rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • rychle dodanie
  nizke ceny
 • výborné, odporúčam
 • Rýchlosť dodania
 • Super výber
  Dobré ceny
  Oceňujem minulotýždňovú výhodnú cenu dopravy do Zásielkovne. Mohlo by to byť častejšie a pravidelne.
 • Pani, s ktorou som volala cez infolinku bola neskutočne milá a nápomocná. Odporučila mi zvoliť si dodanie do lekárne, aby som mala paralenove čapiky pre syna na ďalší deň doma. A aj tak bolo :) uuuuzasne! Veľmi ďakujem!
 • Cobra spolupraca,rychlost a serioznost
 • Expresne dorucenie
 • Velmi rzychke dodanie
 • Prehľadná ponuka, dobrá komunikácia s obchodom, rýchle dodanie a slušné expedičné poplatky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Protivírusový liek obsahuje liečivá elbasvir a grazoprevir. Liek sa používa na liečbu dlhodobej infekcie hepatitídy C u dospelých vo veku 18 rokov a starších. Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Liečbu liekom má začať a sledovať lekár so skúsenosťami v liečbe pacientov s chronickou hepatitídou C.

Odporúčaná dávka je jedna tableta jedenkrát denne. Odporúčané režimy a dĺžky trvania liečby sú uvedené v tabuľke 1 v SPC, časť 4.2.

Pacienti majú byť poučení, že v prípade výskytu vracania v priebehu 4 hodín po podaní dávky sa môže užiť ďalšia tableta do 8 hodín pred ďalšou dávkou. Ak sa vracanie objaví neskôr ako 4 hodiny po podaní dávky, nie je potrebná žiadna dodatočná dávka.

Pacient má byť poučený, že ak vynechá dávku lieku a spomenie si v priebehu 16 hodín od zvyčajného času užívani, má liek užiť čo najskôr a potom má užiť ďalšiu dávku vo zvyčajnom čase. Ak od zvyčajného času užívania lieku uplynulo viac ako 16 hodín, pacient má byť poučený, že sa vynechaná dávka NEMÁ užiť a že ďalšia dávka sa má užiť podľa zvyčajného dávkovacieho režimu. Pacienti majú byť poučení, aby neužívali dvojnásobnú dávku.

Spôsob použitia

Tablety sa majú prehltnúť vcelku a môžu sa užívať s jedlom alebo bez jedla.

Upozornenie

Ak sa liek používa v kombinácii s ribavirínom, ženy vo fertilnom veku alebo ich partneri mužského pohlavia musia počas liečby a počas obdobia po ukončení liečby používať účinnú formu antikoncepcie.
Liek sa má používať v tehotenstve len v prípade, ak možný prínos preváži možné riziko pre plod.
Rozhodnutie, či ukončiť dojčenie alebo či ukončiť/prerušiť liečbu liekom sa má urobiť po zvážení prínosu dojčenia pre dieťa a prínosu liečby pre ženu.
Liek je kontraindikovaný u pacientov so stredne ťažkou alebo ťažkou poruchou funkcie pečene (Childova-Pughova trieda B alebo C).
Liek  sa neodporúča používať u detí a dospievajúcich mladších ako 18 rokov, pretože bezpečnosť a účinnosť v tejto populácii neboli stanovené.
Liek obsahuje monohydrát laktózy.
Počas liečby sa zriedkavo môže vyskytnúť únava. Pacient má pred vedením vozidla alebo obsluhou strojov poznať svoju reakciu na liek.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Filmom obalené tablety

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800