Jednotková cena: 0,36 €/ks
Existuje množstvo príznakov gastroezofageálneho refluxu (GERD), ktorému skrátene hovoríme refluxná choroba, pričom tým najvýraznejším je pálenie záhy. Občasné pálenie záhy často vyrieši menšia úprava životného štýlu. Ak ani tieto opatrenia nenarazili na úspech, alebo občas pochybíte, vezmite si na pomoc účinný voľnopredajný liek Esozoll.
Problém zvyčajne spočíva v nadmernej tvorbe žalúdočnej kyseliny a v mieste, kde sa váš pažerák spája so žalúdkom. Hovoríme mu dolný zvierač pažeráka a jeho úlohou je udržiavať žalúdočnú kyselinu i trávenú potravu v žalúdku.
Prvým príznakom ochorenia je pálenie záhy. Refluxnú chorobu charakterizuje pálivá bolesť, ktorú zvyčajne pociťujete v oblasti hrudníka za hrudnou kosťou a niekedy i v strede hornej časti brucha. Mnoho ľudí s refluxom tiež trpí nadmerným grganím, alebo ich vydesí bolesť podobná tej, ktorú si často spájame s infarktom. Pokiaľ sa obsah žalúdka alebo kyselina dostane do úst a hrdla, môže dôjsť k podráždeniu sliznice, čo vyvolá ďalší súbor príznakov. Od suchého kašľa až po zvláštnu chuť v ústach.
A všetko obvykle začína tam, kde by sme to aj logicky čakali. Na tanieri a v pohári. Ktoré faktory životného štýlu a zlozvyky priamo smerujú k refluxnej chorobe žalúdka?
Bolesť
na hrudi
Pocit pálenia
v hrdle
Návrat obsahu
žalúdka do úst
Pocit prekážky
v hrdle
Ťažkosti
pri prehĺtaní
Vracanie, grganie,
zápach z úst
Kyslá, horká alebo trpká chuť
Dráždivý suchý
kašeľ
Pri naozaj vytrvalom pálení záhy a liečbe GERD sú najúčinnejšou liečbou takzvané inhibítory protónovej pumpy.1 Z nich je ale väčšina viazaná na predpis.
Nemáte čas dať sa vyšetriť? Aj tak nenechajte svoj problém zájsť do extrémov. Kyselina môže narušiť zubnú sklovinu, vážne poškodiť sliznicu a dlhodobé dráždenie vie dokonca zhoršiť príznaky astmy, alebo privolať vredy! Máme pre vás riešenie.
Na trhu je moderný liek s obsahom ezomeprazolu – inhibítora takzvanej protónovej pumpy – konečnej zastávky rozhodujúcej v procese produkcie žalúdočnej kyseliny. A to najlepšie? Liek Esozoll je voľnopredajný.
Ezomeprazol sa viaže na protónovú pumpu v parietálnych bunkách žalúdka, kde reguluje množstvo žalúdočnej kyseliny.1,2
Antisekrečný účinok ezomeprazolu pretrváva až po dobu 24 hodín. Liek Esozoll 20 mg ho navyše obsahuje spracovaný v inovatívnej a patentovanej forme mikropeletiek odolných voči žalúdočným šťavám, Bude sa vám tak pohodlnejšie užívať.
Liek Esozoll slúži na krátkodobú liečbu príznakov refluxnej choroby žalúdka.
Znižuje množstvo kyseliny, ktorú tvorí váš žalúdok.
Môžete ho kúpiť bez predpisu.
Liek je možné užiť kedykoľvek. Vo dne, v noci, nalačno i po jedle.
Úľava sa objavuje už po prvom dni užívania tohto lieku a pretrváva dlho. Až 24 hodín.
Tvrdé gastrorezistentné kapsuly Esozoll sú určené pre osoby nad 18 rokov, ktorým stačí užiť 1 kapsulu denne, pretože jej efekt je dlhodobý. Zvyčajne pocítite úľavu od refluxu a pálenia záhy už s prvou kapsulou. Na úplné zmiernenie príznakov sa však kvôli efektivite predsa len odporúča užívať liek aspoň 2 až 3 po sebe nasledujúce dni.
Kapsulu buď prehltnete celú a zapijete ju vodou, alebo je tu alternatívna možnosť. Kapsulu otvoríte, jej obsah vysypete do pohára s vodou a vypijete. Nepripravujte však roztok v príliš veľkom predstihu. Je nutné ho vypiť do 30 minút.
Liek Esozoll nie je určený pre deti a dospievajúcich vo veku menej ako 18 rokov ani na dlhodobú preventívnu liečbu.
Neužívajte liek dlhšie než 14 dní. Ak sa príznaky nezlepšia, alebo dôjde k zhoršeniu, vyhľadajte lekársku pomoc.
Je vhodnejšie sa z preventívnych dôvodov vyhnúť užívaniu lieku počas tehotenstva. Počas dojčenia by sa liek nemal podávať.
Pacienti so závažnou poruchou funkcie obličiek by mali tento liek používať so zvýšenou opatrnosťou.
O vhodnosti použitia v prípade užívania iných liekov či výskytu iných ochorení sa poraďte so svojim lekárom.
Esozoll obsahuje sacharózu a menej ako 1 mmol sodíka (23 mg) v jednej kapsule.
Pred použitím lieku Esozoll 20 mg si nezabudnite preštudovať príbalový leták.
1Metodický list č. 37 Racionálna liečba refluxovej choroby žalúdka, MZ SR, 2005. https://www.sgssls.sk/klinicka-prax/odporucania-a-metodicke-listy
2National Center for Biotechnology Information (2022). PubChem Compound Summary for CID 9568614, Esomeprazole. [online, cit. 2022-07-21],
Pridajte hodnotenie produktu
Milan (overený zákazník) –
Super, spokojnosť
Milan (overený zákazník) –
Pomohlo, ďakujem