rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

Dorithricin tvrdé pastilky 20ks

Dorithricin tvrdé pastilky 20ks

Tvrdé pastilky s obsahom antibiotika. Liek pomáha tlmiť bolesť a zmierňovať zápal hrdla u dospelých a detí od 2 rokov.

Zobraziť celý popis

Tento produkt doručíme zadarmo
 • +
 • Dobre ceny...rýchle dodanie tovaru...celková spokojnosť ,,,určite tu budem nakupovať znovu...
 • Mimoriadna.spokojnosť.
 • Rýchle doručenie, ešte v deň objednávky. Dobrá info o stave objednávky.
 • rýchle doručenie
 • Bola som spokojná
 • Široký sortiment a expresné doručenie
 • Rýchle dodanie, dobrá spolupráca, super info
 • Rýchle vybavenie
 • Ocenila som expresné doručenie objednavky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Dorithricin - jediné lokálne antibiotikum na cmúľanie v pastilkách

Bolesť hrdla (odborne faryngitída) nastáva, keď sa vám zapáli nosohltan, teda zadná časť hrdla. Príznaky bývajú odlišné a bez testov sa väčšinou nedá hneď zistiť, či ide o vírusovú alebo bakteriálnu infekciu. Nápovedou môže byť sila a nástup bolesti. Ak je bolesť hrdla pri prehĺtaní náhla a intenzívna, no nechcete hneď letieť k lekárovi po perorálne antibiotiká, vyskúšajte antibiotické pastilky Dorithricin.

Spôsobuje vašu bolesť hrdla vírus či baktéria?

Pre zápaly a bolesti hrdla vírusového pôvodu je príznačné trvanie po dobu 2 - 3 dní a utíchajúcu bolesť strednej intenzity (alebo „škriabanie v hrdle") vyprevadia alebo vystriedajú príznaky chrípky alebo nachladnutia (kašeľ, kýchanie, upchatý nos, bolesť hlavy a tela, horúčka). „Užívanie antibiotík v liečbe vírusových ochorení horných dýchacích ciest je zbytočné a je hlavnou príčinou narastania antibiotickej rezistencie."* Takmer nulový úžitok z antibiotickej liečby sprevádzajú veľké riziká vedľajších účinkov.

Hoci v súčasnosti neexistuje žiadny liek priamo na bolesť hrdla spôsobenú niektorým z virálnych pôvodcov prechladnutia, existujú liečivá z dvoch skupín, ktoré vám umožnia cítiť sa lepšie.

 1. Antiseptiká - zneškodňujú patogénne mikroorganizmy na povrchu a bránia im v množení, čím poskytujú zapálenej a podráždenej sliznici ochranu aj pred superinfekciou inými mikróbmi
 2. Lokálne anestetiká - oslabujú citlivosť v mieste ich podania (pôsobia znecitlivejúco), čím bránia nervovým bunkám vysielať signály o bolesti do mozgu a bolesť je tak menej intenzívna

Pri ochoreniach bakteriálneho charakteru je bolesť hrdla často závažnejšia, väčšinou nemenná a pretrváva. Ak si baterkou posvietite do hrdla, ochorenie obvykle prezradí prítomnosť hnisu vo forme bielych fľakov / bodiek, no neprítomnosť kašľa. Ďalším príznakom sú zdurené lymfatické uzliny na krku a horúčka. Pokiaľ máte tri či štyri z týchto symptómov, alebo vás bolí hrdlo dlhšie než tri dni, je oveľa pravdepodobnejšie, že infekciu i zápal spôsobujú baktérie a môže byť nutná silnejšia zbraň - antibiotikum.

Dorithricin - 3 liečivá v jednej pastilke

Liek Dorithricin rafinovane využil kombináciu 2 liečiv z vyššie spomínaných skupín. Benzalkóniumchlorid - antiseptikum so širokým antimikrobiálnym spektrom pôsobenia a benzokaín – lokálne anestetikum s rýchlym nástupom účinku.

Pridal k nim však liečivo z ďalšej skupiny - lokálne antibiotikum. Tyrotricín je účinný proti streptokokom a stafylokokom, najčastejším bakteriálnym pôvodcom infekčných zápalových ochorení horných dýchacích ciest. Antibiotická zložka lieku funguje tak, že narúša bunkové membrány a vitálne funkcie bakteriálnej bunky, čím spôsobuje jej smrť. Je taktiež schopný inaktivovať niektoré vírusy a kvasinky z rodu Candida.**

Bolesť hrdla ako varovný signál a čas použiť Dorithricin
Dorithricin - jediné lokálne antibiotikum na cmúľanie

Prednosti lieku Dorithricin vo forme pastiliek

 • Liek Dorithricin môže účinkovať na bolesť hrdla bez ohľadu na to, či je pôvodcom zápalu vírus alebo baktéria.
 • Anestetikum v kombinácii s antibiotikom pôsobia proti grampozitívnym i gramnegatívnym bakteriám
 • Liek je bez nežiaducich účinkov typických pre perorálne antibiotiká (ničenie črevnej mikroflóry, preháňanie, škodlivé interakcie).
 • Prakticky bez rizika skríženej rezistencie s inými antibiotikami.
 • Neužíva sa prehĺtaním ako bežné perorálne antibiotiká, chutnú pastilku budete cmúľať.
 • Po vycmúľaní tlmí bolesť a uľahčuje prehĺtanie, bez ovplyvnenia chuti.
 • Praktické balenie pastiliek môže byť vždy po ruke (v kabelke, taške, v batožine).
 • Osviežujúca mentolová príchuť.
 • Liek vhodný aj pre dospievajúcich a deti vo veku od 6 rokov.

Používajte Tantum Verde spray správnym spôsobom

Pri bolesti hrdla cmúľajte 1-2 pastilky každé 2-3 hodiny, viackrát denne. Neprekročte však maximálnu dennú dávku v množstve 8 pastiliek.

Ak liek podáte dieťaťu, dohliadnite na to, aby pastilku naozaj cmúľalo. Je určená na rozpúšťanie v ústach a lokálne pôsobenie. Nemá sa hrýzť ani prehĺtať v celku.

Aby mali liečivá čas pôsobiť, po podaní by ste nemali hneď jesť ani piť.

Nikdy nepresahujte maximálnu odporúčanú dávku ani liek nepodávajte deťom mladším ako 6 rokov.
Liek neodporúča výrobca podávať v prípade, že sa na sliznici úst a hltanu vyskytujú čerstvé poranenia, ak ste tehotná alebo dojčíte.
Liek Dorithricin tvrdé pastilky obsahuje 870 mg sorbitolu, čo zodpovedá približne 0,07 sacharidovým jednotkám (SJ), benzalkónium-chlorid, 11,2 mg sacharózy a menej ako 1 mmol sodíka (23 mg) v jednej pastilke.
Bolesť hrdla dokáže vyvolať celý rad ochorení. Ak ani po niekoľkých dňoch nespozorujete žiadne zlepšenie, objaví sa horúčka (nad 38 stupňov), ťažkosti s dýchaním, obráťte sa na lekára.
Pred užívaním lieku si nezabudnite prečítať informácie na obale produktu / príbalovom letáku.

Ďalší užitoční pomocníci pri príznakoch prechladnutia

Pokiaľ na vás lezie chrípka, alebo ste prechladli, pri liečbe sa vám môžu hodiť i ďalšie lieky úspešnej značky Teva. Pri pretrvávajúcom kašli rôzneho pôvodu dobre zaberá liek Stoptussin. S opuchom nosovej sliznice a výtokom z nosa pri nádche pomôže sprej do nosa Nasal Duo Active a na  podpornú liečbu pri alergických a zápalových ochoreniach je skvelý liek Calcium Chloratum-Teva - tzv. Calcium sirup.


*J.M. Miller, M.J. Binnicker, S. Cambell a kolektív - A Guide to Utilization of the Microbiology Laboratory for Diagnosis of Infectious Diseases: 2018 Update by the Infectious Society of America and the American Society for Microbiology. Clin Infect Dis; 67(6)e1-e94.
**H.C. Korting, C. Schöllmann, M. Stauss-Grabo, M. Schäfer-Korting - Antimicrobial peptides and skin: a paradigm of translational medicine. Skin Pharmacol Physiol 25: 323-334 (2012)
***T. Scholten, M. Pautler, G. Kober. Deutscher Apotheker Zeitung 16.01.2005, 145. ročník Stuttgart. Veľkosť súboru: 253 osôb.

Hmotnosť 0.036 kg
Forma

Pastilka

Skupina

Deti, Ženy, Muži, Seniori

Cesta podania

Do ústnej dutiny – neprehĺta sa

Výrobca

Značka

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Dorithricin tvrdé pastilky 20ks”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

  Mohlo by vás zaujímať