rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

CARBOSORB 320mg 20 tabliet

CARBOSORB 320mg 20 tabliet

Liek obsahuje aktívne uhlie, ktoré pohlcuje plyny a toxické látky z tráviaceho systému. Liek sa užíva tiež pri diagnostickom vyšetrení...

Zobraziť celý popis

Tento produkt doručíme zadarmo
 • Super komunikácia
 • rýchlosť dodania
 • S obchodom som spokojná, objednávku som spravila štvrtok v noci a pondelok ráno som ju už mala doma. Toto bol môj druhý nákup v tomto obchode a určite nie posledný.
 • Všetko prebehlo ako ma.
 • rýchle dodanie, super ceny, veľká spokojnosť:)
 • Nakupujem v Etabletke často, som maximálne spokojná, ďakujem.
 • Veľký výber
  Rýchle dodanie
  Dobre ceny
 • Rýchle vybavenie objednávky a aj doručenie
 • Som spokojná rýchlo vybavená objednávka. Ďakujem
 • Spokojná
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

CARBOSORB - tablety (tzv. „živočíšne uhlie", 320 mg, balenie 20 tabliet)

Aktívne uhlie dnes nájdete všelikde. Nachádza sa vo filtračných zariadeniach, pleťovej kozmetike, zubných pastách a iných bežných výrobkoch dennej spotreby. Aktívne uhlie v lieku Carbosorb, známe tiež ako živočíšne uhlie alebo čierne uhlie, je súčasne jedným z najužitočnejších produktov, ktoré máme v domácej lekárničke odložené „pre každý prípad“. Nechýba vám náhodou?

Aktívne živočíšne uhlie, čierne uhlie alebo drevené uhlie. V čom je rozdiel?

Uhlie (čierne uhlie, hnedé uhlie) je produktom prírody. Ide o celú zmes uhlíka s inými prímesami a produkt ťažby z úložísk pod zemskou kôrou, kde vznikal po celé veky.

Živočíšne a drevené uhlie vyrába človek z rôznych materiálov (väčšinou z dreva, kokosových škrupín, ropného koksu alebo drevnej buničiny) pálením za účelom získať čistejší uhlík. Keby nebolo dreveného uhlia, dodnes by sme možno nedokázali roztaviť železnú rudu a získať oceľ.

Až nabudúce položíte kus mäsa na rozžeravený rošt, azda sa vám budú tieto informácie hodiť a možno si spomeniete aj na Carbosorb, ktorý je iný ako uhlíky vo vašom grile.

Čierne uhlie a drevené uhlie nie je to isté ako aktívne uhlie a nemusí ísť o živočíšne uhlie
Aktívne uhlie je aktivované živočíšne uhlie

Drevené uhlie ale stále nemôžeme porovnávať s aktívnym uhlím, pretože ani ono nie je 100 % čisté a hlavne nie je aktívne.

Hrudky uhlia môžu obsahovať drevený dym, decht a ďalšie zložky, ktoré by nikto z nás určite nechcel zjesť. Nemá tiež ani zďaleka takú schopnosť viazať iné látky. Uhlie preto potrebuje ďalšie spracovanie, tzv. aktiváciu. Až potom získa väčšiu poréznosť a významnejšiu veľkosť povrchovej plochy častíc.

Práve štruktúra a veľkosť častíc aktívneho uhlia dáva produktu Carbosorb schopnosť viazať na seba určité látky. Konkrétne:

Plyny, hnilobné produkty

Toxíny produkované baktériami, vírusmi

Produkty látkovej premeny

paracetamol - ikona

Rôzne chemické látky (napr. lieky)

Čo dokáže jeden balíček tabliet Carbosorb?

Typické aktívne uhlie má povrchovú plochu 800 až 1200 m2 na gram. Pre vašu lepšiu predstavu, rozdrvený uhoľný prášok z 1 balenia Carbosorb by teda dokázal pokryť plochu celého futbalového ihriska.

Aktívne uhlie má vďaka svojim vlastnostiam možnosť absorbovať takmer všetko, čo v tráviacom trakte nechceme. Môže pomôcť v núdzi, keď sa nechtiac niečím priotrávime, alebo nevedomky predávkujeme liekmi.* Alebo keď zjeme niečo, o čom neskôr zistíme, že mohlo byť pokazené. Čím skôr sa liek Carbosorb užije, tým väčšia šanca, že látky zachytí a zabráni telu vstrebať ich. Iná štúdia ukázala, že aktívne uhlie môže určitým ľuďom pomôcť pri plynatosti.**

Čo dokáže jeden balíček Carbosorb
Carbosorb tablety Imuna

Výhody a indikácie tabliet Carbosorb

 • Aktívne uhlie Carbosorb je pre väčšinu ľudí bezpečné, ak ho používate len krátko, teda po odporúčanú dobu 2 dní.
 • Carbosorb môžu užívať dospelí, mladiství a deti od 3 rokov.
 • Po konzultácii s lekárom sú vhodné aj pre tehotné a dojčiace ženy.
 • Tablety sú použiteľné aj pri:
  • náhlej hnačke spôsobenej diétnou chybou,
  • výskyte menej závažných črevných infekcií spôsobených vírusmi a baktériami,
  • plynatosti, poruchách trávenia a pri dráždivom hrubom čreve,
  • diagnostickom vyšetrení žlčníka a žlčových ciest,
  • náhlych otravách toxickými látkami (po porade s lekárom).

Užívajte tablety Carbosorb podľa odporúčaní odborníkov

Dávka tohto lieku pre dospelých, dospievajúcich a detí je množstvo 2 - 4 tabliet užitých 3 - 4 krát denne.
V prípade podozrenia na otravu alebo predávkovania volajte lekárovi, ktorý môže dávku navýšiť až na 10 - 12 tabliet 3 - 4-krát denne pre dospelého človeka a pre dieťa na 4 -5 tabliet 3 - 4-krát denne.

Tablety možno buď prehltnúť v celku alebo rozhrýzť a zapiť. Možno ich tiež rozdrviť alebo nechať rozpadnúť v malom množstve vody a vypiť. Tento druh podávania vo forme suspenzie je vhodný najmä pre deti a starších ľudí, ktorí by mohli mať ťažkosti s prijatím väčšej tabletky.

Liek nie je určený pre deti vo veku do 3 rokov.
Staršie deti, tehotné a dojčiace ženy môžu tablety užívať, no odporúčame tak urobiť s vedomím lekára. Nedávajte bábätkám ani deťom žiadne lieky vyslovene na hnačku, pokiaľ to neodporučí pediater.
Pri liečbe infekčnej hnačky vyvolanej infekciou vírusmi alebo baktériami nemusí byť liečba tabletami Carbosorb postačujúca. Liečebný postup pri urputných hnačkách vždy konzultujte s lekárom.
V prípade, že trpíte vredovým zápalom hrubého čreva, zápalom sliznice žalúdka a nadmerným rozkladom potravy v čreve alebo hnačkou, ktorá sa vyskytne v priebehu iných základných ochorení (cukrovka), poraďte sa o podávaní lieku s lekárom.
Liek obsahuje sacharózu a menej ako 1 mmol sodíka (23 mg) v dávke.
Tablety môžu ovplyvniť vstrebávanie a účinok iných súčasne užívaných liekov (napr. antikoncepcie). Pred použitím si preto prečítajte celý príbalový leták lieku CARBOSORB 320mg 20 tabliet, dodržiavajte prípadné časové odstupy i odporúčania výrobcu a lekára.


* WHO: What are the benefits of activated charcoal? (online)
**G. Maconi, E. Bolzacchini, E. Radice, M. Marzocchi, M. Badini - Alpha-galactosidase versus active charcoal for improving sonographic visualization of abdominal organs in patients with excessive intestinal gas. J Ultrasound. (05/2012)

Hmotnosť 0.027 kg
Forma

Tabletka

Výrobca

Značka

Skupina

Deti, Ženy, Muži, Seniori

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “CARBOSORB 320mg 20 tabliet”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

  Mohlo by vás zaujímať