rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
99% spokojnosť zákazníkov
  • dobrá cena
  • Rýchle dodanie
  • Všetko ok..rýchle dodanie
  • Som úplne spokojná s obchodom aj tovarom
  • len dobre
  • úplná spokojnosť a spoľahlivosť
  • Zakazdym velmi rychle dorucenie, promptne vybavenie objednavok. Velka spokojnost. S Dr Maxom sa neda ani porovnat
  • Rýchle vybavenie
  • Tovar doručený rýchlo
  • Super rýchle dodavky
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

MAGNE B6 tablety (balenie 100 tabliet)

Slovo „stres” podľa WHO často súvisí s pracovným prostredím. Zvykneme ho používať na opísanie pocitov, ktoré ľudia prežívajú, keď sú na nich kladené príliš vysoké nároky a oni prestávajú tento tlak zvládať.* So stresom sa však spája i strava chudobná na horčík a ten pomôže doplniť populárny liek MAGNE B6 vo forme tabliet.

Horčík - bojovník proti únave, stresu a zlej nálade

Stres nezažívame iba v práci. S jeho následkami sa stýkame v takmer každej oblasti nášho života a mnohým ľuďom sú dobre známe. Rovnako väčšina z nás vie, že dočasné zvýšenie hladiny horčíka pomôže zmierniť naše reakcie na stres. Avšak ďalšie stresové situácie ho zároveň z nášho tela vyčerpávajú a to je náš večný začarovaný kruh**, ktorý permanentne zamestnáva pozornosť vedeckých kapacít. 

Čo sa obvykle stane, keď doplníme telu horčík?

ochabnutie pleti - ikona

Podporíme látkovú premenu veľmi dôležitú pre tvorbu energie

vlhký kašeľ - ikona

Zmiernime nervozitu, ktorá tiež často pramení z pocitov únavy

Pomôžeme zdravému fungovaniu svalov (žiadne svalové kŕče ani tŕpnutie)

Zmiernime príznaky úzkosti a privodíme si lepší, kvalitnejší spánok

MAGNE B6 - známy produkt z reklamy

Liek MAGNE B6 obsahuje horčík - konkrétne 470 mg dihydrát magnéziumlaktátu - a vitamín B6 v dávke 5 mg. Je určený na liečbu nedostatku horčíka v časoch jeho najväčšej potreby a spotreby v organizme. Zvážiť jeho doplnenie by mal každý, kto denne čelí intenzívnej fyzickej námahe, chronickému stresu alebo nedostatku spánku. Že neviete, čo skôr a niekedy vás trápia kŕče tráviaceho traktu i búšenie srdca, pritom nemáte diagnostikovanú srdcovú poruchu? Aj to sú spôsoby, akými sa vám telo môže môže snažiť naznačiť, že by ste mali spomaliť a doplniť horčík.

Laktát horečnatý je soľ, ktorá vzniká, keď sa horčík naviaže s kyselinou mliečnou. Túto kyselinu dôverne poznajú i naše svaly, ktoré ju tiež produkujú. Táto prirodzená forma horčíka sa ľahko vstrebáva a môže byť tiež šetrnejšia k tráviacemu systému. To je dôležité najmä u starších ľudí a detí.

Unavená? Nie. Stále spokojná s Magne B6
MAGNE B6 tablety - balenie 100 tabliet

Na čo je dobrá kombinácia horčíka a vitamínu B6 v MAGNE B6?

Rovnako ako horčík, taktiež vitamín B6 sa zúčastňuje mnohých procesov látkovej premeny. Spolupodieľa sa na viac než stovke enzymatických reakcií a bez neho by sme len sotva získali zo stravy energiu. Možnosť spojiť vitamín B6 s horčíkom do jedného účinného lieku bola preto podrobená výskumu. Ukázalo sa, že vitamín B6 (pyridoxín) zosilňuje vplyv prijatého horčíka.***

Počas 8-týždňového obdobia spomínanej štúdie pacienti zaznamenali výrazné zníženie úrovne stresu, pričom práve kombinácia horčík + vitamín B6 prispela k väčším zlepšeniam než samotný horčík.

Správne dávkovanie lieku

Liek je určený pre dospelých a deti od 6 rokov (a približne 20 kg telesnej hmotnosti). Pokiaľ lekár neurčí inak, dospelí užívajú zvyčajne 6 - 8 tabliet denne, ideálne je rozdeliť si množstvo na 2 - 3 časti a tablety užiť počas jedla. 

Deťom môžeme určiť optimálne denné množstvo podľa ich telesnej hmotnosti. Podávame 10 - 30 mg na kilogram váhy.
Dieťa teda môže denne dostať zhruba 4 až 6 tabliet.

Tehotné a dojčiace ženy by kvôli dávke vitamínu B6 mali používanie lieku konzultovať s lekárom. Ich denná dávka nemá prekročiť množstvo 2 tabliet a v období dojčenia množstvo 4 tabliet.
Liek MAGNE B6 je kontraindikovaný u pacientov s ťažkým poškodením funkcie obličiek, pri podávaní levodopy (pri Parkinsonovej chorobe) a liečbe chinidínom (liečivom na poruchy srdcového rytmu).
Taktiež sa neodporúča súbežné užívanie s antibiotikami tetracyklínového typu. Ani s liekmi a doplnkami stravy na báze solí fosforu alebo vápnika, pretože by bránili vstrebávaniu horčíka v čreve.
Liek je obvykle dobre tolerovaný, no ojedinele sa môžu v súvislosti s užívaním objaviť vyrážky, hnačky či bolesti brucha.
Liek sa nikdy nepodáva deťom mladším ako 6 rokov a nepoužíva ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. 
Magne B6 tbl obd je liek na vnútorné použitie. Pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom


Dostaňte stres pod kontrolu

Horčík a vitamín B6 patria k látkam, ktoré náš organizmus nesmierne potrebuje, aby sa vedel vysporiadať so stresom. Ak potrebujete doplniť horčík rýchlejšie, siahnite po doplnku MAGNE B6 Forte alebo ďalších produktoch z vydareného radu MAGNE B6.

MAGNE B6 Forte tablety - balenie 50 tabliet

*WHO: Occupational health: Stress at the workplace.
**G. Pickering, A. Mazur, M. Trousselard, P. Bienkowski, N. Yaltsewa, M. Amessou, L. Noah, E. Pouteau - Magnesium Status and Stress: The Vicious Circle Concept Revisited. Nutrients 2020 (12/2020)
***E. Pouteau, M. Kabir-Ahmadi, L. Noah - Superiority of magnesium and vitamin B6 over magnesium alone on severe stress in healthy adults with low magnesemia: a randomized, single-blind clinical trial. PLoS One. 2018

Hmotnosť 0.12 kg
Forma

Tabletka

Výrobca

Skupina

Deti, Ženy, Muži, Seniori

Cesta podania

Perorálne – prehĺta sa

Značka

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “MAGNE B6 100 tabliet”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800