rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • Super spokojna
 • super.rychle dodanie-dobre ceny
 • Nemám.
 • Rýchlosť
 • rýchle dodanie
  priaznivé ceny
 • Som spokojný a odporúčam
 • rýchlosť, cena
 • Výhodné ceny
  Dobrá dostupnosť produktov
  Široká ponuka produktov
  Veľmi rýchle dodanie
  Možnosť doručenia do boxu/packety
  Výhodný vernostný program
  Darček pri nákupe
  Doprava zadarmo pri nákupe nad 10€
  Dobrá komunikácia s obchodom
 • Tentoraz som si dala balík doniesť do Alzaboxu,doteraz som využívala služby kuriéra. Oceňujem rýchlosť dodania aj dobrý výber.
 • Rýchlosť vybavenia objednavky
  Super ceny
  Spoľahlivosť
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek je antidepresívum, ktoré patrí do skupiny liekov nazývaných inhibítory spätného vychytávania sérotonínu a noradrenalínu. Lieky z tejto skupiny sa používajú na liečbu depresie a iných ochorení, ako sú anxiózne (úzkostné) poruchy.

Liek sa používa na liečbu depresie u dospelých. Tiež sa používa na liečbu dospelých pacientov s nasledovnými anxióznymi (úzkostnými) poruchami: generalizovaná úzkostná porucha, sociálna úzkostná porucha (strach alebo vyhýbanie sa sociálnym situáciám) a panická porucha (záchvaty paniky). Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Epizódy veľkej depresie:
Odporúčaná začiatočná dávka venlafaxínu je 75 mg 1x denne. Dávka sa môže zvýšiť až na maximálne 375 mg denne. Zvýšenie dávky sa môže robiť v 2 a viactýždňových intervaloch. Ak je to klinicky opodstatnené, dávky sa môžu zvyšovať častejšie, avšak nie menej ako po 4 dňoch. Dlhodobejšia liečba je tiež vhodná na prevenciu návratu epizód veľkej depresie. Vo väčšine prípadov sa na prevenciu opätovného výskytu epizódy veľkej depresie odporúča rovnaká dávka ako je dávka účinná pri aktuálnej epizóde.
Antidepresívne lieky sa po ústupe choroby majú ďalej podávať počas najmenej 6 mesiacov.

Generalizovaná úzkostná porucha:
Odporúča sa začiatočná dávka 75 mg venlafaxínu 1x denne. Dávka sa môže zvýšiť až na maximálne 225 mg denne. Zvýšenie dávky sa môže robiť v 2 a viactýždňových intervaloch.

Sociálna anxiózna porucha:
Odporúčaná začiatočná dávka venlafaxínu je 75 mg 1x denne. Môže sa zvážiť zvýšenie maximálnej dávky na 225 mg denne. Zvýšenie dávky sa má uskutočniť v 2 a viactýždňových intervaloch.

Panická porucha:
Odporúčaná dávka venlafaxínu je 37,5 mg 1x denne počas 7 dní. Dávka sa má potom zvýšiť na 75 mg denne. Pacientom, ktorí neodpovedajú na liečbu môže byť zvýšená dávka na maximálne 225 mg denne. Zvýšenie dávky má prebiehať v 2 a viactýždňových intervaloch.

Dĺžka liečby:
Mala by sa udržiavať najnižšia účinná dávka. Pacienti by mali byť liečení dostatočne dlhý čas, zvyčajne niekoľko mesiacov a viac. Plný účinok lieku sa prejaví až po niekoľkých týždňoch užívania. Liečba sa má pravidelne individuálne prehodnocovať.
Má sa vyhnúť náhlemu prerušeniu užívania. Ak sa ukončuje liečba, dávka má byť postupne redukovaná počas obdobia najmenej 1 alebo 2 týždňov.

Pacienti s poruchou funkcie pečene:
Celková denná dávka má byť znížená na 50 % u pacientov s miernou až stredne závažnou poruchou funkcie pečene. U pacientov so závažnou poruchou funkcie pečene sa odporúča opatrnosť a zváženie zníženia dávky o viac ako 50 %.

Pacienti s poruchou funkcie obličiek:
U pacientov, ktorí vyžadujú hemodialýzu a u pacientov so závažnou poruchou funkcie obličiek sa má dávka znížiť o 50 %.

Spôsob použitia

Kapsuly sa užívajú spolu s jedlom, každý deň približne v rovnaký čas. Kapsuly sa užívajú vcelku, zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny, nesmú sa deliť, drviť, hrýzť ani rozpúšťať.

Upozornenie

Liek sa môže podať tehotným ženám len v prípade, ak očakávaný prínos prevýši akékoľvek možné riziko.
Pri rozhodovaní, či pokračovať/prerušiť dojčenie, alebo či pokračovať/prerušiť liečbu, je nutné zvážiť prínos dojčenia pre dieťa a prínos liečby pre ženu.
Liek sa nemá používať u detí a dospievajúcich.
Nepiť alkohol.
Liek ovplyvňuje pozornosť.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Tvrdá kapsula s predĺženým uvoľňovaním

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Velaxin 75 mg”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800