rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

Nasivin 0,05% kvapky do nosa 10ml

Nasivin 0,05% kvapky do nosa 10ml

Liek je určený na lokálnu aplikáciu do nosa a pôsobí proti nádche. Balenie: 1x10 ml

Zobraziť celý popis

Doprava zadarmo pri nákupe nad 9,99 €
 • Superexpres
 • ...pohodlny nákup z domu
 • Rýchle doručenie
 • Rýchle, bez problému
 • Výhoda OK
 • super rýchle dodanie tovaru
 • Ohromne rychle dorucenie :-)
 • Veľmi rýchle dodanie
 • nie som viazaná na termín doručenia
 • jeden deň objednané, druhý deň dodané
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Nasivin 0,05% - kvapky do nosa pre dospelých a deti od 6 rokov (10ml)

Ak sa výstelka dutín a priechody medzi nimi zapália, sliznica nosa opuchne a tento opuch blokuje odtok hlienu z dutín. Pri prechladnutí tento zápal a infekciu dutín obvykle spôsobuje vírus a trvá spravidla aj 7 dní, než ho organizmus zneškodní. Nemôžete dýchať a už vás nádcha riadne otravuje? Skráťte dobu liečenia a vyskúšajte Nasivin 0,05% kvapky do nosa.

Čo by ste mali vedieť o nádche

 • Existuje viac ako 200 vírusov, ktoré môžu toto ochorenie spôsobiť.
 • Poznáte ten vtip, pri ktorom sa okolia opýtate, ako sa volá smrteľná choroba muža na 6 písmen a odpoveď znie SOPLÍK? Možno by sme sa na tom nemali smiať. Rôzne vírusy spôsobujú rôzne príznaky. Muži teoreticky môžu byť náchylnejší na napadnutie určitou skupinou vírusov. Niekto preto nádchu znáša lepšie a niekto naopak veľmi zle.
 • Príznaky sa pri klasickej nádche môžu meniť. Začína to napríklad podráždeným hrdlom a už druhý deň príde kýchanie. Na tretí sa dostaví upchatý nos a zvýšená teplota. Príznaky alergickej nádchy ostávajú spravidla nemenné.
 • Hlien pri alergickej nádche býva väčšinou číry a vodnatý. Ak telo bojuje s bežnou nádchou, hlien postupne hustne. Niekedy môže v dôsledku infekcie zmeniť farbu a vtedy je už lepšie konzultovať ďalší liečebný postup s lekárom.
 • S návštevou lekára neotáľajte ani v prípade opuchu a bolesti dutín, zvracania, zimnice, problémov s dýchaním a pretrvávajúcej horúčky.
Liečba nádchy cez kvapky a spreje do nosa Nasivin
Nádcha a jej príznaky - čas na Nasivin

Ako sa dá nádcha odlíšiť od chrípky a v čom je Nasivin nápomocný?

Pokiaľ telo prišlo do kontaktu s vírusom chrípky, imunitný systém zvýši teplotu nad 38°C. Okrem únavy a bolesti hlavy, ktorá pri chrípke pretrváva, sa zvyknú objaviť aj silnejšie bolesti svalov a kĺbov, pretože tento boj s protivníkom je silno vyčerpávajúci. Človek nemá žiadnu energiu a nemôže prakticky nič robiť. U detí sa občas pri chrípke vyskytuje i zvracanie a hnačka.

Bolesť hrdla a kašeľ nie je pri chrípke až takou raritou, no upchatý nos a kýchanie áno. Tieto príznaky sú typickejšie pre nádchu a aby sme si trochu uľavili, potrebujeme, aby sliznica nosa spľasla. Dutiny sa tak môžu vyčistiť, nos bude priechodný a ešte k tomu skrátime i dĺžku svojej liečby.

Účinná látka lieku Nasivin pre deti i dopelých skracuje liečbu nádchy a má samé výhody

Liečba Nasivinom 0,05% v porovnaní s použitím fyziologického roztoku chloridu sodného skracuje trvanie nádchy z priemerných 6 dní na 4 dni." uvádza výrobca na svojom príbalovom letáku.*

Účinok oxymetazolínu, hlavnej účinnej látky lieku, bol podrobený i skúmaniam. „U dobrovoľníkov, ktorým bol podávaný oxymetazolín, začali hladiny rinovírusu vo výlučkoch z nosa klesať už do druhého dňa." povedala Birgit Winther, MD, vedúca autorka a docentka otolaryngológie na University of Virginia v Charlottesville. Túto informáciu prezentovala 18. septembra 2009 na 49. medzivedeckej konferencii o antimikrobiálnych látkach a chemoterapii (San Francisco, Kalifornia).

Tieto laboratórne skúšky urobili práve ako potvrdenie alebo dôkaz toho, čo sa už predtým zistilo v štúdii s 250 pacientmi v Nemecku, pri ktorej oxymetazolín skrátil pacientom s nádchou dobu liečby.*

Ide rozhodne o veľmi zaujímavý efekt liečiva, ktoré si určite zaslúži ďalšie výskumy. Ako tiež na konferencii zaznelo, zníženie vírusových hladín by mohlo pomôcť znemožniť i šírenie vírusu. V rámci organizmu aj medzi ľuďmi. Takýto pokles totiž bežne zaznamenávame až po treťom dni, kedy hladiny vírusov vyvrcholia a až následne začnú klesať, nie skôr.

rýchly účinok - ikona

Nástup do 25 sekúnd

postupné uvoľňovanie - ikona

Až 12 hodín úľavy

Protizápalový účinok**

Toto sľubné liečivo patrí medzi dekongestanty. Dekongestanty zužujú krvné cievy v tkanivách nosa, čím tlmia opuch sliznice, umožňujú odtok hlienu, zmierňujú upchatie nosa a tlak v dutinách. Ako sa zistilo, oxymetazolín tiež oslabuje tvorbu zápalových mediátorov, ktoré by za iných okolností ešte viac podporovali priebeh zápalového ochorenia sliznice.** Všetky tieto dôkazy hovoria v prospech Nasivinu.

Ako správne aplikovať kvapky do nosa Nasivin?

Sadnite si na stoličku, alebo si ľahnite a zakloňte hlavu. Do každej dierky kvapnite 1 až 2 kvapky a hlavu držte v záklone ešte pár minút. V prípade potreby môžete tento postup zopakovať 2 až 3-krát denne.

Kvapky možno používať:

 • pri akútnej nádche, nádche, ktorá sa prejavuje formou opakovaného výtoku z nosa
 • na uvoľnenie odtoku hlienu z nosa pri zápaloch prinosových dutín
 • pri nedoslýchavosti spôsobenej opuchom Eustachovej trubice (zápal Eustachovej trubice) a pri zápale stredného ucha
 • so súhlasom a pod dohľadom lekára sa taktiež môže použiť pri chronickej nádche a na odpuchnutie sliznice pri diagnostických zákrokoch.

Všetky dostupné varianty lieku Nasivin v kvapkách:

Nasivin 0,01% kvapky do nosa pre novorodencov a dojčatá
Kvapky do nosa pre novorodencov a dojčatá

Nasivin 0,01 %

Kvapky do nosa Nasivin pre deti od 1 do 6 rokov (0,025%)
Nasivin pre deti od 1 do 6 rokov (0,025%)

Nasivin 0,025 %

Nasivin 0,05% kvapky do nosa pre dospelých a deti od 6 rokov
Kvapky pre dospelých a deti od 6 rokov

Nasivin 0,05 %

Bez odporúčania lekára sa liek Nasivin kvapky do nosa (0,05%) nemôže podávať dlhšie ako 5-7 dní. Nie je vhodný ani pri suchom zápale nosovej sliznice s tvorbou chrást.
O použití lieku počas tehotenstva alebo počas dojčenia sa poraďte so svojim lekárom.
Nasivin 0,05 % je určený deťom od 6. roku a pre dospelých. Nepoužívajte ho pre menšie deti, ale im zakúpte prípravky so slabšou koncentráciou liečiva.
Liek obsahuje benzalkóniumchlorid.
Pred použitím si prečítajte celý príbalový leták lieku Nasivin 0,05% kvapky do nosa 10ml.


Nasivin SOFT sprej do nosa bez konzervačných látok

Máte citlivú sliznicu nosa, ktorá neznesie niektoré látky a hneď začne páliť? Alebo vám viac vyhovuje aplikovať sprej do nosa než niečo kvapkať? Potom vyskúšajte Nasivin SOFT - sprej do nosa šetrnejší k citlivej sliznici s pohodlnejším aplikovaním. Jeho unikátny 3K dávkovací systém zabraňuje spätnému nasávaniu vzduchu. Preto výrobca nemusel použiť žiadne konzervačné látky.

Nasivin SOFT 0,025 sprej do nosa

*Dvojito zaslepená placebom kontrolovaná klinická štúdia, Reinecke S, Tschaikin M. MMW - Fortschr Med. 2005;147(3):113-118.
**A. Tuettenberg, S. Koelsch, J. Knop, H. Jonuleit - Oxymetazoline modulates proinflammatory cytokines and the T-cell stimulatory capacity of dendritic cells. Exp Dermatol. 2007

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.046 kg
Forma

Kvapky

Výrobca

Značka

Skupina

Ženy, Muži, Seniori

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Nasivin 0,05% kvapky do nosa 10ml”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

  Mohlo by vás zaujímať