rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • rychle dodanie
  nizke ceny
 • výborné, odporúčam
 • Rýchlosť dodania
 • Super výber
  Dobré ceny
  Oceňujem minulotýždňovú výhodnú cenu dopravy do Zásielkovne. Mohlo by to byť častejšie a pravidelne.
 • Pani, s ktorou som volala cez infolinku bola neskutočne milá a nápomocná. Odporučila mi zvoliť si dodanie do lekárne, aby som mala paralenove čapiky pre syna na ďalší deň doma. A aj tak bolo :) uuuuzasne! Veľmi ďakujem!
 • Cobra spolupraca,rychlost a serioznost
 • Expresne dorucenie
 • Velmi rzychke dodanie
 • Prehľadná ponuka, dobrá komunikácia s obchodom, rýchle dodanie a slušné expedičné poplatky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek obsahuje moderný inzulín (inzulínový analóg) s dlho trvajúcim účinkom. Moderné inzulínové lieky sú zlepšené verzie ľudského inzulínu. Liek sa používa na zníženie vysokej hladiny cukru v krvi. 

 • Liek sa môže používať s rýchlo pôsobiacimi inzulínmi, ktoré sa podávajú v čase jedla. 
 • Pri liečbe diabetu 2. typu, sa liek môže používať tiež v kombinácii s tabletami na liečbu diabetu a/alebo s injekčne podávanými antidiabetikami, inými ako inzulín. 

Liek má dlhý a stabilný účinok na zníženie krvného cukru do 3 až 4 hodín po podaní injekcie. Liek zabezpečuje základnú potrebu inzulínu až 24 hodín. Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Sila inzulínových analógov, vrátane inzulínu detemir, je vyjadrená v jednotkách, zatiaľ čo sila ľudského inzulínu je vyjadrená v medzinárodných jednotkách. 1 jednotka inzulínu detemir zodpovedá 1 medzinárodnej jednotke ľudského inzulínu. 

Liek je určený na liečbu dospelých, dospievajúcich a detí od 1 roka. U detí a dospievajúcich sa musí dôsledne monitorovať glukóza a dávka sa má nastaviť na individuálnom základe. 

Dávka môže byť podaná kedykoľvek v priebehu dňa, ale každý deň v tom istom čase. U pacientov, ktorí vyžadujú podávanie dávky 2x denne, aby sa optimalizovala kontrola krvnej glukózy, večerná dávka má byť podaná večer alebo pred spaním. Trvanie účinku sa môže meniť podľa dávky, miesta aplikácie, prietoku krvi, teploty a úrovne fyzickej aktivity.

Liek sa môže používať samostatne ako bazálny inzulín alebo v kombinácii s bolusovým inzulínom. Môže sa používať tiež v kombinácii s perorálnymi antidiabetikami a/alebo agonistami GLP-1 receptora.
Keď sa liek používa v kombinácii s perorálnymi antidiabetikami, alebo sa pridá k agonistom GLP-1 receptora, odporúča sa používať 1x denne, s počiatočnou dávkou 0,1-0,2 jednotky/kg alebo 10 jednotiek u dospelých pacientov. 
Keď sa agonista GLP-1 receptora pridá k inzulínu detemir, odporúča sa znížiť dávku inzulínu detemir o 20 %, aby sa minimalizovalo riziko hypoglykémie. Následne sa má dávkovanie upraviť individuálne.
Na individuálne nastavenie dávky sú odporúčané titračné schémy uvedené v SPC, časť 4.2.
Keď sa inzulín detemir používa ako súčasť inzulínovej liečby bazál-bolus, inzulín detemir sa má podávať 1x alebo 2x denne. 

Úprava dávky môže byť potrebná, ak pacienti majú zvýšenú fyzickú námahu, zmenili obvyklé stravovanie alebo počas súbežného ochorenia.
Prechod pacienta z iných strednodobo pôsobiacich alebo dlhodobo pôsobiacich inzulínových liekov si môže vyžadovať úpravu dávky a času podávania. Počas prechodu a v prvých týždňoch po ňom sa odporúča dôsledné monitorovanie glukózy. Môže byť potrebné upraviť sprievodnú liečbu diabetu (dávku a/alebo čas užívania perorálnych antidiabetík, alebo súbežne užívaných krátkodobo pôsobiacich/rýchlo pôsobiacich inzulínových liekov).

U pacientov so zhoršenou funkciou pečene a/alebo obličiek môžu byť nároky na inzulín znížené.

Spôsob použitia

Injekčný roztok sa aplikuje len podkožne (s.c.) z opakovane použiteľného pera. Nesmie sa podávať vnútrožilovo (i.v.), lebo to môže spôsobiť vážnu hypoglykémiu. Vnútrosvalovému (i.m.) podaniu sa treba tiež vyhnúť. Injekčný roztok sa nesmie používať v inzulínových infúznych pumpách.

Injekčný roztok sa aplikuje s.c. injekciou do brušnej steny, stehna, nadlaktia, do oblasti deltového alebo sedacieho svalu. Miesta podávania injekcie sa majú vždy striedať v rámci uvedených častí tela.

Náplne sú určené na použitie s pomôckami na aplikáciu inzulínu spoločnosti Novo Nordisk a injekčnými ihlami NovoFine alebo NovoTwist.

Viac informácii o spôsobe použitia sú uvedené v SPC, časť 6.6 a v Písomnej informácii pre používateľa, časť 3.

Upozornenie

Ak je to klinicky potrebné, môže sa zvážiť použitie lieku počas tehotenstva. Pre pacientky s predtým existujúcou alebo tehotenskou cukrovkou je dôležité udržiavanie dobrej metabolickej kontroly počas tehotenstva.
Dojčiace matky môžu vyžadovať úpravu dávky inzulínu a diétu.
U detí mladších ako 1 rok nebola bezpečnosť a účinnosť lieku stanovená.
Počas liečby sa môže vyskytnúť hypoglykémia. Vyžaduje sa mimoriadna opatrnosť a intenzívne monitorovanie hladiny glukózy v krvi.
Počas liečby je potrebné dodržiavať diétne a režimové opatrenia.
Je potrebné vyhnúť sa konzumácii alkoholu a užívaniu liekov obsahujúcich alkohol.
Následkom hypoglykémie môže byť zhoršená schopnosť sústrediť sa a reagovať, čo môže predstavovať riziko pri vedení vozidiel alebo obsluhe strojov.
Tento liek sa nesmie miešať s inými liekmi. Látky pridané k lieku (napr. tioly alebo siričitany) môžu zapríčiniť degradáciu inzulínu detemiru. Liek sa nesmie pridávať do infúznych roztokov.
Pred použitím sa liek uchováva v chladničke pri teplote 2-8 °C, nie však v blízkosti chladiacej jednotky (neuchovávať v mrazničke).
Počas používania, alebo keď sa náplň nosí ako náhrada, sa uchováva pri teplote do 30 °C, maximálne po dobu 6 týždňov (neuchovávať v chladničke ani v mrazničke).
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Injekčný roztok

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800