48 hodín po chirurgickom výkone, ale iba v prípade normálnej renálnej funkcie.
Počas liečby je potrebné dodržiavať diétne a režimové opatrenia.
Počas liečby je potrebné vyhnúť sa konzumácii alkoholických nápojov a užívaniu liekov obsahujúcich alkohol.
Počas liečby sa môže vyskytnúť závrat a ospalosť, čo je potrebné vziať do úvahy pred vedením vozidla alebo obsluhou strojov.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Filmom obalené tablety

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800