Hľadáte účinný spôsob ochrany proti COVID-19, vrátane novších mutácií? Bojíte sa, že vás aj tento rok skolí chrípka alebo prechladnutie? Riziko infekcie i závažnosť príznakov prípadného ochorenia vám pomôže znížiť Virostop ústny sprej.
Zbytočne dlho neotáľajte. Virostop ústny sprej začnite používať hneď, akonáhle zaregistrujete nebezpečenstvo nákazy. Napríklad po stretnutí s človekom, ktorý javí znepokojivé symptómy (kašle, kýcha, smrká…). Rovnako ho nasaďte v prípade, že sa príznaky infekčného ochorenia vyskytnú u vás. Či už ide o kašeľ, škriabanie v hrdle, nadmernú tvorba hlienu, alebo len neprimeranú únavu celého tela, spreje Virostop v štúdiách preukázali až 60% zníženie uvoľňovania vírusov1. Ide teda o účinný spôsob skrátenia dĺžky liečby, ochrany vášho organizmu i zdravia vašich najbližších.
Skvelá chuť, ktorá ostane po spŕške ústneho spreja Virostop, vám môže byť povedomá. Má ju na svedomí šalvia lekárska, na ktorú nedali dopustiť ani naši predkovia. Odvar zo šalvie im pomáhal znížiť citlivosť ďasien, odstrániť nepríjemnú pachuť v ústach, zápach z úst i bolesť hrdla tak typickú pre nachladnutie, chrípku a iné virózy. Dnes už vieme, prečo je šalvia taká dobrá proti rôznym vírusom. Jej obsah flavonoidov - špeciálne kvercetínu - má na patogény inhibičný účinok. Dokáže oslabiť dokonca i nebezpečný vírus horúčky Dengue.2
Rovnaký benefit, teda schopnosť neutralizovať vírusy, vrátane vírusu chrípky A, B, koronavírusu SARS-CoV-2, poskytujú spreju Virostop aj ďalšie pridané zložky. Konkrétne sú to bioflavonoidy z citrusov, echinacey a barbadoskej čerešne.
Echinacea purpurová (ECHINACEA PURPUREA)
Jej antivirálna látka emodín (okrem iného) blokuje interakciu spike proteínu a enzýmu, ktorú potrebuje koronavírus na prienik do hostiteľskej bunky.1, 3
Barbadoská čerešňa (MALPIGHIA GLABRA)
Zdroj antioxidantov, dôverne známy tiež pod názvom acerola, pomáha zvýšiť obranyschopnosť organizmu pred vírusovými a bakteriálnymi nákazami.1
Bioflavonoidy z
citrusového ovocia
Tieto prírodné látky s obľubou používame pri očiste organizmu, ale tiež v prevencii vírusových chorôb.1 Pestrý koktail antioxidantov podporuje odolnosť slizníc.
Pripísať všetky zásluhy iba týmto bylinkám by však nebolo od nás ani trošku spravodlivé. Virostop ústny sprej môže za svoj úspech poďakovať i polyfenolom získaným z cistu krétskeho.
Hlavným mechanizmom účinku spreja je vytvorenie ochranného antivírusového štítu na sliznici úst. Polyfenoly z cistu (i polyfenoly rôznych štruktúr z ostatných spomínaných zložiek) naviazané na vírusový proteín znemožňujú vírusu vstúpiť do bunky.3,4 Nemôžu jej preto odovzdať svoj škodlivý program a šíriť sa ďalej.
"Používanie spreja VIROSTOP významne inhibuje množstvo SARS-CoV-2 v horných dýchacích cestách, čím poskytuje infikovanej osobe príležitosť vyvinúť špecifickú imunitnú odpoveď,“ hovorí doktor István Jankovics, ktorého tím realizoval štúdiu efektivity sprejov proti príznakom Covid-19. Jeho výskumy tiež odhalili pokles závažnosti respiračných problémov a gastrointestinálnych príznakov, ktoré môže toto ochorenie vyvolať. Čím skôr totiž imunita s votrelcom zatočí, tým menej škody stihne napáchať.
Užitočné informácie o účinkoch spreja založeného na bohatstve z prírody sa nám môžu hodiť nielen v boji s týmto zákerným protivníkom, ale i v sezóne bežnej chrípky a pri prechladnutí. Má to dobrý dôvod. Vírusy, dokonca ani tie so schopnosťou mutácie, si proti oslabujúcemu efektu polyfenolov nedokážu vypestovať odolnosť.4 Aj preto môžeme Virostop ústny sprej s pokojným svedomím odporúčať ako preventívny prostriedok do každej lekárničky.
Z hygienických dôvodov by jeden sprej nemalo používať viacero osôb naraz. Najmä v prípade objavenia príznakov môže hroziť prenos ochorenia kvapôčkovou infekciou.
Po streknutí spreja môžete dočasne prežívať pocit mierneho brnenia na jazyku. Nemajte obavy. Ide o prirodzený a dočasný jav, ktorý odoznie.
Použitie tohto spreja ako zdravotníckej pomôcky sa odporúča dospelým a deťom od 3 rokov. Sprej nie je vhodný pre menšie deti a aj tie väčšie by s ním mali manipulovať pod dozorom dospelej osoby. Predovšetkým treba zabrániť náhodnému streknutiu do očí.
Tehotné a dojčiace ženy by sa mali pred nasadením prípravku najskôr poradiť so svojim lekárom.
Pred použitím prípravku si nezabudnite preštudovať informácie na obale a neužívajte ho, ak máte alergiu alebo intoleranciu na niektorú z jeho zložiek.
Chrípka a nádcha patria medzi najčastejšie infekčné ochorenia, ku ktorým sa za posledné roky pridal i neslávne známy COVID-19. Všetky tieto ochorenia sú spojené s poruchami dýchania a ďalšími nepríjemnými príznakmi, vďaka ktorým sa vedia rýchlo šíriť. Hlavne cez dýchacie cesty. Podporte svoju ochranu a kombinujte ústny sprej napríklad s produktom Virostop nosový sprej.
1 D. Kuti, I. Jankovics, B. Dénes. A. Michlo, A. Balázs, R. Forrai, M. Takács - Antiviral effect of traditional medicinal plant extracts against seasonal influenza viruses and SARS Coronavirus-2 in cell culture.
2 K. Zandi, B.T. Teoh, S.S. Sam a kolektív - Antiviral activity of four types of bioflavonoid against dengue virus type-2. Virol J 8, 560 (2011). https://doi.org/10.1186/1743-422X-8-560
3 T. Y. Ho, S. L. Wu, J. C. Chen, C. C. Li, C. Y. Hsiang, (2007) - Emodin blocks the SARS coronavirus spike protein and angiotensin-converting enzyme 2 interaction. Antiviral research, 74(2), 92–101. https://doi.org/10.1016/j.antiviral.2006.04.014
4 Ch. Ehrhardt, E.R. Hrincius, V. Korte, I. Mazur, K. Droebner a kolektív - A polyphenol rich plant extract, CYSTUS052, exerts anti influenza virus activity in cell culture without toxic side effects or the tendency to induce viral resistance. Antiviral Res. 76(1):38-47 (2007)
Hmotnosť | 0.055 kg |
---|---|
Cesta podania | Do ústnej dutiny – neprehĺta sa |
Forma | Sprej |
Výrobca | |
Značka |
Produkt zatiaľ nikto nehodnotil. Napíšte svoju skúsenosť a pomôžte ostatným vo výbere.
Pridajte hodnotenie produktu