rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

Farmina Vet Life cat struvite konzerva pre mačky 85g

Farmina Vet Life cat struvite konzerva pre mačky 85g

Kompletné diétne krmivo pre mačky s receptúrou na rozpúšťanie struvitových kameňov a zníženie opakovanej tvorby struvitových kameňov.

Zobraziť celý popis

Doprava zadarmo pri nákupe nad 28,90 €
 • Hodnotím na výbornú - s obchodom mám tú najlepšiu skúsenosť !
 • Ceny
  Rýchlosť dodania
  Sortiment
 • Veľmi rýchle jednanie
 • Super, rýchle vybavenie, odporúčam
 • Suoer rychle dorucenie dakujem
 • Cena a rýchlosť sú top
 • Rýchle doručenie
 • Veľmi rýchle dodanie
 • Spokojná!!!!
 • atial je to prva skusenost.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Veterinárna diéta pre mačky Farmina Vet Life cat struvite v konzerve

Lepšia znalosť rizikových faktorov a nové možnosti úpravy stravy zmenili spôsob liečby struvitových kameňov v moči mačiek na nepoznanie. Najlepšou správou je však je posun k diéte, ktorej cieľom je okrem rozpúšťania kameňov i prevencia, kam zapadá i konzervované krmivo Farmina Vet Life cat struvite.

Diétne rozpúšťanie struvitových kameňov mačky

Hoci močové kamene môžu v niektorých prípadoch vyžadovať chirurgický zákrok, častejším a odporúčaným štandardom je rozpustenie s pomocou špeciálnej veterinárnej diéty. Špeciálna diéta ponúka šetrnejší, lacnejší no tiež veľmi účinný spôsob, pri ktorom pracujeme so zmenou pH moču. Zmenený moč predstavuje menej priaznivé prostredie ako pre kamene tvorené metabolicky, tak aj pre baktérie zodpovedné za kamene tvoriace sa v dôsledku infekcie močových ciest. Dôležitá je tiež prevencia recidívy, ktorej riziko stúpa i s vekom. Hlavne u mačiek.

Farmina Vet Life cat struvite konzerva pre mačky
Aj špeciálna diéta môže chutiť

K problému u mačiek môže prispieť nevyvážená strava, kastrácia, obezita a málo aktívneho pohybu. Zviera s anamnézou struvitových kameňov by preto malo dostať v prvom rade vyváženú stravu a v tom druhom pri nej aj dlhodobo zotrvať. Prinútiť domáceho maznáčika, aby jedol struvitovú diétu, dnes už našťastie nie je ťažké. Zvlášť ak máte po ruke chutnú konzervu Farmina Vet Life cat struvite. Vlhké krmivo určené na rozpúšťanie struvitových močových kameňov a zníženie ich opätovného výskytu vzbudí jeho záujem svojou vôňou i chuťou.

V čom spočívajú výhody konzervovaného krmiva Farmina Vet Life cat struvite?

Niektoré diéty na rozpúšťanie a prevenciu kameňov majú vysoký obsah sodíka, čo síce povzbudzuje zviera k pitiu a riedeniu moču. Staršie zvieratá však môžu trpieť zlyhávaním srdiečka, obličiek i vysokým krvným tlakom a príjem sodíka im majitelia musia prísne strážiť. To neplatí u tejto diéty, kde je citlivo regulovaný obsah sodíka, ale tiež znížený obsah horčíka, fosforu i vápnika. Minerálov, ktoré rovnakým dielom prispievajú k prílišnému nasýteniu moču, ktorého zložky potom kryštalizujú.

Zdrojmi energie sú, rovnako ako u iných diét Farmina, ingrediencie s nízkym glykemickým indexom. Kŕmenie mačiek takouto potravou znamená prínos, pretože ich metabolizmus sa vyvinul tak, aby získavali energiu zo živočíšnych bielkovín a tukov, nie zo sacharidov.

Bielkovinový podiel tvoria bielkoviny vysokej kvality no nízkeho percentuálneho zastúpenia. Dôvodom takéhoto zloženia je snaha o zmiernenie produkcie dusíkatého odpadu, okyslenia moču a s tým tiež súvisiacej tvorby struvitov.

Regulovaný obsah elektrolytov

Kontrola pH moču na rozpúšťanie struvitov

Ochrana proti bakteriálnej infekcii

Prevencia tvorby nových struvitov

Prídavok DL-metionínu a a síranu vápenatého drží pH moču v hodnotách, ktoré podporujú rozpúšťanie a bránia opätovnému výskytu struvitov. V týchto podmienkach sa nedarí množiť ani baktériám rozkladajúcim močovinu, ktorých prítomnosť by celý stav zvieraťa iba zhoršovala a odsúvala úspešné vyliečenie do budúcnosti.

Obsah konzervy podávajte bez úpravy a v izbovej teplote. Po otvorení ho uschovajte v chladničke a spotrebujte do 48 hodín. Odporúčaná doba podávania diéty Farmina Vet Life Renal je v trvaní 5 až 12 týždňov. V prípadoch opakovanej tvorby v trvaní až do 6 mesiacov. Používanie, dávkovanie i všetky náležitosti veterinárnej diéty konzultujte so svojím veterinárnym lekárom. Okrem krmiva zabezpečte svojmu zvieraťu aj dostatok pitnej vody.

Vlhké krmivo je vhodným doplnkom suchého granulovaného krmiva z rovnakého produktového radu.

V prípade opakovaných recidív ochorenia v dlhodobom horizonte odporúčame pokračovaciu liečbu - suché krmivo Farmina Vet Life cat struvite management.

Zloženie a výživa

Určenie: kompletná veterinárna diéta pre mačky, určená na rozpúšťanie struvitových kameňov, redukciu ich opakovanej tvorby (bezprostredne po liečbe) a pri ochoreniach dolného močového aparátu

Značka a produktový rad: Farmiva Vet Life

Zloženie krmiva Farmina Vet Life cat struvite:

kuracie mäso, sladký zemiak, bielkoviny z rýb - hydrolyzované, ryby (sardinky, tuniak), kuracia pečeň, vaječné žĺtka, rybí tuk, kurací tuk, semená quinoy, chlorid draselný, chlorid sodný, síran vápenatý dihydrát, hrachová vláknina, frukto-oligosacharidy, výťažok z kvasníc (zdroj mannán-oligosacharidov), sušené pivovarské kvasnice. 

Energetická hodnota:

EM Kcal/Kg 1130 - Mj/Kg 4,73

Dávkovanie krmiva Farmina Vet Life cat struvite:

Kŕmny návod je uvedený na obale produktu.

Analytické zložky:

bielkoviny 10.20%; tuky a oleje 5.70%; vláknina 0.30%; popol 2.40%; vlhkosť 75.00%; vápnik 0.19%; fosfor 0.17%; sodík 0.30%; draslík 0.20%, horčík 0.019%; chlorid 0.35%; síra 0.20%; taurín 0.15%.

Nutričná hodnota krmiva Farmina Vet Life cat struvite na 1 kg:

Vitamíny a provitamíny: (3a672b) vitamín A 4300IU; (E671) vitamín D3 170IU; (3a700) vitamín E 160mg; (3a370) taurín 1250mg. Zlúčeniny mikroprvkov: (3b6.10) zinok (chelát zinku hydroxyanalógu metionínu): 37.3mg; (3b5.10) mangán (chelát mangánu hydroxyanalógu metionínu): 18.7mg; (3b108) železo (chelát železa glycínhydrátu): 3.3mg; (3b4.10) meď (chelát medi hydroxyanalógu metionínu): 3.1mg; (3b202) jód (jodičnan vápenatý bezvodý): 0.46mg. Aminokyseliny, ich soli a analógy: (3c301) DLmetionín, technicky čistý 2000mg. Regulátor kyslosti: síran vápenatý dihydrát 4500mg..

Látky okysľujúce moč: síran vápenatý dihydrát (4.5g/kg).

Hmotnosť 0.1 kg
Cesta podania

Perorálne – prehĺta sa

Forma

Iná forma

Výrobca

Značka

Skupina

Mačky

Produktový rad

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Farmina Vet Life cat struvite konzerva pre mačky 85g”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

  Mohlo by vás zaujímať