rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • rychle dodanie
  nizke ceny
 • výborné, odporúčam
 • Rýchlosť dodania
 • Super výber
  Dobré ceny
  Oceňujem minulotýždňovú výhodnú cenu dopravy do Zásielkovne. Mohlo by to byť častejšie a pravidelne.
 • Pani, s ktorou som volala cez infolinku bola neskutočne milá a nápomocná. Odporučila mi zvoliť si dodanie do lekárne, aby som mala paralenove čapiky pre syna na ďalší deň doma. A aj tak bolo :) uuuuzasne! Veľmi ďakujem!
 • Cobra spolupraca,rychlost a serioznost
 • Expresne dorucenie
 • Velmi rzychke dodanie
 • Prehľadná ponuka, dobrá komunikácia s obchodom, rýchle dodanie a slušné expedičné poplatky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek je kombinácia 3 liečiv - rosuvastatínu, perindoprilu a indapamidu. Rosuvastatín patrí do skupiny liečiv nazývané statíny. Perindopril je inhibítor ACE (enzým konvertujúci angiotenzín). Indapamid je diuretikum.
Liek sa predpisuje na liečbu vysokého krvného tlaku (hypertenzia) a súbežne vysokú hladinu cholesterolu. Pacienti už užívajúci rosuvastatín, perindopril a indapamid v oddelených tabletách môžu užívať jednu tabletu tohto lieku, ktorá obsahuje všetky 3 liečivá. Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Odporúčaná dávka lieku je 1 tableta 1x denne. 
Fixná kombinácia nie je vhodná na začiatočnú liečbu.

Pred zámenou na trojkombináciu, majú byť pacienti kontrolovaní stabilnými dávkami liečiv v monokomponentných liekoch užívaných v rovnakom čase. Dávka lieku sa má stanoviť podľa dávky jednotlivých liečiv v čase zámeny.

Ak sa vyžaduje z akéhokoľvek dôvodu zmena dávkovania ktoréhokoľvek liečiva fixnej kombinácie (napr. novodiagnostikované príbuzné ochorenie, zmena stavu pacienta alebo kvôli liekovým interakciám), znovu sa musia použiť liečivá v monokomponentných liekoch na stanovenie dávkovania.

Starší ľudia
Starší ľudia sa môžu liečiť, ak je funkcia obličiek normálna a po prehodnotení odozvy krvného tlaku.

Rasa
Zvýšenie systémovej expozície sa pozorovalo u osôb ázijského pôvodu (pozri SPC, časti 4.3, 4.4 a 5.2).

Genetický polymorfizmus
Sú známe špecifické typy génového polymorfizmu, ktoré vedú ku zvýšenej expozícii rosuvastatínu (pozri SPC, časť 5.2). Pre pacientov, o ktorých je známe, že majú takéto špecifické typy polymorfizmov, sa odporúča nižšia denná dávka rosuvastatínu.

Spôsob použitia

Tableta sa užije vcelku najlepšie ráno a pred jedlom a zapije sa dostatočným množstvom tekutiny.

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný počas tehotenstva a dojčenia.
Ženy vo fertilnom veku musia počas liečby používať účinnú antikoncepciu.
Liek sa nesmie používať u detí a dospievajúcich, keďže nebola stanovená účinnosť a tolerancia lieku u detí a dospievajúcich.
Pre pacientov s ťažkou poruchou funkcie obličiek (klírens kreatinínu pod 30 ml/min) je liečba kontraindikovaná. Liek nie je vhodný pre pacientov s klírensom kreatinínu < 60 ml/min.
Pri ťažkej poruche funkcie pečene je liečba kontraindikovaná. Liek je kontraindikovaný pacientom s aktívnym ochorením pečene (pozri SPC, časť 4.3).
Pri vedení vozidiel alebo obsluhe strojov je potrebné vziať do úvahy, že počas liečby sa môže objaviť závrat, čoho výsledkom môže byť znížená schopnosť viesť vozidlá alebo obsluhovať stroje.
Pri používaní inhibítorov ACE bol zaznamenaný suchý kašeľ.
Liek môže spôsobiť fotosenzitívnu reakciu. Je potrebné sa vyvarovať intenzívnemu UV žiareniu (dlhodobé opaľovanie, UV lampa (horské slnko), solárium).
Pacientov treba požiadať, aby okamžite hlásili nevysvetliteľné bolesti svalov, slabosť alebo kŕče, najmä ak sú spojené s celkovým pocitom choroby alebo horúčkou. U týchto pacientov je potrebné stanoviť hladinu kreatínkinázy.
Nepiť alkohol.
Športovci si majú uvedomiť, že tento liek obsahuje liečivo indapamid, ktoré môže vyvolať pozitívne výsledky v dopingových testoch.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Filmom obalené tablety

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800