rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • rychle dodanie
  nizke ceny
 • výborné, odporúčam
 • Rýchlosť dodania
 • Super výber
  Dobré ceny
  Oceňujem minulotýždňovú výhodnú cenu dopravy do Zásielkovne. Mohlo by to byť častejšie a pravidelne.
 • Pani, s ktorou som volala cez infolinku bola neskutočne milá a nápomocná. Odporučila mi zvoliť si dodanie do lekárne, aby som mala paralenove čapiky pre syna na ďalší deň doma. A aj tak bolo :) uuuuzasne! Veľmi ďakujem!
 • Cobra spolupraca,rychlost a serioznost
 • Expresne dorucenie
 • Velmi rzychke dodanie
 • Prehľadná ponuka, dobrá komunikácia s obchodom, rýchle dodanie a slušné expedičné poplatky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek obsahuje liečivo kaspofungín. To patrí do skupiny liečiv, ktoré sa nazývajú antimykotiká (lieky na hubové ochorenia). Používa sa u detí, dospievajúcich a dospelých na liečbu nasledovných infekcií:

 • závažné hubové infekcie v tkanivách alebo orgánoch (nazývané „invazívne kandidózy“). Táto infekcia je zapríčinená hubovými (kvasinkovými) jednobunkovými organizmami nazývanými Candida.
 • hubové infekcie v nose, prinosových dutinách alebo v pľúcach (nazývané „invazívne aspergilózy“), ak iná antimykotická liečba neúčinkovala alebo spôsobovala vedľajšie účinky. Táto infekcia je zapríčinená plesňou nazývanou Aspergillus.
 • podozrenie na hubové infekcie, ak sa vyskytuje horúčka a nízky počet bielych krviniek, ktorý sa po liečbe antibiotikom nezlepšil.

Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí
V 1. deň sa má podať jednorazová nasycovacia dávka 70 mg, ďalej sa potom podáva 50 mg denne. U pacientov s hmotnosťou viac ako 80 kg sa po úvodnej 70 mg počiatočnej dávke odporúča podávať kaspofungín v dávke 70 mg denne.

Deti vo veku 12 mesiacov až 17 rokov:
Dávkovanie má byť upravené podľa povrchu tela pacienta (pozri "Pokyny na použitie u pediatrických pacientov", Mostellerov vzorec). Pri všetkých indikáciách sa má v 1. deň podať jednorazová nasycovacia dávka 70 mg/m2 (nesmie sa prekročiť skutočná dávka 70 mg), potom sa podáva dávka 50 mg/m2 denne (nesmie sa prekročiť skutočná dávka 70 mg denne). Ak je dávka 50 mg/m2 denne dobre tolerovaná, ale neposkytuje primeranú klinickú odpoveď, môže sa denná dávka zvýšiť na 70 mg/m2 denne (nesmie sa prekročiť skutočná denná dávka 70 mg).

Novorodenci a dojčatá mladšie ako 12 mesiacov:
Pri liečbe sa odporúča opatrnosť. Obmedzené údaje naznačujú, že u novorodencov a dojčiat (mladších ako 3 mesiace) sa môže zvážiť dávka kaspofungínu 25 mg/m2 denne a u mladších detí (vo veku 3-11 mesiacov) dávka 50 mg/m2 denne (pozri SPC, časť 5.2).

Dĺžku liečby určuje lekár. Bližšie informácie o trvaní liečby pre jednotlivé indikácie sú uvedené v SPC (časť 4.2).

Pacienti s poruchou funkcie pečene:
U dospelých pacientov so stredne závažnou poruchou funkcie pečene (Childovo-Pughovo skóre 7 až 9) sa odporúča dávka 35 mg denne. V 1. deň sa má podať počiatočná 70 mg dávka.
U dospelých pacientov so závažnou poruchou funkcie pečene (Childovo-Pughovo skóre viac ako 9) a u pediatrických pacientov s akýmkoľvek stupňom poruchy funkcie pečene nie je žiadna klinická skúsenosť (pozri SPC, časť 4.4).

Súbežné podávanie s induktormi metabolických enzýmov:
Limitované údaje naznačujú, že ak sa kaspofungín podáva dospelým pacientom súbežne s niektorými induktormi metabolických enzýmov, po podaní počiatočnej dávky 70 mg sa má zvážiť zvýšenie dennej dávky kaspofungínu na 70 mg. Ak sa kaspofungín podáva pediatrickým pacientom (vo veku 12 mesiacov až 17 rokov) súbežne s tými istými induktormi metabolických enzýmov, má sa zvážiť dávka kaspofungínu 70 mg/m2 denne (nesmie sa prekročiť skutočná denná dávka 70 mg).

Spôsob použitia

S liekom môže manipulovať len zaškolený zdravotnícky pracovník.
Po rekonštitúcii a zriedení sa má roztok podať formou pomalej intravenóznej infúzie trvajúcej približne 1 hodinu. Pokyny na rekonštitúciu, sú uvedené v SPC, časť 6.6. Vzhľad lieku po rekonštitúcii je číry až veľmi slabožltý roztok bez opalescencie. Liek sa má podať ako jednorazová infúzia.

Upozornenie

Liečbu liekom má začať lekár, ktorý má skúsenosti s liečbou invazívnych mykotických infekcií.
Liek sa nemá používať počas tehotenstva, pokiaľ to nie je bezpodmienečne nutné.
Ženy užívajúce tento liek nesmú dojčiť.
Liek sa nesmie miešať s roztokmi s obsahom glukózy, pretože nie je stabilný v rozpúšťadlách obsahujúcich glukózu. Tento liek sa nesmie miešať s inými liekmi.
Uchovávať v chladničke (2-8 °C).
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Prášok na infúzny koncentrát

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800