Svet inkontinencie
s etabletkou

Únik moču je chúlostivý problém, o ktorom sa dostatočne nehovorí. My vám v našom svete inkontinencie vysvetlíme jeho príčiny, predstavíme liečbu a pripomenieme, že nejde o nič, za čo by ste sa mali hanbiť.

Inkontinencia nie je dôvod na hanbu

V našom klube nájdete tiež rôzne rady a tipy nielen pre ženy, ale aj pre mužov, vďaka ktorým sa budete môcť s úsmevom na tvári vrhnúť do všetkých vašich plánov a túžob. Problémy s únikom moču patria v našej spoločnosti ešte stále do „kolónky tabu“. Hovorí sa o nich málo a ešte menej ľudí sa im postaví čelom. Inkontinencia sa totiž spája s pocitom hanby, často aj so zníženým sebavedomím a nechuťou človeka tráviť čas v spoločnosti.

V prvom rade by ste si však mali uvedomiť, že nemáte žiadny dôvod na hanbu. Inkontinencia je zdravotný problém, za ktorý nemôžete – o čom svedčí už jej názov. Pochádza totiž z latinčiny a znamená neschopnosť zadržať. Vo väčšine prípadov ide teda o to, že pre vás nie je fyzicky možné zadržať moč.

Jediný spôsob, ako sa s inkontinenciou popasovať, je zdôveriť sa lekárovi. Aj tu totiž platí, že čím skôr sa problému začnete venovať, tým ľahšie bude jeho riešenie. Nebojte sa teda osloviť vášho lekára, ktorý vám odporučí vhodnú liečbu. Tá najčastejšie pozostáva z:

  • zmeny životného štýlu (vylúčenia močopudných jedál a nápojov),
  • cvikov na posilnenie svaloviny panvového dna,
  • plánovaného močenia a tréningu mechúra,
  • liečby pomocou lekárom predpísaných liekov a doplnkov,
  • operatívnej liečby (tá sa ale volí zväčša v ťažkých prípadoch, kedy už iné metódy nepomáhajú).

Ženám „cvrkne“ častejšie – prečo je to tak a čo s tým robiť?

Únik moču zväčša sa spája práve so ženami. Ženské telo si totiž počas života prechádza mnohými zmenami – napríklad tehotenstvom, pôrodom či menopauzou. Žiadnej žene určite netreba vysvetľovať, aké veľké vplyvy tieto zmeny na jej telo majú. Predsa by sme však „vypichli“ svalstvo panvového dna, ktoré vplyvom rôznych faktorov môže ochabnúť a je často príčinou vzniku stresovej inkontinencie. Ako si môžete pomôcť? Odpovede nájdete aj v našich článkoch, kde zistíte napríklad viac o stresovej inkontinencii či objavíte šikovné a diskrétne pomôcky určené pre ženy.

eTabletka radí:

Vedeli ste, že jedným z účinných spôsobov, ako si pomôcť pri problémoch s únikom moču, je posilňovanie svalov Kegelovými cvikmi? Ide o súbor vcelku jednoduchých cvikov, ktoré môžu mať viacero pozitívnych účinkov na ženské zdravie. Okrem inkontinencie sú vhodné tiež pri príprave na tehotenstvo a pôrod a pomôcť môžu aj pri problémoch s bolestivou menštruáciou.

Inkontinencia u mužov nie je mýtus

Pánov s týmto problémom je menej než žien. To môže byť jednou z príčin, prečo je téma inkontinencie u mužského pokolenia väčším tabu. Mužov potrápi inkontinencia často práve v spojitosti s problémami s prostatou. Mnohí z vás si možno myslia, že muži majú menej možností, ako s inkontinenciou bojovať, avšak opak je pravdou. Existuje množstvo špeciálne vyvinutých pomôcok, ktoré sú funkčné, diskrétne a prispôsobené pánskemu spodnému prádlu. Pozrite si sortiment pánskych inkontinenčných pomôcok a prečítajte si pár tipov, ako sa čo najlepšie s týmto problémom popasovať.

Viete, že s inkontinenciou vám môžu pomôcť aj bylinky a rôzne doplnky?

Vybrali sme pre vás bylinné čaje a prírodné prípravky, ktoré vplývajú pozitívne na zdravie močovej sústavy. Pozrite si napríklad ponuku urologických a ženských čajov či čajových zmesí na podporu prostaty pre pánov a urobte pre boj s inkontinenciou maximum.

Máte plnú hlavu otázok o inkontinencii, ktoré sa neodvážite nahlas opýtať?

Žiaden strach, zozbierali sme tie najčastejšie otázky o inkontinencii a spolu s odpoveďami sme ich zhromaždili na jednom mieste. Stačí prejsť na sekciu „Najčastejšie otázky“ a dozviete sa všetko, čo vás zaujíma. Nezabúdajte – najdôležitejšie je riešiť problém hneď v jeho začiatkoch. Informujte sa o príčinách, prejavoch a liečbe inkontinencie a obráťte sa na vášho lekára.

Únik moču je chúlostivý problém, o ktorom sa dostatočne nehovorí. My vám v našom svete inkontinencie vysvetlíme jeho príčiny, predstavíme liečbu a pripomenieme, že nejde o nič, za čo by ste sa mali hanbiť.

Zobraziť celý popis
Prejsť do blogu
Najčastejšie otázky

Máte plnú hlavu otázok o inkontinencii, ktoré sa neodvážite nahlas opýtať? Žiaden strach, zozbierali sme tie najčastejšie otázky o inkontinencii a spolu s odpoveďami sme ich zhromaždili na jednom mieste.

Zobraziť najčastejšie otázky