Cena

Cena

Produkty skladom

Produkty skladom
  • Skladom
  • Out of Stock

Pre

Pre
  • Ženy
  • Muži
  • Seniori
  • Tehotné ženy

Forma

Forma
  • Tabletka

Výrobca

Výrobca
  • Wörwag Pharma GmbH & Co.KG

Kategórie produktov

hodnotenia

Hodnotenia
zákazníkov

Zobraziť hodnotenia

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

Opýtať sa lekárnika
lekarnicka
email
podpora@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

Solmucol

Ak vás trápi kašeľ alebo ochorenie dýchacej sústavy sprevádzané hlienom, jedným z nápomocných voľnopredajných prípravkov môže byť aj Solmucol. Potláča symptómy a pôsobí aj protizápalovo. Patrí do skupiny liekov nazývaných mukolytiká, ktoré znižujú tuhosť hlienu a uľahčujú jeho vykašliavanie. Produkty neobsahujú žiadne farbivá, alkohol, laktózu, glutén ani cukor, vďaka čomu sú vhodné aj pre diabetikov. 

Liekové formy Solmucolu

liek vo forme sirupu - ikona

Solmucol sirup:

a to 90 ml a 180 ml. Je vhodný aj pre malé deti a je dostupný v dvoch príchutiach, a to malinovo-jahodová a slivkovo-tropická.

Solmucol pastilky:

 určené na cmúľanie pre dospelých aj deti od 2 rokov. Majú príjemnú pomarančovú chuť a veľmi ľahko sa užívajú.

liek vo forme granulátu - ikona

Solmucol granulát:

 používa sa na prípravu nápoja s pomarančovou príchuťou. Dostupné sú vrecká s koncentráciou 100 mg, 200 mg a 600 mg účinnej látky.

Akú účinnú látku obsahuje Solmucol?

Voľnopredajný liek Solmucol obsahuje účinnú látku nazývanú N-acetylcysteín. Táto účinná látka má výborné antioxidačné účinky, pomáha zmierňovať zápalové procesy, podporuje imunitný systém, bojuje proti infekciám a ako mukolytikum znižuje viskozitu hlienov, podporuje ich vykašliavanie a obmedzuje ich tvorbu.

Ako Solmucol účinkuje a na čo sa používa?

Solmucol je určený na liečbu vlhkého kašľa. Hlavný účinok Solmucolu spočíva v tom, že pomáha znižovať tuhosť hlienu usadeného v dýchacích cestách a podporuje jeho vykašliavanie. Vďaka obsahu účinnej látky N-acetylcysteín v podstate pomáha eliminovať príznaky rôznych ochorení dýchacích ciest. Používa sa pri ťažkostiach, ako sú:

Akútny alebo chronický zápal priedušiek

vlhký kašeľ - ikona

Produktívny – vlhký kašeľ

pri príznakoch chrípkky - ikona

Chrípka

použitie pri astme

Priedušková astma

použitie pri zápale hrtana

Zápal hrtana

pri zápale priedušiek - ikona

Zápal priedušnice a priedušničiek

na zápal stredného ucha - ikona

Zápal stredného ucha

pri zápale prínosových dutín - ikona

Zápal prínosových dutín

Okrem toho sa Solmucol používa tiež ako doplnková liečba chronických ochorení, ako je napríklad cystická fibróza. Je teda nápomocný pri ochoreniach dýchacieho ústrojenstva, pri ktorých dochádza k tvorbe hustého hlienu a jeho následnému vykašliavaniu. Zároveň podporuje samočistiacu schopnosť pľúc, pôsobí protizápalovo a antioxidačne. Je možné užívať ho aj dlhodobo, najdlhšie však 6 mesiacov.

Je Solmucol vhodný pre deti?

Produkty Solmucol môžu užívať aj deti.Pri podávaní konkrétnej formy lieku je ale nevyhnutné dodržiavať odporúčané dávkovanie a dennú odporúčanú dávku. Pre deti je najvhodnejšou formou Solmucol sirup, pretože má príjemnú sladkú chuť a jednoducho sa prehĺta. Sirup môžu užívať už aj detičky mladšie ako 2 roky.  

solmucol pre deti
solmucol v tehotenstve

Môžu Solmucol užívať tehotné a dojčiace ženy?

Pre tehotné ženy nie je užívanie Solmucolu vhodné. Vo výnimočných prípadoch sa môže liek užiť krátkodobo, a to jedine po predchádzajúcej konzultácii s lekárom a pod jeho dohľadom. Ženám, ktoré dojčia, sa užívanie Solmucolu rovnako neodporúča.Ak ste tehotná alebo dojčíte, pred užitím Solmucolu sa vždy poraďte s vaším lekárom.

Liečba suchého kašľa vs. liečba vlhkého kašľa

Správna a účinná liečba kašľa závisí od toho, či sa jedná o suchý kašeľ alebo vlhký kašeľ. Na liečbu suchého kašľa, ktorý je dráždivý a dusivý, sa používajú lieky zo skupiny nazývanej antitusiká. Majú tlmiaci účinok. Môžu mať formu sirupu, kvapiek alebo tabliet. 

Pri vlhkom kašli sa používajú lieky zo skupiny nazývanej expektoranciá, ktoré pôsobia na podporu vykašliavania hlienov. Delíme ich na sekretomotoriká a mukolytiká – do tejto skupiny patrí aj Solmucol. Ak vás trápia hlieny, nikdy neužívajte lieky na suchý kašeľ. Naopak, ak máte suchý kašeľ, nikdy neužívajte lieky na vykašliavanie.

Okrem liekov je pri liečbe kašľa potrebné dodržiavať dostatočný pitný režim a pokoj. Dbajte na dostatočný príjem vitamínov, predovšetkým vitamínu C. Pomôcť môže aj pitie bylinkových čajov, pravidelné vetranie či zvlhčovanie vzduchu.

Najpredávanejšie v skupine

Solmucol sirup 180ml

6,35 €
Na sklade

Sirup pre dospelých i deti do 2 rokov. Liek na riedenie a uvoľnenie hlienu pri zápalových ochoreniach dýchacích ciest. ...

Zoradenie

Zoradenie

Počet výsledkov

Zobrazených 1 - 3 z 3 výsledkov
Filtrovať produkty