Dentálny svet
s etabletkou

Zaujíma vás zdravie zubov, ústna hygiena alebo krásny biely úsmev? Či už hľadáte pár tipov na vhodnú zubnú kefku alebo výber zubnej pasty, u nás ste na správnom mieste.

Dentálna hygiena ako alfa a omega vašich dní

Ponorte sa s nami do sveta bielych perličiek, vyberte si z množstva kvalitných zubných kefiek, pást či zubných nití a nechajte aj váš úsmev zažiariť.

Ranná a večerná hygiena každého z nás by mala zahŕňať aj poctivé čistenie zubov. Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, čo všetko počas dňa zjete a vypijete a aká záťaž to musí byť pre váš chrup? Je veľmi pravdepodobné, že nie. Jedenie a pitie totiž patrí k automatickým činnostiam, nad ktorými sa nepozastavujeme. Ste smädný? Napijete sa. Ste hladný? Dáte si niečo „pod zub“.

V ústnej dutine sa však nachádzajú baktérie, ktoré spolu so zvyškami potravy a slinami vytvárajú lepivú hmotu – zubný povlak. Práve zubný povlak stojí za vznikom kazov a rôznych zápalov, ktoré vás potom doženú k návšteve zubára oveľa častejšie ako by ste chceli. Základom pre zdravý chrup je teda poctivé a precízne odstránenie zubného povlaku.

Ako má vyzerať správna ústna hygiena? Poradíme vám

Ústna hygiena nie je v zásade nič zložité, je ju však potreba vykonávať pravidelne, dôkladne a postupovať podľa 4 jednoduchých krokov:

bod cislo jeden

Čistenie zubov pomocou zubnej kefky a pasty

bod cislo dva

Čistenie medzizubných priestorov medzizubnou kefkouzubnou niťou

bod cislo tri

Vyčistenie jazyka

bod cislo styri

Dočistenie ústnej dutiny pomocou ústnej vody

Potrebujete poradiť s výberom zubnej kefky či pasty?

Tvrdá, stredne tvrdá či mäkká? S veľkou hlavičkou alebo menšou? Manuálna, elektrická či sonická? Chápeme, môže sa to zdať ako ťažká voľba. Avšak úspešnosť vašej dentálnej hygieny závisí vo veľkej miere aj od výberu správnej kefky. Mäkšie kefky sú šetrnejšie k citlivým ďasnám, menšie hlavičky sa dostanú aj do ťažšie prístupných miest a elektrické zubné kefky sú kapitolou sami o sebe. Mnohé majú totiž funkcie, ktoré čistenie zubov nielen uľahčia, ale aj posunú jeho kvalitu na úplne inú úroveň.

Výber zubnej pasty by ste tiež nemali brať na ľahkú váhu. Veľa značiek totiž vyrába pasty orientované na konkrétne problémy – sú teda obohatené o účinné látky a prírodné zložky. Môžete vyskúšať napríklad zubné pasty na citlivé zuby, proti krvácaniu ďasien, proti kazu, pasty s bieliacim účinkom a podobne. Pozrite si sortiment u nás na eTabletke a vyberte si svoju novú kefku a pastu.

Zubné kefky

Elektrické zubné kefky

Medzizubné kefky

Že medzizubné priestory čistiť netreba?

Mnohí žiaľ túto časť dentálnej hygieny podceňujú. Možno by ste ani neverili, koľko zvyškov jedla a baktérií sa usádza práve v medzizubných priestoroch. Nahromadený povlak potom nielenže prispieva k demineralizácii, a tým aj k zubnému kazu, ale je veľkým pomocníkom aj pre zápaly. Zápaly ďasien sú bolestivé a môžu „pripraviť pôdu“ pre vznik závažnejšieho ochorenia – parodontitídy. Práve tá môže byť príčinou predčasnej straty zubov. Neveríte? Prečítajte si náš článok a presvedčte sa sami (a nezabudnite sa poobzerať po nejakej tej zubnej niti či medzizubnej kefke).

Nenašli ste v našich článkoch všetky odpovede?

Nevadí, mysleli sme aj na tých, ktorých zaujíma viac. Pozreli sme sa na otázky, ktoré sa pýtate najčastejšie a spísali sme k nim odpovede. Teraz nájdete všetky potrebné informácie o dentálnej hygiene na jednom mieste.

Zaujíma vás zdravie zubov, ústna hygiena alebo krásny biely úsmev? Či už hľadáte pár tipov na vhodnú zubnú kefku alebo výber zubnej pasty, u nás ste na správnom mieste.

Zobraziť celý popis
Prejsť do blogu
Najčastejšie otázky

Nenašli ste v našich článkoch všetko, čo ste hľadali? Nevadí, mysleli sme aj na tých, ktorých zaujíma viac. Pozreli sme sa na vaše najčastejšie kladené otázky a spísali sme k nim odpovede.

Zobraziť najčastejšie otázky