rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • rychle dodanie
  nizke ceny
 • výborné, odporúčam
 • Rýchlosť dodania
 • Super výber
  Dobré ceny
  Oceňujem minulotýždňovú výhodnú cenu dopravy do Zásielkovne. Mohlo by to byť častejšie a pravidelne.
 • Pani, s ktorou som volala cez infolinku bola neskutočne milá a nápomocná. Odporučila mi zvoliť si dodanie do lekárne, aby som mala paralenove čapiky pre syna na ďalší deň doma. A aj tak bolo :) uuuuzasne! Veľmi ďakujem!
 • Cobra spolupraca,rychlost a serioznost
 • Expresne dorucenie
 • Velmi rzychke dodanie
 • Prehľadná ponuka, dobrá komunikácia s obchodom, rýchle dodanie a slušné expedičné poplatky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liečivo v lieku je gabapentín. Liek patrí do skupiny liekov, ktoré sa používajú na liečbu epilepsie a periférnej neuropatickej bolesti (dlhodobá bolesť spôsobená poškodením nervov). Liek sa používa na liečbu:

 • rôznych foriem epilepsie. Tento liek sa užíva samostatne alebo spolu s doterajšou liečbou.
 • periférnej neuropatickej bolesti (ktorá sa vyskytuje najmä v rukách a nohách) a môže ju spôsobiť množstvo rôznych ochorení, ako je diabetes alebo pásový opar. 

Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Iniciálna titrácia dávky pre všetky indikácie:
Dospelí a dospievajúci od 12 rokov: 1. deň sa podáva 300 mg gabapentínu 1x denne, 2. deň sa podáva 300 mg 2x denne a 3. deň sa podáva 300 mg 3x denne.
Ak sa musí liečba gabapentínom ukončiť, odporúča sa, aby sa to urobilo postupne počas minimálne 1 týždňa, nezávisle od indikácie. Dĺžku liečby určuje lekár.

Epilepsia

Liek je určený ako prídavná terapia na liečbu parciálnych záchvatov so sekundárnou generalizáciou alebo bez nej u dospelých a detí od 6 rokov. Ako monoterapia je liek určený na liečbu parciálnych záchvatov so sekundárnou generalizáciou alebo bez nej u dospelých a dospievajúcich od 12 rokov.

Dospelí a deti od 12 rokov: liečba sa môže začať postupnou titráciou (uvedené vyššie) alebo je úvodná dávka 300 mg 3x denne. Dávka sa môže ďalej zvyšovať každý 2.-3. deň o prídavok 300 mg/deň, až po maximálnu dávku 3 600 mg/deň. Môže byť vhodná pomalšia titrácia dávky. Najkratší čas na dosiahnutie dávky 1 800 mg/deň je 1 týždeň, na dosiahnutie 2 400 mg/deň sú to celkovo 2 týždne a na dosiahnutie 3 600 mg/deň sú to celkovo 3 týždne. Celková denná dávka má byť rozdelená do troch samostatných dávok, pričom maximálny časový interval medzi jednotlivými dávkami nesmie byť dlhší než 12 hodín.

Deti od 6 do 12 rokov: úvodná dávka je 10-15 mg/kg/deň, pričom účinná dávka (25-35 mg/kg/deň) sa dosiahne postupnou titráciou počas približne troch dní. V dlhodobých klinických štúdiách sa dobre tolerovali dávky až do 50 mg/kg/deň. Celková denná dávka má byť rozdelená do troch samostatných dávok, pričom maximálny časový interval medzi jednotlivými dávkami nesmie prekročiť 12 hodín.

Periférna neuropatická bolesť

Dospelí: liečba sa môže začať titráciou dávky (uvedené vyššie), alebo je úvodná dávka 900 mg/deň, rozdelená do troch rovnakých samostatných dávok. Dávka sa ďalej môže zvyšovať každý 2.-3. deň o prídavok 300 mg/deň, až po maximálnu dávku 3 600 mg/deň. Môže byť vhodná pomalšia titrácia dávky. Najkratší čas na dosiahnutie dávky 1 800 mg/deň je 1 týždeň, na dosiahnutie 2 400 mg/deň sú to celkovo 2 týždne a na dosiahnutie 3 600 mg/deň sú to celkovo 3 týždne.

Pacienti s poruchou funkcie obličiek, hemodialyzovaní pacienti
Odporúča sa úprava dávky na základe hodnôt klírensu kreatinínu (viď SPC časť 4.2).

Starší (vo veku nad 65 rokov)
 U starších pacientov sa môže vyžadovať úprava dávkovania (viď SPC časť 4.2).

Pre všetky terapeutické indikácie:
U pacientov v zlom zdravotnom stave, t.j. s nízkou telesnou hmotnosťou, po transplantácii orgánov atď., sa má dávka titrovať oveľa pomalšie, buď užívaním nižších dávok alebo dlhšími intervalmi medzi jednotlivými zvýšeniami dávok.

Dĺžka liečby:
Určuje lekár.

Ukončenie liečby:
Postupným znižovaním dávky počas minimálne 1 týždňa, nezávisle od indikácie.

Spôsob použitia

Kapsuly sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, nezávisle od jedla, v celku (prehltnú sa) a zapijú sa dostatočným množstvom tekutiny (napríklad pohárom vody).

Upozornenie

Gabapentín sa môže užívať počas tehotenstva a dojčenia po zvážení prínosu liečby a potenciálneho rizika pre dieťa. 
Liek sa neodporúča používať u detí mladších ako 6 rokov.
Liek sa odporúča používať so zvýšenou opatrnosťou u starších pacientov a u pacientov s poruchou funkcie obličiek.
Ak sa u vás vyskytne vyrážka, horúčka alebo anafylaxia ihneď kontaktujte lekára.
Liek môže ovplyvniť schopnosť viesť vozidlo a obsluhovať stroje (môže spôsobiť únavu, závraty a iné príznaky ovplyvňujúce pozornosť, najmä u starších ľudí).
Pri semikvantitatívnom stanovení celkového obsahu bielkovín v moči indikátorovým papierikom sa môžu získať falošne pozitívne nálezy.
Kapsuly obsahujú laktózu.
Ďaľšie upozornenia sú uvedené v SPC časť 4.4.

Forma pre RX

Tvrdá kapsula

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Grimodin 300 mg tvrdé kapsuly”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800