rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • Super spokojna
 • super.rychle dodanie-dobre ceny
 • Nemám.
 • Rýchlosť
 • rýchle dodanie
  priaznivé ceny
 • Som spokojný a odporúčam
 • rýchlosť, cena
 • Výhodné ceny
  Dobrá dostupnosť produktov
  Široká ponuka produktov
  Veľmi rýchle dodanie
  Možnosť doručenia do boxu/packety
  Výhodný vernostný program
  Darček pri nákupe
  Doprava zadarmo pri nákupe nad 10€
  Dobrá komunikácia s obchodom
 • Tentoraz som si dala balík doniesť do Alzaboxu,doteraz som využívala služby kuriéra. Oceňujem rýchlosť dodania aj dobrý výber.
 • Rýchlosť vybavenia objednavky
  Super ceny
  Spoľahlivosť
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek znižuje tlak krvi v pľúcach tým, že rozširuje cievy v pľúcach. Liek sa používa na zníženie vysokého tlaku krvi v pľúcnych tepnách (pľúcnu artériovú hypertenziu). Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Injekčný roztok sa má podávať pacientom, ktorým už bola predpísaná perorálna forma, ako náhrada perorálneho podávania za podmienok, kedy nie sú dočasne schopní užívať liek perorálne.

Odporúčaná dávka je 10 mg (zodpovedajúca 12,5 ml) 3x denne podávaná ako intravenózna (i.v.) bolusová injekcia.
Akákoľvek úprava dávky sa má vykonávať až po dôkladnom zhodnotení prínosu a rizika. Úprava znížením dávky na 10 mg 2x denne sa má zvážiť, keď sa sildenafil podáva pacientom, ktorí už užívajú inhibítory CYP3A4, ako sú erytromycín alebo sachinavir. Úprava znížením dávky na 10 mg 1x denne sa odporúča v prípade súčasného podávania so silnejšími inhibítormi CYP3A4 (klaritromycínom, telitromycínom a nefazodónom). Úpravy dávky sildenafilu sa môže vyžadovať, keď sa podáva s induktormi CYP3A4.

Pacienti s poškodením funkcie obličiek:
Úprava začiatočnej dávky sa nevyžaduje u pacientov s poškodením funkcie obličiek, vrátane ťažkého poškodenia funkcie obličiek (klírens kreatinínu < 30 ml/min). Úprava dávky znížením na 10 mg 2x denne sa má zvážiť po dôkladnom vyhodnotení prínosu a rizika, len ak liečba nie je dobre tolerovaná.

Pacienti s poškodením funkcie pečene:
Úprava začiatočnej dávky sa nevyžaduje u pacientov s poškodením funkcie pečene (stupeň A a B podľa Childovho-Pughovho skóre). Úprava znížením dávky na 10 mg 2x denne sa má zvážiť po dôkladnom vyhodnotení prínosu a rizika, len ak liečba nie je dobre tolerovaná. Liek je kontraindikovaný u pacientov s ťažkým poškodením funkcie pečene (stupeň C podľa Childovho-Pughovho skóre).

Spôsob použitia

Injekčný roztok je určený na i.v. použitie ako bolusová injekcia. Liek nevyžaduje riedenie alebo rekonštitúciu pred použitím. Pokyny na použitie sú uvedené v SPC, časť 6.6.

Upozornenie

Liečbu má začať a monitorovať len lekár, ktorý má skúsenosti s liečbou pľúcnej arteriálnej hypertenzie.
U tehotných žien sa liek má použiť iba v nevyhnutných prípadoch. Liek sa neodporúča používať u žien v reprodukčnom veku, pokiaľ nepoužívajú súčasne vhodnú antikoncepciu.
Dojčiacim matkám sa liek nesmie podávať.
U detí mladších ako 18 rokov sa liek neodporúča používať kvôli nedostatočným údajom o bezpečnosti a účinnosti.
Po uvedení sildenafilu na trh boli hlásené predĺžené erekcie a priapizmus. V prípade, že erekcia trvá dlhšie ako 4 hodiny, má pacient ihneď vyhľadať lekársku pomoc. Ak priapizmus nie je liečený okamžite, môže dôjsť k poškodeniu tkaniva penisu a trvalej strate potencie.
V prípade akejkoľvek náhlej poruchy videnia sa má liečba ukončiť a zvážiť alternatívna liečba.
Liek má mierny vplyv na schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje. Môže sa vyskytnúť závrat a zmenené videnie (pacienti pred tým, ako budú viesť vozidlá a obsluhovať stroje, majú poznať, ako reagujú na podanie lieku).
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC.

Forma pre RX

Injekčný roztok

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800