Potrebujete pomôcť
pri výbere?

Opýtať sa lekárnika
lekarnicka
email
podpora@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800
plus - ikona
hodnotenia zakaznikov

Hodnotenia
zákazníkov

Zobraziť hodnotenia

Povinná výbava pri inkontinencii: Čo vám nesmie chýbať a ako postupovať pri úniku moču?

1.     Navštívte lekára

Vyšetrenie u lekára a predovšetkým váš otvorený prístup k problému sú prvým a tým najdôležitejším krokom. Zverte sa vášmu obvodnému lekárovi a nechajte sa vyšetriť urológom. Len ten totiž dokáže zistiť, čo za vznikom problémov s únikom moču v skutočnosti stojí. Niekedy môže ísť o „pozostatok“ po silnom zápale močových ciest, inokedy je inkontinencia sprievodným javom tehotenstva, pôrodu a u pánov problémov s prostatou. Inkontinencia však môže byť aj následkom iných ochorení, neurologických ťažkostí, operácií, úrazov a samozrejme aj vyššieho veku. Na základe vyšetrenia lekár určí príčinu, stupeň inkontinencie a odporučí vám vhodnú liečbu.

vysetrenie u urologa pri inkontinencii
myty o inkotinencii

2.     Dodržujte lekárom odporúčané pokyny a dajte si pozor na mýty o inkontinencii

Možno vás bod číslo 2 prekvapil. Je až neuveriteľné, koľko ľudí verí rôznym mýtom o inkontinencii a potom sa k tomuto problému nestavajú správne. Veľmi často sa napríklad stretávame s názorom, že ak bude človek piť menej tekutín, bude ho menej nutkať na močenie. Z tohto dôvodu potom pije málo tekutín a vystavuje svoj organizmus dehydratácii. Podobných mýtov je viac.

  • dodržiavanie pitného režimu,
  • vyhýbanie sa močopudným jedlám a nápojom,
  • trénovanie mechúra pomocou plánovaného močenia,
  • posilňovanie svalstva panvového dna za pomoci Kegelových cvikov,
  • dodržiavanie pravidelnej hygieny,
  • používanie vhodných inkontinenčných pomôcok.

Viete, podľa čoho si vyberať inkontinenčné pomôcky?

Každé balenie inkontinenčných pomôcok, bez ohľadu na to, či ide o vložky, nohavičky alebo podložky, je označené kvapôčkami. Ide o medzinárodne dohodnutný znak pre savosť inkontinenčných pomôcok. Platí, že čím viac kvapôčok na obale pomôcky nájdete, tým vyššiu savosť pomôcka má.

Upozornenie:

Niektoré ženy pri úniku moču radšej siahajú po dámskych menštruačných vložkách. Je však potrebné uvedomiť si, že menštruačné vložky nie sú prispôsobené na únik moču. Inkontinenčné vložky zvládnu absorbovať viac tekutiny a mnohé dokážu eliminovať aj špecifický pach moču.

Inkontinenčné pomôcky pre dámy:
Inkontinenčné pomôcky pre pánov:

Ako si poradiť so zapareninami medzi nohami?

Zapareniny nie sú problémom len u malých detičiek. Často potrápia i dospelákov, a to predovšetkým tých, ktorí majú problémy s únikom moču. Ako sa popasujete so zapareninami?

zapareniny medzi nohami
TENA VLHČENÉ UTIERKY (Wet Wipes) – 80 ks

Ako si poradiť s hygienou mimo domova?

Nie vždy budete mať v blízkosti kúpeľňu, v ktorej by ste sa mohli osprchovať. Pre tento prípad by vo vašej „výbave na von“ rozhodne nemali chýbať vlhčené čistiace obrúsky. Pomôžu rýchlej, šetrnej a účinnej hygiene pri výmene inkontinenčnej pomôcky, vďaka čomu zvýšia váš pocit komfortu.

Upozornenie:

Inkontinenčné pomôcky je potrebné pravidelne vymieňať. Ak budete mať na sebe vlhkú pomôcku dlhší čas, môže dôjsť k zapareniu pokožky. Zvyšuje sa tým tiež náchylnosť na vznik infekcie.

Všetko o inkontinencii na jednom mieste

Navštívte náš Svet inkontinencie a objavte množstvo užitočných informácií, zaujímavostí, rád, tipov a samozrejme kvalitných produktov, ktoré vám pomôžu v boji s inkontinenciou.

Neprehliadnite