rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • rychle dodanie
  nizke ceny
 • výborné, odporúčam
 • Rýchlosť dodania
 • Super výber
  Dobré ceny
  Oceňujem minulotýždňovú výhodnú cenu dopravy do Zásielkovne. Mohlo by to byť častejšie a pravidelne.
 • Pani, s ktorou som volala cez infolinku bola neskutočne milá a nápomocná. Odporučila mi zvoliť si dodanie do lekárne, aby som mala paralenove čapiky pre syna na ďalší deň doma. A aj tak bolo :) uuuuzasne! Veľmi ďakujem!
 • Cobra spolupraca,rychlost a serioznost
 • Expresne dorucenie
 • Velmi rzychke dodanie
 • Prehľadná ponuka, dobrá komunikácia s obchodom, rýchle dodanie a slušné expedičné poplatky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Physioneal 40 je roztok na peritoneálnu dialýzu. Liek sa predpisuje pacientom, ktorých obličky dočasne alebo trvale nefungujú. Odstraňuje vodu a odpadové látky z krvi a upravuje abnormálne hladiny solí v krvi. Liek sa môže používať aj v niektorých prípadoch otravy liekmi, v ktorých nie sú k dispozícii iné liečebné postupy. Čím vyššia je sila glukózy v roztoku, tým väčšie množstvo vody sa dá odstrániť z krvi. Physioneal 40 má hodnotu pH, ktorá sa viac približuje k hodnote pH krvi ako iné roztoky na peritoneálnu dialýzu a preto môže byť obzvlášť užitočný, ak iné roztoky v čase napúšťania do brušnej dutiny vyvolávajú bolesť alebo nepríjemné pocity.  Viac na adc.sk

Použitie:

Len na intraperitoneálne podanie. Pred použitím sa musí roztok vo vonkajšom obale zahriať na telesnú teplotu. Ihneď po odstránení vonkajšieho obalu rozlomte prelamovaciu plombu medzi komorami, aby sa zmiešali obidva roztoky. Je treba počkať, pokiaľ obsah hornej komory úplne nepretečie do dolnej komory. Jemným tlakom dlaní na steny dolnej komory sa obsah premieša. Intraperitoneálny roztok sa musí podať do 24 hodín po zmiešaní. Spôsob liečby, frekvenciu výmen, objem menenej dialyzačnej tekutiny, dĺžku doby pôsobenia dialyzačnej tekutiny v brušnej dutine a dĺžku dialýzy stanoví lekár. Priemerná frekvencia výmen je 4-5x za deň. Objem závisí od veľkosti tela, zvyčajne je to 2,0 – 2,5 litra. Aby sa zabránilo riziku ťažkej dehydratácie, hypovolémie a v záujme minimalizovania strát proteínov, odporúča sa vybrať roztok na peritoneálnu dialýzu s najnižšou osmolaritou, ktorá ešte zodpovedá potrebe odstránenia tekutín pri každej výmene.  U pediatrických pacientov sa musia zvážiť výhody použitia lieku Physioneal 40 oproti možnému riziku nežiaducich účinkov. 

Forma pre RX

Roztok na peritoneálnu dialýzu

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800