rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • vyborny obchod!
 • rýchle dodanie
 • Obchod je spoľahlivý a s dodávka je vybavená veľmi rýchlo. Odporúčam.
 • maximálna spokojnosť
 • Objednal som na obed a na druhy deň ranno už bolo v boxe direct4me.
 • Rýchle doručenie
  Nízke náklady na dopravu
  Dobrý sortiment
 • rýchla komunikácia a dodanie
 • Najrýchlejšie dodanie
  Výborná cena
  Liečivo, o ktorom mi všade tvrdili od roku 2019, že je "nedostupné", cez etabletku naraz bolo dostupné. A výborné bylinkové liečivo.
 • Ceny
  Dostupnosť tovaru
  Zľavový kód
  Vyzdvihnutie v boxe kedykoľvek
  Doručenie na druhý deň pokiaľ objednám do 6:00 hod.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek obsahuje ezetimib a atorvastatín. Používa sa na na zníženie zvýšených hladín celkového cholesterolu, „zlého“ cholesterolu (LDL cholesterol) a tukových látok nazývaných triglyceridy v krvi. Liek okrem toho zvyšuje hladiny „dobrého“ cholesterolu (HDL cholesterol). Liek sa používa:

 • u pacientov, u ktorých sa nedajú kontrolovať hladiny cholesterolu samotnou diétou, pričom počas užívania tohto lieku je potrebné aj naďalej dodržiavať diétu na zníženie cholesterolu.
 • ako doplnok k diéte na zníženie cholesterolu,
  • v prípade zvýšených hladín cholesterolu v krvi (primárna hypercholesterolémia [heterozygotná familiárna a non-familiárna]) alebo zvýšených hladín tukov v krvi (zmiešaná hyperlipidémia),
  • pokiaľ hladina cholesterolu nie je dostatočne kontrolovaná samotným statínom.
  • pokiaľ sa statín a ezetimib užívajú ako dve samostatné tablety.
  • v prípade dedičného ochorenia (homozygotná familiárna hypercholesterolémia), ktoré zvyšuje hladinu cholesterolu v krvi.
  • v prípade choroby srdca. Liek znižuje riziko infarktu, cievnej mozgovej príhody, chirurgického zákroku na zvýšenie prietoku krvi v srdci alebo hospitalizácie z dôvodu bolesti hrudníka.

Tento liek nepomôže pri chudnutí. Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Hypercholesterolémia a/alebo koronárna choroba srdca (s AKS v anamnéze):
Zvyčajná dávka je 10 mg ezetimibu/10 mg atorvastatínu 1x denne. Rozsah dávky je 10 mg ezetimibu/10 mg atorvastatínu/deň až do 10 mg ezetimibu/80 mg atorvastatínu/deň.
Dávka sa má stanoviť individuálne na základe známej účinnosti jednotlivých dávkových síl lieku a odpovede na súčasnú liečbu na zníženie cholesterolu. Úprava dávky sa má vykonávať v intervaloch 4 týždne alebo viac.

Homozygotná familiárna hypercholesterolémia:
Podáva sa 10 mg ezetimibu/10 mg atorvastatínu až 10 mg ezetimibu/80 mg atorvastatínu denne. Liek sa môže u týchto pacientov použiť ako doplnok k inej liečbe na zníženie lipidov (napr. LDL aferéze), alebo ak takéto liečby nie sú k dispozícii.

Pri súbežnom podávaní so sekvestrantmi žlčových kyselín sa má uvedený liek podať najmenej 2 hodiny pred alebo najmenej 4 hodiny po podaní sekvestrantu žlčovej kyseliny.

U pacientov užívajúcich antivirotiká proti hepatitíde typu C, elbasvir/grazoprevir, súbežne s ATOZETOM, nemá dávka ATOZETU presiahnuť 10/20 mg/deň (pozri časti 4.4 a 4.5).

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, nezávisle od jedla, vždy vcelku a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Liek sa môže podávať kedykoľvek v priebehu dňa. Súbežná konzumácia veľkého množstva grapefruitového džúsu a uvedeného lieku sa neodporúča.

Upozornenie

Počas tehotenstva, dojčenia a u žien vo fertilnom veku, ktoré nepoužívajú vhodné antikoncepčné opatrenia, je liek kontraindikovaný.
U detí bezpečnosť a účinnosť lieku neboli stanovené.
Pacient má držať primeranú diétu na zníženie lipidov a počas liečby má v tejto diéte pokračovať.
U pacientov s poruchou funkcie pečene sa má liek používať s opatrnosťou. U pacientov s aktívnym ochorením pečene je liek kontraindikovaný.
Liek je kontraindikovaný u pacientov liečených antivirotikami proti hepatitíde typu C glekaprevirom/pibrentasvirom.
Liek sa má používať s opatrnosťou u pacientov, ktorí konzumujú nadmerné množstvá alkoholu a/alebo majú ochorenie pečene v anamnéze.
Ak sa v priebehu liečby vyskytne nevysvetliteľná bolesť, kŕče alebo slabosť svalov, najmä ak je sprevádzaná celkovým pocitom choroby alebo horúčkou, je potrebné kontaktovať lekára.
Liek má zanedbateľný vplyv na schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje. Pri vedení vozidiel alebo obsluhe strojov sa však má vziať do úvahy, že sa môže vyskytnúť závrat.
Liek obsahuje laktózu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Filmom obalené tablety

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “ATOZET 10 mg/40 mg”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800