rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
99% spokojnosť zákazníkov

Imodium Instant 6 tabliet

Imodium Instant 6 tabliet

Liek na akútnu hnačku pre dospelých a deti od 6 rokov. Po porade s lekárom aj pri hnačke chronickej a...

Zobraziť celý popis

Tento produkt doručíme zadarmo
 • +
 • Dobre ceny...rýchle dodanie tovaru...celková spokojnosť ,,,určite tu budem nakupovať znovu...
 • Mimoriadna.spokojnosť.
 • Rýchle doručenie, ešte v deň objednávky. Dobrá info o stave objednávky.
 • rýchle doručenie
 • Bola som spokojná
 • Široký sortiment a expresné doručenie
 • Rýchle dodanie, dobrá spolupráca, super info
 • Rýchle vybavenie
 • Ocenila som expresné doručenie objednavky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Imodium Instant rozpustné tablety (balenie 6 tabliet)

Objaví sa nečakane, väčšinou v tej najnevhodnejšej chvíli a môže trvať 2 - 3 dni. Hnačka - najčastejší narušiteľ prázdnin a dovoleniek. Nenechajte si skaziť náladu a užite voľnopredajný liek Imodium Instant, ktorý môže spomaliť pohyb potravy cez črevá a umožniť vám cítiť sa o čosi lepšie.

Čo je to hnačka a čo ju spôsobuje?

Naliehavá potreba vyprázdniť črevá mohla byť spôsobená napríklad veľkým stresom. Pri strese mozog vysiela signály do čreva, čo človek pociťuje už v žalúdku a tenkom čreve, kde sa pohyb potravy spomalí. Pohyby v hrubom čreve sa ale naopak zrýchlia, aby telo vylúčilo toxíny a výsledkom býva hnačka.

Hnačka sa tiež môže dostaviť po diétnom omyle a ešte častejšie po konzumácii alebo pití vírusmi či baktériami kontaminovaného jedla či vody. Nie nadarmo sa hnačka nazýva aj chorobou špinavých rúk alebo chorobou cestovateľov. Príčinou bývajú norovírusy, rotavírusy a adenovírusy a medzi oblasti, kde je najvyššie riziko nákazy hnačkou tohto druhu, patria rozvojové krajiny Afriky, Stredného východu, Latinskej Ameriky a Ázie. 

Keď vyprázdňovanie vyčerpáva

Časté výlety na toaletu, kŕče v bruchu a občas aj vracanie - to všetko sú v skutočnosti mechanizmy, ktorými sa vaše telo bráni. Táto jeho snaha môže začať formou slabosti alebo nepohodlia. Typické je nadúvanie, plynatosť, kŕče v žalúdku po zjedení inkriminovaného jedla. Akútna hnačka našťastie dlho netrvá. Kvôli všetkým tým pohybom čriev a stratám vody i minerálov, ktoré hnačka prináša, sa však môžete cítiť dosť frustrovaní, unavení a dehydratovaní. Ak nechcete čakať, kým to prejde samo, úľavu vám prinesie liek Imodium Instant.

Imodium Instant - leto bez obáv z hnačky
Imodium Instant - rýchla úľava od hnačky

Hlavná účinná látka lieku Imodium Instant

Najväčším rizikom pre dospelých i deti pri hnačke je dehydratácia. Aby k nej nedochádzalo v takom rozsahu, pri akútnom priebehu potrebujeme znížiť počet hnačkových riedkych stolíc, pretože spolu so stolicou urýchlene odchádzajú z tela i minerály a voda. Loperamid, liečivo lieku Imodium Instant, preto účinkuje tak, že spomaľuje kontrakcie vo vašom čreve. To znamená, že potrava bude postupovať črevami pomalšie a viac vody sa absorbuje z čreva späť do vášho tela. Stolica bude hustejšia a frekvencia vyprázdňovaní menšia.

Ak je váš prípad mierny, ako veľa prípadov býva, pomôže i dobrý pitný režim a diéta. Odpustite si aspoň na čas všetko, čo zhoršuje hnačku alebo plynatosť (napr. mastné, pikantné jedlá, strukoviny, kyslá kapusta, nápoje s obsahom kofeínu) a budete rýchlo fit. Liek modium Instant je ale veľkou stávkou na istotu na výletoch i dovolenke. Ušetrí vám mnoho starostí, pretože:

Imodium Instant nie je nutné zapíjať vodou

Nemusíte zháňať vodu, tento liek netreba zapíjať.

Imodium Instant - ideálne riešenie na cesty

Šikovné balenie nezaberie veľa miesta v batožine či ruksaku.

Imodium Instant - liek vhodný aj pre deti

Liek Imodium Instant je vhodný aj pre deti od 6 rokov.

Rozbaľte tabletku Imodium Instant a použite ju správnym spôsobom!

Liek Imodium Instant je vhodný pre dospelých, dospievajúcich a deti staršie ako 6 rokov pri akútnej (náhlej hnačke). Po porade s lekárom sa smie užívať aj pri chronických (dlhotrvajúcich) hnačkách či hnačkách spôsobených chirurgickým odstránením časti čreva.

Tabletu vyberiete odtrhnutím okraja fólie (nie vytláčaním), položíte si ju na jazyk, kde sa za niekoľko sekúnd sama rozpustí. Dávka, ktorú budete užívať, závisí od vášho veku a typu hnačky:

 • Ak nestanovil lekár iné dávkovanie, dospelí a mladiství (nad 12 rokov) užijú pri prvých príznakoch akútnej hnačky, hnačky súvisiacej so syndrómom dráždivého čreva i chronickej hnačky 2 tablety. Potom si dajú 1 tabletu po každej riedkej stolici. Maximálny denný počet tabliet je 6.
 • Deti staršie ako 6 rokov smú dostávať liek iba pri akútnej hnačke, kedy sa im podá 1 tableta a potom 1 tableta po každej riedkej stolici. Pri chronickej hnačke udržiavaciu dávku určuje lekár, obvykle vo vzťahu k telesnej hmotnosti (viď príbalový leták).

Liečba hnačky liekom Imodium Instant je iba symptomatická. Hnačka so známou príčinou sa má liečiť špecificky, pod dohľadom lekára. Zvlášť vtedy, ak súčasne trpíte poruchami pečene, ak sa zdravotný stav nezlepší do 2 dní, pokiaľ sa objaví zápcha, alebo necítite pohyb čriev.
Medzi závažnejšie komplikácie hnačky patrí horúčka a krv v stolici, kedy už ale treba rozhodne navštíviť lekára a svojvoľne neužívať žiadny liek.
Tablety Imodium Instant by sa nemali užívať počas tehotenstva (najmä počas prvého trimestra), ani počas dojčenia a nesmú sa podávať deťom do 6 rokov.
Na začiatku liečby sa môže (aj v dôsledku príznakov) vyskytnúť únava, závraty alebo ospanlivosť. Nevykonávajte preto aktivity vyžadujúce zvýšenú pozornosť a opatrnosť (obsluha vozidiel, strojov, a pod.).
Liek obsahuje aspartám.
Pred použitím si prečítajte celý príbalový leták lieku Imodium Instant 6 tabliet a nikdy neužívajte viac tabliet, než odporúča výrobca - liek nebude účinkovať lepšie ani rýchlejšie.


Nepodceňujte ani liečbu zápchy

Úplne opačným problémom je zápcha. Zatiaľ čo pri hnačke sú pohyby čriev až príliš rýchle, pri zápche bývajú pomalé a ťažkopádne, alebo sa vyskytujú menej často než normálne. Hoci zápcha spravidla neznamená vážny stav, iba diétny omyl, niekedy ten pocit z nej býva veľmi nepríjemný. Človek sa cíti oveľa lepšie, keď jeho črevá rýchlo vyprázdnia svoj obsah a tlaky poľavia. A v tom vám môže pomôcť Microlax, ktorý účinkuje počas 5 až 20 minút.

Microlax na liečbu zápchy
Hmotnosť 0.008 kg
Forma

Tabletka

Značka

Skupina

Deti, Ženy, Muži, Seniori

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Imodium Instant 6 tabliet”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

  Mohlo by vás zaujímať