COLDREX MAXGRIP citrón 10 vreciek

Znižuje prekrvenie a opuch nosovej sliznice, čím uľahčuje dýchanie, pomáha zmierniť bolesť a horúčku a zároveň dopĺňa vitamín C počas ochorenia. zobraziť celý popis
Na sklade > 5 Môžete mať zajtra
ikona doprava
Informácie o doprave
ikona vernostny system
Získajte 10 bodov
Ušetríte 0,80 €
10,56 €
11,36 €
Cena za dopravu je od 0,89 €
Recenzie (1x)

Recenzie zákazníkov

5,00
1 recenzia
Gregor Overené hodnotenie
dobre zaberie na bolest dutiny aj znizi horucku a ked sa vypije takmer horuci tak odpori aj vypotenie chut je fajn po citrone
Popis produktu

Popis produktu

Coldrex MAXGRIP horúci nápoj poskytuje rýchlu, efektívnu a pohodlnú úľavu od prejavov chrípky a prechladnutia. Obsahuje maximálnu dávku v jednom sáčku.

Účinkuje proti bolesti a vysokej teplote, pričom zmierňuje bolesti v hrdle, hlavy, svalov a kĺbov, zároveň pomáha znižovať horúčku. Obsahuje látku zo skupiny sympatomimetík, ktorá odstraňuje upchatie nosa tým, že uvoľňuje nosné dutiny a vedľajšie dýchacie cesty, čím napomáha ľahšiemu dýchaniu.

Ďalej obsahuje kyselinu askorbovú (vitamín C), často používanú pri liekoch na chrípku a prechladnutie. Táto zložka pomáha doplniť hladinu vitamínu C, ktorá môže byť v počiatočných fázach chrípky či prechladnutia nedostatočná.

Kedy použiť?

  • Horúčka
  • Bolesť hlavy
  • Bolesť v hrdle
  • Upchatý nos
  • Bolesť svalov a kĺbov
  • Zápal vedľajších nosových dutín

COLDREX MAXGRIP citrón

Horúčka

Bolesť hlavy

Bolesť svalov a kĺbov

Upchatý nos

Zloženie:

Kyselina citrónová, dihydrát nátrium-citrátu, kukuričný škrob, nátrium-cyklamát, sacharóza, sodná soľ sacharínu, citrónová aróma v prášku, kurkumín (E100), koloidný bezvodý oxid kremičitý.

Účinné látky: paracetamol 1000 mg, fenylefríniumchlorid 10 mg, kyselina askorbová (vitamín C) 40 mg.

Ako užívať COLDREX MAXGRIP citrón?

Obsah 1 vrecka sa rozpustí v šálke horúcej vody (približne 125 ml). Dobre sa premieša, až do rozpustenia. Pridá sa studená voda a cukor alebo med podľa chuti. Podáva sa ako teplý nápoj. Môže sa užívať nezávisle od jedla.

Dospelí (vrátane starších osôb) s telesnou hmotnosťou nad 65 kg: 1 vrecko po 4-6 hodinách. Jednotlivé dávky neužívajte skôr ako za 4 hodiny. Maximálna jednotlivá dávka je 1 vrecko, maximálna denná dávka sú 4 vrecká. Neprekračujte odporúčané dávkovanie.

Starší pacienti (najmä slabí a imobilní)
Môže byť potrebné znížiť dávku alebo frekvenciu jej podávania.

Pacienti so zníženou funkciou obličiek
Glomerulárna filtrácia 10–50 ml/min: interval medzi jednotlivými dávkami sa predlžuje na 6 hodín.
Glomerulárna filtrácia nižšia ako 10 ml/min: interval medzi jednotlivými dávkami sa predlžuje až na 8 hodín.

Liečba je krátkodobá. Ak nedôjde do 3 dní k zlepšeniu príznakov (horúčka, bolesť) alebo sa naopak ťažkosti zhoršia, vyskytnú sa nové príznaky alebo neobvyklé reakcie, je nutné poradiť sa s lekárom.

Bez porady s lekárom sa liek nemá užívať dlhšie ako 7 dní.

Upozornenie

Liek sa počas tehotenstva neodporúča.
Uprednostňuje sa nepoužívať liek v období dojčenia. Ak sa jeho použitie považuje za nevyhnutné, liek sa má podať ihneď po dojčení.
Liek nie je určený pre deti a dospievajúcich do 15 rokov.
Liek sa má podávať s osobitnou opatrnosťou u dospelých a dospievajúcich s menej ako 65 kg.
Liek nesmú užívať pacienti s ochorením srdca alebo ciev.
Liek nesmú užívať pacienti s diabetes mellitus.
Liek nesmú užívať pacienti so závažnou poruchou funkcie pečene, a/alebo akútnou hepatitídou.
Liek môžu pacienti s poruchou funkcie pečene alebo Gilbertovým syndrómom užívať len po porade s lekárom. 
Liek sa má podávať s osobitnou opatrnosťou pri zlyhaní obličiek (GFR ≤ 50 ml/min).
Súčasne s týmto liekom neužívať iné lieky na chrípku a nachladnutie alebo lieky na obmedzenie opuchu sliznice nosa (dekongestíva) a najmä iné lieky obsahujúce paracetamol.
Liek môže vyvolať závraty (frekvencia neznáma), v takom prípade sa neodporúča viesť vozidlá ani obsluhovať stroje.
Nepiť alkohol.
Liek obsahuje sacharózu, glukózu a sodík.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Podobne ako všetky lieky, môže mať aj tento prípravok nežiaduce účinky, ktoré sa ale nemusia vyskytnúť u každého - nežiaduce účinky nájdete v príbalovom letáku.

Doplňujúce informácie

Doplňujúce informácie

Hmotnosť balíka 0,09 kg
Distribútor OMEGA PHARMA
Značka Coldrex
Skupina Muži, Seniori, Ženy
Forma Nápoj
Klasifikácia produktu Humánne lieky
Cesta podania Do ústnej dutiny - prehĺta sa
Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať

Posledné navštívené

-7 %
Balenie COLDREX MAXGRIP citrón 10 vreciek, obrázok žltého pohára, zloženie a dávkovanie na obale, obsahuje 10 sáčkov.

COLDREX MAXGRIP citrón 10 vreciek

Ušetríte 0,80 €
10,56 €
11,36 €
Najnižšia cena za posledných 30 dní je: 11,36 €
Načítavanie...
Produkt: bol odstránený z košíka
Načítavanie...
Načítavanie...