rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • Všetko Ok.
 • Rychla komunikacia, rychle dodanie
 • cena
 • Rýchle doručenie všetko v poriadku
 • Rýchly, spoľahlivý
 • Nic
 • Rýchle dodanie a pozornosť pribalená v balíku potešila .
 • Rýchlosť
  Cena
 • rychlost i spolahlivost dobra komunikacia
 • Rýchle dodanie tovaru
  Objednať z domu
  Prijateľné ceny
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

BepanGel - hojivý gél na ošetrenie rán (50 g)

Popáleniny, obareniny a povrchové poranenia sa v drvivej väčšine prípadov zahoja bez problémov. No úplné zotavenie pokožky, hlavne čo sa týka jej výsledného vzhľadu, neraz závisí od vhodnej starostlivosti. Prvých pár hodín je najdôležitejších. Nuž neváhajte a naneste BepanGel na postihnuté miesto.

Vezmite BepanGel na výlet

Sú príležitosti, ako napríklad túry, športové akcie, záhradné oslavy a výjazdy na pláž, kedy si najviac uvedomujeme, že mať dobre vybavenú lekárničku sa vypláca. V ohrození nie sú iba ľudia, ktorí si nedávajú pozor. Každý sa môže občas pošmyknúť. Alebo stráviť na slnku o pár desiatok minút viac a namiesto atraktívneho bronzu chytiť farbu raka. Dôležité je, čo s podráždenou alebo poranenou kožou urobíte.

Produkty po opaľovaní, rôzne zmäkčujúce krémy a dezinfekčné produkty môžu pomôcť ošetriť pokožku, no nenapravia škody. Sú to iba pomocníci v prvej línii, ktorí nemusia predísť zjazveniu hojeného tkaniva. Niektoré môžu navyše pokožku vysušiť, čo je pravý opak toho, čo si hojenie vyžaduje - vlhkosť.

Prečo by sme rany nemali nechať, nech sa vysušia?

Znie to celkom logicky, veď suchá rana nebude krvácať ani mokvať. Až do 60. rokov minulého storočia bolo ponechanie rán tomuto osudu celkom bežným postupom. Potom si však istý lekár všimol, že povrchové rany sa vo vlhkom prostredí liečia omnoho efektívnejšie.* Vlhké prostredie vyžadujú najmä popáleniny, ktoré kvôli prebiehajúcemu zápalu v pokožke aj naďalej vyžarujú teplo a potrebujú ochladiť. Tak isto epitelové bunky potrebujú k migrácii na povrchoch rán vlhkosť, aby mohli otvorené rany uzavrieť. Na suchej rane sa im pohybuje horšie a rana vyžaduje dvakrát dlhší čas na zahojenie.**

Moderné prípravky na rany preto nevysušujú. Udržiavajú v ranách vlhkosť využívaním nových gélových technológií a niektorým v hojení pomáhajú i ďalšie zložky. Napríklad BepanGel vsadil na karnozín - podporovateľa životaschopnosti buniek.***

4 dôvody, prečo vyskúšať hojivý gél BepanGel

chladivý efekt - ikona

Chladivý efekt na pokožku

Zvlhčenie = zrýchlenie hojenia

Ochrana pred infekciou

Znížené riziko tvorby jaziev

BepanGel je hydrogél na podporu hojenia

Hydrogély ako BepanGel dokonalo vyhovujú potrebám poranenej pokožky. Vďaka svojej štruktúre sú schopné zadržať veľké množstvo vody. Vedia tak dobre ochladiť povrch rany, čo vedie k okamžitej úľave od bolesti a nízkym pH zároveň fyzicky ochrániť ranu pred vplyvom patogénov, ktoré by mohli vyvolať infekciu.

Štúdia z roku 2020 preukázala, že liečba povrchových kožných rán hydrokoloidným gélovým prípravkom BepanGel vedie k lepšiemu hojeniu rán. To sa prejavuje najmä rýchlejším uzavretím rany a výrazne lepším kozmetickým vzhľadom.**** BepanGel preto slúži ako ideálna zdravotnícka pomôcka na rôzne poškodenia kože ako sú:

BepanGel na popáleniny
BepanGel: Popáleniny

Popáleniny a obareniny

BepanGel: Spálenie od slnka

Spáleniny od slniečka

BepanGel: Rezné rany

Rezné rany, odreniny

BepanGel: Popraskaná koža

Trhliny a praskliny na koži

BepanGel

Výhody prípravku BepanGel

 • moderný produkt na ošetrenie drobných poranení do domácej lekárničky, lekárničky v škole, škôlke, na výlet i do práce,
 • urýchľuje hojenie,
 • poskytuje pokožke príjemné ochladenie,
 • v ranách nepáli,
 • udržiava v mieste poranenia optimálne vlhké mikroprostredie,
 • pohlcuje prebytočnú vlhkosť z rany,
 • znižuje riziko vzniku chrást a jaziev,
 • optimálne pH chráni pred možnou infekciou,
 • má zloženie bez parabénov,
 • je vhodný pre deti i pre dospelých.

Návod na použitie gélu BepanGel

Ak používate hojivý gél na popáleninu, ranu v prvom rade ochlaďte pod chladnou (nie ľadovou) vodou. Slnkom spálenú pokožku treba jemne očistiť a prípadnú ranu zasa dezinfikovať. BepanGel potom nanášame priložením okraja tuby tesne nad pokožku v tenkej vrstve a nerozotierame. Podľa potreby postup opakujeme, prípadne môžeme postihnuté miesto prekryť obväzom alebo náplasťou, ktorú po každej ďalšej aplikácii gélu vymeníme za nový kus.

S trochou času a snahy sa väčšina škrabancov, rezných rán, obarenín i spálenín od slnka úplne vylieči. Ak však zranenie pretrváva alebo sa zhoršuje, alebo postihuje väčšiu plochu, nemali by ste ho liečiť svojpomocne ale kontaktovať svojho lekára.
Pred upotrebením si prečítajte informácie na obale produktu BepanGel a pri jeho skladovaní aj aplikácii sa vždy riaďte odporúčaniami výrobcu.


Tip z lekárne eTabletka:

Majte na pamäti, že hydrogély nie sú vhodné pre všetky typy podráždenia a poranenia pokožky. Keď problém spôsobí napríklad taká detská plienočka, vlhkosť je to posledné, čo si drobček na svojom zadočku želá. Preto značka Bepanthen úzko spolupracuje s dermatológmi a pre každý problém vytvára cielené riešenie. Naučte sa pokožku účinne ošetrovať a vyberte si správny produkt.

Bepanthen Baby: Ochrana pri každom prebaľovaní

*G.D. Winter - Formation of the scab and the rate of epithelialization of superficial wounds in the skin of the young domestic pig. Nature, 193, 293-294. (1962)
**M. Dyson, S. Young, C.L. Pendle, D.F. Webster, S.M. Lang - Comparison of the effects of moist and dry conditions on dermal repair. The Journal of Investigative Dermatology, 91(5) - (1988)
***I. Ansurudeen, V.K. Sunkari, J. Grünler, Verena Peters, C.P. Schmitt, S.B. Catrina, K. Brismar, E.A. Forsberg - Carnosine promotion of wound healing. (2015) 10.1039/9781782622611-00325.
****L. Zhang, R. de Salvo, S. Trapp, W. Wigger-Alberti, R. Williams, L. Delcour, B. Rossel, M.T. Huisman - Evaluation of BepanGel Hydrogel Efficacy and Tolerability Using an Abrasive Wound Model in a Within-Person, Single-Center, Randomized, Investigator-Blind Clinical Investigation. Dermatol Ther (Heidelb). 10/2020 PMID: 32743789; PMCID: PMC7477032.

Hmotnosť 0.07 kg
Forma

Gél/Krém/Masť

Výrobca

Značka

Skupina

Deti, Ženy, Muži, Seniori

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “BepanGel Hojivý gél na ošetrenie rán 50g”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800