rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • spokojnosť
 • Veĺmi spokojná tovar je doručený za 2-3dni v dobrom stave
 • dobrý výber, rýchle dodanie bez problémov, spoľahlivosť
 • Ako vždy nadmieru spokojný.
 • Veľká výhoda
 • Cena
  Rychle dodanie
 • Takéto e dodanie, človek sa môže hneď liečiť. Je to veľmi dobre hlavne pre nás, ktorý kvôli chorobe sa ťažšie pohybujú. Páči sa mi , že si môžem v kľude prečítať informácie o daných liekoch. Porozmýšľať a nemusíte
  sa ponáhľať, lebo za mnou už stoja ďalší ľudia.
 • Dobré ceny, rýchle doručenie
 • Rýchle dodanie
 • Rýchle dodanie,veľká spokojnosť
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek obsahuje liečivo nazývané tamoxifén, ktoré patrí do skupiny cytotoxických liečiv (cytostatiká). Ide o nesteroidný liek, ktorý v niektorých tkanivách spôsobuje rovnaké účinky ako estrogén (ženský pohlavný hormón) a zároveň v iných tkanivách potláča účinky estrogénu. Vďaka tomuto komplexnému pôsobeniu sa liek používa na liečbu rakoviny prsníka a neplodnosti spôsobenej chýbajúcou ovuláciou. Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Rakovina prsníka: 
Dávkovanie v rozpätí 20 - 40 mg ( 1 - 2 tablety) denne sa podáva buď v rozdelených dávkach 2x denne alebo ako 1 dávka 1x denne. V počiatočnom štádiu ochorenia sa momentálne odporúča, aby sa liečba podávala najmenej 5 rokov.

Anovulačná neplodnosť:
Pred 1. a každým nasledujúcim cyklom liečby je potrebné vylúčiť možnosť tehotenstva. 
U žien s pravidelnou menštruáciou, ale s anovulačnými cyklami, pozostáva počiatočný cyklus liečby z 20 mg (1 tableta) podávaných denne na 2., 3., 4. a 5. deň menštruačného cyklu. Ak sú záznamy bazálnej teploty neuspokojivé alebo pre-ovulačný cervikálny hlien naznačuje, že počiatočný cyklus nebol úspešný, počas nasledujúcich menštruačných cyklov sa môžu podať ďalšie cykly liečby so zvýšenou dávkou 40 mg (2 tablety) a následne 80 mg (4 tablety) denne.
U žien, ktoré nemajú pravidelnú menštruáciu, môže počiatočný cyklus liečby začať kedykoľvek. Ak nie sú identifikovateľné žiadne príznaky ovulácie, následný cyklus liečby môže začať o 45 dní so zvýšenou dávkou, tak ako je uvedené vyššie. Ak pacientka reaguje na liečbu menštruáciou, nasledujúci cyklus liečby sa začína na druhý deň menštruačného cyklu.

Spôsob použitia

Tablety sa môžu užívať s jedlom alebo bez jedla a zapijú dostatočným množstvom vody. 
Deliaca ryha umožňuje rozdeliť tabletu na rovnaké dávky.

Upozornenie

Liek sa nesmie podávať počas tehotenstva. Premenopauzálne pacientky sa majú pred začatím liečby rakoviny prsníka alebo neplodnosti starostlivo vyšetriť, aby sa vylúčila možnosť tehotenstva.
Ženy majú byť poučené, aby počas užívania lieku neotehotneli a aby používali bariérovú alebo inú nehormonálnu antikoncepčnú metódu, ak sú sexuálne aktívne. Ženy je potrebné informovať o potenciálnych rizikách pre plod, ak by otehotneli počas užívania lieku alebo do 2 mesiacov po ukončení liečby.
Rozhodnutie o ukončení dojčenia alebo ukončení užívania lieku má zohľadniť dôležitosť lieku pre matku.
Použitie lieku sa u detí neodporúča, pretože bezpečnosť a účinnosť neboli doteraz stanovené.
Každú pacientku, ktorá užíva alebo v minulosti užívala tamoxifén a hlási abnormálne gynekologické príznaky, najmä vaginálne krvácanie, nepravidelnú menštruáciu, vaginálny výtok a symptómy ako bolesť alebo tlak v oblasti panvy je potrebné okamžite vyšetriť.
U pacientok s rakovinou prsníka má predpisujúci lekár získať podrobnú anamnézu s dôrazom na osobnú a rodinnú anamnézu venózneho tromboembolizmu (VTE). Ak sa u ktorejkoľvek pacientky objaví VTE, je potrebné okamžite ukončiť liečbu a začať s vhodnými antitrombotickými opatreniami.
U časti premenopauzálnych žien užívajúcich liek na liečbu rakoviny prsníka je menštruácia potlačená.
U pacientok liečených na neplodnosť je potrebné prerušiť užívanie tamoxifénu minimálne 6 týždňov pred operáciou alebo dlhodobou imobilitou (ak je to možné) a obnoviť liečbu, až keď je pacientka plne mobilná.
Počas užívania lieku sa odporúča vyhýbať konzumácii alkoholu.
Pri užívaní lieku sa často pozorovali poruchy videnia, preto sa odporúča opatrnosť pri vedení vozidiel alebo obsluhe strojov.
Liek obsahuje laktózu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4). 

Forma pre RX

Tablety

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800