Cena

Cena

Dostupnosť tovaru

Dostupnosť tovaru
 • Akciové

Produkty skladom

Produkty skladom
 • Skladom
 • Out of Stock

Pre

Pre
 • Deti
 • Ženy
 • Muži
 • Seniori

Forma

Forma
 • Sprchový gél
 • Gél/Krém/Masť
 • Iná forma

Výrobca

Výrobca
 • Simply You Pharmaceuticals a.s.

Kategórie produktov

hodnotenia

Hodnotenia
zákazníkov

Zobraziť hodnotenia

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

Opýtať sa lekárnika
lekarnicka
email
podpora@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

Theraflu

Ak vás trápi chrípka alebo prechladnutie, jedným z obľúbených voľnopredajných účinných liekov na ich príznaky je Theraflu. Prípravok Theraflu je dostupný vo viacerých variantoch a jeho užívanie nie je vhodné pre deti mladšie ako 12 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Theraflu obsahuje kombináciu účinných látok a používa sa na tlmenie a odstránenie príznakov spojených s chrípkou, prechladnutím a kašľom.


Aké sú dostupné varianty Theraflu?

Prípravok Theraflu si môžete zaobstarať v týchto variantoch, resp. formách:

Aké účinné látky obsahuje Theraflu?

Hlavné zloženie najobľúbenejšieho a zrejme aj najznámejšieho variantu Theraflu prechladnutie a chrípka tvorí kombinácia štyroch liečivých látok:

 • paracetamol – má analgetický (bolesť tlmiaci) účinok a znižuje horúčku, jedna dávka obsahuje 325 mg,
 • fenylefríniumchlorid – pomáha zmierňovať upchatie nosa a tlak v prínosových dutinách,
 • feniramíniumhydrogénmaleinát – jedná sa o antihistaminikum, ktoré pomáha zmierňovať alergické príznaky,
 • vitamín C (kyselina askorbová) – napomáha pokrývať zvýšenú potrebu tohto vitamínu pri chrípkových stavoch a horúčke.

Theraflu Forte a Theraflu tvrdé kapsuly obsahujú tieto 3 účinné látky:

 • paracetamol – má analgetický (bolesť tlmiaci) účinok a znižuje horúčku,
 • fenylefríniumchlorid – pomáha uvoľňovať upchatý nos a napomáha k ľahšiemu dýchaniu,
 • guajfenezín – pomáha uvoľňovať hlien a je nápomocný pri produktívnom kašli. Taktiež má upokojujúci účinok a môže viesť k lepšiemu zaspávaniu.

Theraflu Forte v jednej dávke obsahuje 1000 mg paracetamolu, 200 mg guajfenezínu a 12,2 mg fenylefríniumchloridu. Theraflu vo forme tvrdých kapsúl v jednej kapsule obsahuje 500 mg paracetamolu, 100 mg guajfenezínu a 6,1 mg fenylefríniumchloridu.

Aké sú účinky Theraflu a kedy sa používa?

Prípravky Theraflu sa všeobecne používajú na potláčanie príznakov chrípky a prechladnutia. Ostatné použitie závisí od toho, ktorý liek Theraflu si vyberiete:

 • Theraflu prechladnutie a chrípka sa používa na tlmenie príznakov, ako je horúčka, zimnica, upchatý nos, upchaté prínosové dutiny, bolesti hlavy, bolesti kĺbov, bolesti svalov, kýchanie a výtok z nosa. S týmto prípravkom sa spája rýchly nástup účinku už pri prvých príznakoch.
 • Theraflu Forte a Theraflu tvrdé kapsuly možno použiť v prípade príznakov prechladnutia, chrípky a vlhkého kašľa. Tento liek však možno užiť len v prípade, že sa objavia všetky tieto príznaky: mierna až stredne silná bolesť hlavy a / alebo horúčka, upchatý nos a produktívny kašeľ.
Theraflu prechladnutie a chrípka

Dávkovanie prípravkov Theraflu predovšetkým závisí od konkrétneho variantu. Pri dávkovaní a užívaní sa vždy riaďte informáciami uvedenými v príbalovom letáku.

Prášok Theraflu prechladnutie a chrípka je určený pre dospelých a dospievajúcich starších ako 12 rokov. Nie je vhodný pre tehotné ženy a diabetikov. Užíva sa tak, že sa obsah vrecka rozpustí v pohári s horúcou (nie vriacou) vodou a nápoj sa vypije. Odporúčaná dávka predstavuje užívanie jedného vrecka v intervale každých 4 – 6 hodín, maximálne však 3 – 4 vrecká denne. Tento prípravok je možné užívať maximálne 5 po sebe idúcich dní. Ak príznaky neustupujú, prípadne horúčka trvá viac ako 3 dni, je nutné vyhľadať lekára.

Theraflu Forte

Theraflu Forte sa vypije rovnako, ako teplý nápoj. Tento prípravok nie je vhodný pre osoby mladšie ako 16 rokov, dospievajúce osoby s váhou pod 50 kg a taktiež pre tehotné a dojčiace ženy. Kvôli vysokému obsahu paracetamolu v jednej dávke sa súčasne neodporúča užívať iné lieky s obsahom tohto liečiva.

Odporúčaná denná dávka predstavuje užitie jedného vrecka s časovým odstupom 4 – 6 hodín, v priebehu dňa sa jedná o maximálne 3 vrecká. V tomto prípade by dĺžka liečby nemala presiahnuť 3 dni, ak po tejto dobe nedôjde k zlepšeniu stavu alebo sa príznaky zhoršujú, je nutné navštíviť lekára.

Theraflu tvrdé kapsuly

Theraflu tvrdé kapsuly môžu užívať len dospelí a dospievajúci od 16 rokov s telesnou váhou nad 50 kg, pre tehotné a dojčiace ženy tento prípravok nie je vhodný. Aj v tomto prípade sa nesmú súčasne užívať iné lieky s obsahom paracetamolu. Odporúčaná dávka je stanovená na 2 kapsuly s časovým odstupom 4 – 6 hodín, ktoré sa zapijú vodou. Maximálne množstvo užitých kapsúl v priebehu 24 hodín nesmie byť viac ako 6. Táto forma Theraflu sa nesmie užívať dlhšie ako 3 dni, ak sa teda zdravotný stav po uplynutí tejto doby nezlepšuje, návštevu lekára neodkladajte.

Najpredávanejšie v skupine

THERAFLU FORTE 10 vreciek

9,79 €
Na sklade

Liek sa používa na krátkodobú úľavu od príznakov prechladnutia, zimnice a chrípky. Tieto príznaky zahŕňajú miernu až str ...

Zoradenie

Zoradenie

Počet výsledkov

Zobrazených 1 - 7 z 7 výsledkov
Filtrovať produkty