rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • rychle dodanie
  nizke ceny
 • výborné, odporúčam
 • Rýchlosť dodania
 • Super výber
  Dobré ceny
  Oceňujem minulotýždňovú výhodnú cenu dopravy do Zásielkovne. Mohlo by to byť častejšie a pravidelne.
 • Pani, s ktorou som volala cez infolinku bola neskutočne milá a nápomocná. Odporučila mi zvoliť si dodanie do lekárne, aby som mala paralenove čapiky pre syna na ďalší deň doma. A aj tak bolo :) uuuuzasne! Veľmi ďakujem!
 • Cobra spolupraca,rychlost a serioznost
 • Expresne dorucenie
 • Velmi rzychke dodanie
 • Prehľadná ponuka, dobrá komunikácia s obchodom, rýchle dodanie a slušné expedičné poplatky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek je číry gél, ktorý obsahuje mužský hormón, testosterón, prirodzene sa tvoriaci v organizme.

Používa sa ako náhrada testosterónu u mužov, ktorých organizmus nevytvára dostatok prirodzeného testosterónu – čo sa nazýva “hypogonadizmus”. Liek napomáha nárastu hladín testosterónu na normálne hodnoty.

Použitie:

 • impotencia
 • neplodnosť
 • nízka sexuálne túžba
 • únava
 • depresívna nálada
 • rednutie kostí spôsobené nízkou hladinou hormónu
 • čiastočná strata sekundárnych sexuálnych charakteristík, ako sú zmena hlasu, zmena v rozdelení tukov
 • a čiastočná strata zarastania na tvári a ochlpenia tela

Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí muži
Odporúčaná začiatočná dávka lieku je 23 mg testosterónu (1 stlačenie pumpy) aplikovaná 1x denne. Na zabezpečenie správneho dávkovania sa majú pravidelne merať hladiny testosterónu a dávka sa má upraviť tak, aby sa udržali eugonadálne hladiny testosterónu v sére (pozri SPC, časť 4.4).
Maximálna odporúčaná dávka je 69 mg testosterónu denne, čo zodpovedá 3 stlačeniam pumpy.

Hladina testosterónu v sére sa má merať 2 – 4 hodiny po aplikácii po dobu približne 14 dní a 35 dní po začiatku liečby alebo po úprave dávky. Ak je koncentrácia testosterónu v sére nižšia ako 17,3 nmol/l (500 ng/dl), denná dávka testosterónu sa môže zvýšiť o 1 stlačenie pumpy. Ak je koncentrácia testosterónu v sére vyššia ako 34,6 nmol/l (1 050 ng/dl) denná dávka lieku sa môže znížiť o 1 stlačenie pumpy.
Titrácia dávky má byť založená ako na hladinách testosterónu v sére, tak aj na prítomnosti klinických prejavov a príznakov spojených s nedostatkom testosterónu.

Starší pacienti
Rovnaká dávka ako pre dospelých. Je potrebné vziať do úvahy, že fyziologické hladiny testosterónu s pribúdajúcim vekom klesajú.

Spôsob použitia

Gél je určený na transdermálne použitie. Má sa aplikovať raz denne približne v rovnakom čase, najlepšie ráno na čistú, suchú, neporušenú kožu hornej časti ruky a plece pomocou aplikátora. Aplikátor sa má použiť na rovnomerné rozotretie gélu na čo najväčší povrch hornej časti ruky a plece, pričom sa žiaden gél nemá dostať na ruky. Ak sa na dosiahnutie dennej dávky vyžaduje viac ako jedno stlačenie pumpy, postup sa zopakuje nanesením na hornú časť druhej ruky a plece. Miesto aplikácie sa neodporúča meniť, pretože pri aplikácii na brucho alebo stehno sa dostane do tela menšie množstvo testosterónu. Pacienti majú byť poučení, aby si neaplikovali gél prstami alebo rukami. 

Príprava novej pumpy
Pacienti majú byť poučení ako pripraviť každú novú pumpu pred jej prvým použitím, a to stlačením hlavy pumpy úplne nadol smerom na papierový obrúsok, kým sa neobjaví gél. Prvý gél a gél z dvoch ďalších stlačení pumpy, je potrebné odstrániť a použitý obrúsok bezpečne zlikvidovať.

Po aplikácii
Po použití sa má aplikátor očistiť handričkou a ochranný kryt sa má dať späť na aplikátor.  Ak sa gél dostal počas aplikácie na ruky, je potrebné si umyť ruky vodou a mydlom ihneď po aplikácii.
Gél sa má nechať úplne zaschnúť na mieste aplikácie predtým, ako sa pacient oblečie a má sa počkať najmenej 2 hodiny pred sprchovaním, plávaním alebo kúpaním na zabránenie zníženej absorpcie testosterónu.
Miesto aplikácie má byť stále zakryté oblečením, aby sa zabránilo náhodnému prenosu na iné osoby.

Upozornenie

Liek je určený len pre mužov, nesmie sa používať u žien kvôli možným virilizačným účinkom.
Tehotné ženy sa majú vyhýbať kontaktu s kožou, na ktorú bol aplikovaný liek. V prípade, že neumytá alebo nezakrytá koža, na ktorú bol aplikovaný liek, príde do priameho kontaktu s kožou tehotnej ženy, celú oblasť kontaktu treba ihneď umyť mydlom a vodou.
Liek nie je určený na použitie u detí a klinicky sa neskúšal u mužov mladších ako 18 rokov.
Liečba má používať s opatrnosťou u pacientov s poruchou funkcie obličiek a pečene.
Liek nie je určený na liečbu sterility alebo impotencie mužov.
Pred začiatkom liečby sa musia všetci pacienti podrobiť dôkladnému vyšetreniu, aby sa vylúčilo riziko prípadnej rakoviny prostaty.
U pacientov, ktorí podstupujú liečbu testosterónom, sa musí vykonávať dôkladná a pravidelná kontrola prsných žliaz a prostaty v súlade s odporúčanými metódami najmenej raz ročne alebo dvakrát ročne, ak ide o starších pacientov alebo rizikových pacientov.
Pacienti musia obmedziť používanie telového mlieka a prípravkov na ochranu proti slnečnému žiareniu v mieste aplikácie v čase aplikácie a hneď po aplikácii gélu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Transdermálny gél

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800