rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • spokojnosť
 • Veĺmi spokojná tovar je doručený za 2-3dni v dobrom stave
 • dobrý výber, rýchle dodanie bez problémov, spoľahlivosť
 • Ako vždy nadmieru spokojný.
 • Veľká výhoda
 • Cena
  Rychle dodanie
 • Takéto e dodanie, človek sa môže hneď liečiť. Je to veľmi dobre hlavne pre nás, ktorý kvôli chorobe sa ťažšie pohybujú. Páči sa mi , že si môžem v kľude prečítať informácie o daných liekoch. Porozmýšľať a nemusíte
  sa ponáhľať, lebo za mnou už stoja ďalší ľudia.
 • Dobré ceny, rýchle doručenie
 • Rýchle dodanie
 • Rýchle dodanie,veľká spokojnosť
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek je hormonálna substitučná liečba (HSL). Obsahuje ženský hormón estrogén. Liek užívajú ženy po menopauze, u ktorých ubehlo minimálne 6 mesiacov od poslednej prirodzenej menštruácie a môžu ho užívať aj ženy, ktoré mali chirurgicky odstránené vaječníky, keďže toto spôsobuje okamžitú menopauzu.

Liek sa užíva na:

 • zmiernenie príznakov prejavujúcich sa po menopauze,
 • liečbu príznakov nedostatku estrogénu po menopauze, v prípadoch, keď menštruácia prestáva po menopauze.

Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Liek sa podáva 1x denne ako ako monoterapia alebo kontinuálna sekvenčná liečba.
Začiatočná dávka je 1 odmeraná dávka, ktorá sa podáva 1x denne na suchú a zdravú kožu predlaktia.
Denná dávka sa môže na základe klinickej odpovede zvýšiť na 2 odmerané dávky spreju podávané na predlaktie. Zvýšenie dávky sa má odvíjať od stupňa menopauzálnych príznakov ženy a má sa uskutočniť po najmenej 4 týždňoch kontinuálnej liečby.
Maximálna denná dávka sú 3 odmerané dávky spreju (4,59 mg/deň) podané na predlaktie. Zvýšenie dávky musí schváliť lekár.

Na začatie a pokračovanie liečby postmenopauzálnych príznakov má byť použitá najnižšia účinná dávka počas najkratšej doby trvania liečby. Pokiaľ sa po zvýšení dávky stupeň menopauzálnych príznakov ženy nezníži, pacientka má byť prestavená na počiatočnú dávku.
U pacientiek má byť opakovane, v klinicky vhodných intervaloch (napr. 3-6-mesačných), hodnotená potreba pokračovania liečby.

Ženy s intaktnou maternicou: liek treba kombinovať s progestagénom schváleným pre pridanie k liečbe estrogénom s kontinuálnou sekvenčnou dávkovacou schémou. Estrogén je dávkovaný kontinuálne. Progestagén je sekvenčným spôsobom pridávaný po dobu najmenej 12-14 dní v každom 28-dňovom cykle. Nový 28-dňový cyklus začína bez pauzy.

Ženy bez maternice: pokiaľ nie je predtým diagnostikovaná endometrióza, neodporúča sa ženám bez maternice pridávať progestagén.

Ženy s nadváhou a obezitou: podľa istých obmedzených údajov sa miera a rozsah absorpcie môžu znížiť u žien s nadváhou a obezitou. Počas trvania liečby môže byť potrebná úprava dávky. Úpravu dávky má schváliť lekár.

Ak bola vynechaná jedna alebo viac dávok, je potrebné jedno spriechodňovacie streknutie s nasadeným uzáverom. Zabudnutie dávky môže zvýšiť pravdepodobnosť náhleho krvácania alebo špinenia.

Spôsob použitia

Nádobu treba pri podávaní aerodisperzie držať vzpriamene vo vertikálnej polohe. Pred prvým použitím nového aplikátora je potrebné pumpičku spriechodniť aplikovaním 3 strekov do uzáveru.
Denná dávka je jedna odmeraná dávka streknutá na vnútornú stranu predlaktia. Ak sú ako denná dávka predpísané 2 alebo 3 streknutia, treba ich aplikovať na priľahlé neprekrývajúce sa oblasti o ploche 20 cm2 (vedľa seba) na vnútornom povrchu predlaktia, medzi lakťom a zápästím, dávku treba nechať zaschnúť počas približne 2 minút. Ženy si majú miesto podania prekryť oblečením, ak by ďalšia osoba mohla po zaschnutí spreju prísť do kontaktu s touto oblasťou kože. Miesto podania sa nemá umývať počas 60 minút. Iná osoba sa nesme dotknúť miesta podania počas 60 minút od podania.
U pacientok, ktoré majú problémy s podávaním predpísanej dávky na zreteľne sa neprekrývajúce oblasti jedného predlaktia, sa môže sprej podávať aj na dané oblasti druhého predlaktia alebo na oblasti vnútorného stehna.

 

Upozornenie

Liek nie je indikovaný počas tehotenstva a dojčenia. Ak sa tehotenstvo zistí počas liečby, liečba musí byť okamžite prerušená.
Neexistuje žiadna relevantná indikácia na použitie u detí.
Liek je kontraindikovaný pri akútnom alebo prekonanom ochorení pečene, ak pečeňové testy stále nedosiahli normálne hodnoty.
Počas prvých mesiacov liečby sa môže objaviť náhle krvácanie a špinenie. 
U žien sa odporúča pravidelná kontrola prsníkov.
Liek sa nemá aplikovať na popraskanú alebo poškodenú kožu, tiež sa nemá vtierať alebo vmasírovávať do kože.
Ak príde dieťa do kontaktu s miestom, kde bol liek aplikovaný, je potrebné okamžite umyť kožu dieťaťa vodou a mydlom.
V prípade ak príde domáce zviera do kontaktu s miestom, kde bol liek aplikovaný a objavia sa u neho príznaky zväčšenia prsníkov/bradaviek a/alebo opuchnutie vulvy, alebo akýkoľvek iný prejav ochorenia, je potrebné kontaktovať veterinára.
Liek sa má používať opatrne v extrémnych teplotných podmienkach, ako napr. pri opaľovaní alebo saunovaní.
Ak ženy použijú opaľovací krém 1 hodinu po podaní lieku, môže dôjsť k zníženiu množstva liečiva absorbovaného ich kožou.
Liek obsahuje etanol, ktorý je horľavý, preto sa má uchovávať mimo výhrevných telies, otvoreného plameňa a iných zdrojov požiarov.
Liek sa má uchovávať pri teplote do 25 °C, nie v chladničke alebo mrazničke.
Počas schnutia lieku je potrebné vyhýbať sa ohňu, plameňu alebo fajčeniu.
Liek sa má spotrebovať do 56 dní od prvého použitia.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Transdermálna roztoková aerodisperzia

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800