rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
99% spokojnosť zákazníkov
 • Rýchle a spoľahlivé doručenie
 • Rýchlosť, spoľahlivosť
 • Rada tu objednávam, dobré ceny,akcie,a rýchle dodanie
 • rýchle doručenie
 • skvelé ceny a rýchlosť dodania
 • Som spokojný a odporúčam
 • Rýchle dodanie
  Cenovo dostupne
 • Rýchle dodanie,kvalitné zabalenie
 • Dobra cena a rýchle dodanie.Spokojnosť.
 • Absolutna spokojnost
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Esprico - žúvacie kapsuly pre malých i veľkých (balenie 60 cps)

Od znižovania rizika kardiovaskulárnych ochorení až po podporu zdravia mozgu. Pravidelná konzumácia rýb a potravín s dostatkom minerálnych látok je to najlepšie rozhodnutie, ktoré môžete urobiť v prospech svojho mentálneho zdravia. Aj keď je lepšie zamerať sa na výber kvalitných potravín, niektorí ľudia (a zvlášť deti) by mohli mať prospech aj z doplnkov stravy, medzi ktoré patria napríklad žúvacie kapsuly Esprico.

Esprico - lepšie sústredenie, lepšia budúcnosť

Čo potrebuje mozog k svojmu dobrému výkonu?

Našu kvalitu života môže ovplyvniť viacero faktorov, medzi ktoré patrí i zdravá myseľ. Kľúčovú úlohu vo funkcii mozgu však zohráva i vyvážená strava. S málo pestrým jedálničkom a mnohými zvláštnymi stravovacími zvyklosťami sa môžeme veľmi ľahko prepracovať k nerovnováhe v príjme esenciálnych mastných kyselín (najmä k nepomeru omega-3 voči omega-6) a nedostatku potrebných minerálov.

Čo sú to esenciálne mastné kyseliny a ako sa prejavuje nedostatok omega-3?

Omega-3 mastné kyseliny sú skupinou troch mastných kyselín (ALA, EPA a DHA). Je to presne ten typ „dobrého tuku", o ktorom neustále počúvame od odborníkov na výživu. Napriek svojej neblahej povesti, prospešné sú aj omega-6 tuky, ktoré získavame predovšetkým z rastlinných olejov. Nakoľko si tieto tuky telo nedokáže vyprodukovať samo, musí ich obsahovať naša strava a samozrejme v správnom pomere. Aj preto mastné kyseliny omega-3 (rovnako ako omega-6) nazývame esenciálnymi.

Keď telo neprijíma dostatok omega-3 mastných kyselín, najrýchlejšie si to všimneme na psychike. A hlavne u detí. Spravidla postrehneme tieto príznaky:

 • Zhoršené kognitívne funkcie1
 • Zhoršená schopnosť učenia1
 • Zábudlivosť (najmä u starších dospelých)2
 • Depresie1
 • Zhoršený neurovývoj1
 • Vyššie riziko porúch pozornosti s ADHD1
Espico - kapsuly na podporu koncentrácie

Účinná nutričná podpora pri poruchách koncentrácie alebo ESPRICO?

Rodičia nám ako deťom neraz prízvukovali, aby sme jedli čo najviac rýb a tí sčítanejší dokonca deťom ponúkali namiesto čipsov a cukríkov rôzne semiačka. A mysleli to dobre. Dostatok esenciálnych mastných kyselín obsahujú najmä tučné ryby ako sleď, tuniak, losos, makrela a sardinky. Omega-3 mastné kyseliny nájdeme aj v ľanových a chia semiačkách, vlašských orechoch a sójových bôboch. Semienka a bôby sú zhodou okolností tiež vďačným zdrojom omega-6 mastných kyselín, horčíka a zinku.

Pokiaľ toto všetko vaše dieťa jedáva a pravidelne, posielame vám virtuálne potľapkanie po pleti a gratulujeme. No ak je vaše dieťa ako väčšina, pravdepodobne nad tanierom s rybou ohŕňa nosom. A dosť možno vám odmieta papať aj mnohé ďalšie dobroty. Niektoré deti nezjedia ani len pečivo so semiačkami na povrchu. Všetky ich musia zlúpnuť.

A preto je tu ESPRICO®, doplnok vyvinutý na základe vedeckých poznatkov pre dospelých a deti už od 5 rokov. Žuvacie kapsuly s ovocnou príchuťou obsahujú vskutku silnú štvoricu:

tekuté zložky

Olej z morských rýb s obsahom omega-3 mastných kyselín

Olej z pupalky dvojročnej bohatý na omega-6 mastné kyseliny

Horčík (minerál) v podobe horečnatej soli kyseliny citrónovej

zinok

Zinok (stopový prvok) vo forme glukonátu zinočnatého

Espico - kapsuly nielen pre deti

Prečo práve tieto 4 zložky? Čím sú výnimočné?

Doplnok výživy ESPRICO® pozostáva z vyváženej zmesi šetrne spracovaného oleja z morských rýb a za studena lisovaného pupalkového oleja. Preto je bohatý na polynenasýtené mastné kyseliny. Olej zo semien pupalky obsahuje najmä spomínané omega-6 mastné kyseliny, rybí olej zasa omega-3.

Vzhľadom na špeciálne potreby mozgu sa myslelo aj na obsah minerálov. Kapsulky sú doplnené dávkou horčíka pre správne fungovanie nervového systému (odporúčaná denná dávka 375 mg).

Aj zinok prispieva k správnej kognitívnej funkcii (koncentrácia, učenie, predstavivosť, rozpoznávanie a odolnosť proti stresu) a jeho optimálna denná dávka je 10 mg.

Výhody a zloženie kapsúl Esprico®

Doplnok obsahuje vysoko kvalitné oleje, má jednoduché užívanie a popri esenciálnych mastných kyselinách mu nechýbajú ani dôležité minerálne látky.

Zloženie: 21,5% oleja z morských rýb s vysokým obsahom omega-3 koncentrátu, xylitol, glycerín, horečnaté soli kyseliny citrónovej, želatína, modifikovaný škrob, rastlinný olej (SÓJA), triglyceridy so stredne dlhým reťazcom, 1,5 % pupalkového oleja, pomarančová aróma, lecitín zo SÓJOVÝCH bôbov, glukonát zinočnatý, regulátor kyslosti kyselina citrónová, sladidlo acesulfam-k, farbivá oxid železitý a hydroxid železitý.

Espico - kapsuly na podporu koncentrácie

Ako správne dávkovať ESPRICO® kapsuly?

Kapsulky s príjemnou pomarančovou príchuťou sa dajú žuť, prehĺtať alebo ich obsah vytlačíte do porcie jedla. Ak sa rozhodnete pre ten druhý spôsob, nezabudnite ich zapiť vodou alebo iným nápojom.

Esprico® žuvacie kapsule sú výživovým doplnkom určeným pre deti od 5 rokov a dospelých, ktorí budú užívať 4 kapsuly denne (2 kapsulky ráno a 2 večer), ideálne po jedle.

Užívanie produktu Esprico® žuvacie kapsule konzultujte s lekárom.
Prípravok je doplnková bilančná diéta. Ide o výživový doplnok, teda nenahrádza plnohodnotnú stravu a nie je určený ako jediný zdroj výživy.
Jeho podávanie deťom mladším ako 5 rokov je kontraindikované.
Nesmie sa používať pri alergii na niektorú zo zložiek (napr. ryby, sója, pupalka... )
Držte sa dávkovania odporúčaného výrobcom, lekárom alebo lekárnikom. Pri nadmernom užívaní môže mať doplnok laxatívne účinky.
Mastné kyseliny sú citlivé na svetlo a teplo. Kapsuly by mali byť uskladnené v chlade a v suchu v uzavretom obale, mimo dosahu detí.
Pred použitím si pozorne prečítajte návod na použitie.


1 Chang, J.PC., Su, KP., Mondelli, V. et al. - High-dose eicosapentaenoic acid (EPA) improves attention and vigilance in children and adolescents with attention deficit hyperactivity disorder (ADHD) and low endogenous EPA levels. Transl Psychiatry 9, 303 (2019). https://doi.org/10.1038/s41398-019-0633-0
2 Yurko-Mauro K, Alexander DD, Van Elswyk ME - Docosahexaenoic acid and adult memory: a systematic review and meta-analysis. PLoS One. 2015 Mar 18;10(3):e0120391. doi: 10.1371/journal.pone.0120391. PMID: 25786262; PMCID: PMC4364972.

Hmotnosť 0.082 kg
Forma

Pastilka

Výrobca

Značka

Skupina

Deti

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “ESPRICO 60 kapsúl”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800