rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

Migralgin 20 tabliet

Migralgin 20 tabliet

Liek sa používa proti bolesti (analgetikum), na zníženie horúčky a proti zápalu (nesteroidové antiflogistikum/analgetikum). Balenie: 1x20 ks

Zobraziť celý popis

Doprava zadarmo pri nákupe nad 9,99 €
 • Superexpres
 • ...pohodlny nákup z domu
 • Rýchle doručenie
 • Rýchle, bez problému
 • Výhoda OK
 • super rýchle dodanie tovaru
 • Ohromne rychle dorucenie :-)
 • Veľmi rýchle dodanie
 • nie som viazaná na termín doručenia
 • jeden deň objednané, druhý deň dodané
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Migralgin (20 tabliet)

Bolesť hlavy pri migréne býva dostatočne silná na to, aby zabránila vašim bežným aktivitám a môže trvať aj tri dni, ak sa nelieči. Pokiaľ kvôli častým bolestiam hlavy zanedbávate prácu, školu, rodinu alebo svoje obľúbené činnosti, vyskúšajte Migralgin tablety.

Poznáte tri najčastejšie druhy bolestí hlavy?

Ak viete svoju bolesť hlavy presnejšie definovať, máte oveľa väčšiu šancu odhaliť jej príčinu, nájsť jej spúšťač alebo dokonca objaviť v našej ponuke aj ten najlepší liek na bolesť hlavy. Dajme si aj konkrétne príklady.

 • Bolesť hlavy z krčnej chrbtice nie zriedkavo spôsobujú problémy v oblasti záhlavia. Na vine tejto tenznej bolesti (a pocitov, ako keby vám niekto zovrel hlavu opaskom), býva nesprávne postavenie tela. Tabletka Ibalgin Plus alebo Migralgin, korekcia držania tela a dostatok pohybu vedia problém vyriešiť.
 • Spúšťačom migrény, pulzujúcej bolesti, je u niektorých ľudí prekvapivo vyzretý syr a červené víno. Môže za to konkrétne tyramín, ktorý zrejúce syry, niektoré alkoholické nápoje a dokonca aj údeniny obsahujú vo väčšej koncentrácii. Tabletka Migralgin nasadená včas trvanie záchvatu skráti.

Bolesť hlavy môžete identifikovať aj podľa intenzity alebo zóny hlavy, v ktorej sa vyskytuje:

Bolesť hlavy na spánkoch

Tenzná bolesť hlavy

Najbežnejší typ bolesti hlavy u dospelých a dospievajúcich. Bolesť je tupá, zvyčajne s pocitom tlaku a obojstranná. Intenzita je mierna až stredne intenzívna s tendenciou narastať. Trvá niekoľko desiatok minút, alebo aj niekoľko dní, no dá sa zniesť.

Bolesť hlavy - problém 21. storočia zaženie Ibalgin Plus

Migrenózna bolesť hlavy

Neznesiteľná narastajúca pulzujúca bolesť, zvyčajne na jednej strane hlavy. Jej predzvesťou býva (nemusí byť) únava, rozmazané videnie, alebo aura. Zvykne ju sprevádzať nevoľnosť a citlivosť na svetlo, hluk a pachy. Môže trvať od 4 hodín do 3 dní.

Bolesť hlavy na čele

Klastrová bolesť hlavy

Veľmi prenikavá a závažná bolesť hlavy, často za jedným okom alebo v oblasti čela, ale vždy na jednej strane hlavy. Môže prichádzať v záchvatoch v rovnakú dennú dobu počas niekoľkých týždňov. Zvyčajne býva najhoršia prvých 15 minút a môže trvať 3 hodiny.

Čo je to migréna a aké sú jej príznaky?

Migréna strpčuje život odhadom desatine slovenskej populácie a najčastejšie postihuje ženy, zatiaľ čo klastrové bolesti sú typickejšie pre mužov. Zarážajúce je, že mnohé ženy myslia, že ide o bolesti dutín, prievan alebo bežné bolesti hlavy. 

Táto bolesť vás môže úplne vyradiť z bežného života, pretože sa pri nej nedá prakticky nič vykonávať. Postihnutému človeku vadí svetlo, zvuk i najmenšia námaha. Môže mať nevoľnosť, alebo rozostrené videnie. Niektorí ľudia sú pred nástupom bolesti nervózni, unavení a nekoncentrovaní. Iní popisujú svalové napätie alebo auru - akúsi predzvesť záchvatu, kedy vidia blikajúce svetlá, žlté škvrny, vlnovky alebo bodky a do hodiny to príde. Pulzujúca bolesť na jednej strane hlavy, často v blízkosti spánkov, čela a očí. 

Migréna ustúpi vďaka tabletám Migralgin
Migréna dostala padáka od tabliet Migralgin

Špecialista na liečbu migrénových a tenzných bolestí hlavy

Za tenznú bolesť často môže stres, vynechané jedlo, zlý postoj tela (hŕbenie sa). Presná príčina migrény stále nie je dobre pochopená, no tento problém sa v medicínskych kruhoch považuje za neurologický. Mnohým ľuďom dokáže prekvapivo uľaviť kofeín. Väčšina pacientiek i pacientov s migrénou alebo tenznou bolesťou môže bez problémov vypiť šálku či dve kávy denne a cíti sa lepšie. To je dôvod, prečo sa stal kofeín súčasťou lieku Migralgin.

Kofeín pomáha znižovať zápal, podporuje pozornosť, ostražitosť a skracuje reakčný čas človeka ochromeného bolesťou, aby vôbec vládal existovať. Podporuje tiež účinok kyseliny acetylsalicylovej i paracetamolu, ktoré v kombinácii s kofeínom účinkujú rýchlejšie, silnejte a dlhšie udržia bolesť na uzde.

Kto a ako môže užívať tablety Migralgin?

Tablety môžu užívať dospelí a dospievajúci od 12 rokov veku. Chlapci aj dievčatá v tomto veku môžu rovnako dostať bolesti hlavy, hoci po puberte sú migrény častejšie u dievčat. Pri bolesti hlavy podajte 1 ‒ 2 tablety Migralginu v najmenej 4-hodinových intervaloch.

Ak je to potrebné, dávku môžete navýšiť až na tri dávky denne, no maximálna denná dávka nesmie presiahnuť počet 6 tabliet za deň.

Dĺžka liečby by nemala presiahnuť 3 - 4 dni. Ak bolesť hlavy neustupuje, alebo sa váš stav horší, problém konzultujte so svojim lekárom, ktorý vylúči iné príčiny vašej bolesti.

Neužívajte liek Migralgin, ak máte alergiu na salicyláty, alebo ste v poslednom trimestri tehotenstva. Liek nie je vhodný ani pre deti a mladistvých do 12 rokov.
Pred užitím akéhokoľvek nesteroidného protizápalového lieku (vo všeobecnosti) sa poraďte so svojím lekárom, ak ste tehotná, dojčíte, máte ochorenie pečene, obličiek, srdca, problémy s krvácaním, užívate liek na riedenie krvi, alebo nejaké iné lieky (napr. antibiotiká, protizápalové lieky…)
Liek Migralgin obsahuje laktózu, čo je nutné brať do úvahy v prípade neznášanlivosti niektorých cukrov.
Pred použitím si prečítajte celý príbalový leták lieku Migralgin.


Mirgralgin silný aj na migrenóznu bolesť hlavy

Mnohí lekári odporúčajú na bežnú liečbu miernych až stredne závažných bolestí hlavy nesteroidné protizápalové lieky, medzi ktoré patrí i kyselina acetylsalicylová. Medicína ju tiež vo veľkom využíva na zníženie rizika srdcového infarktu a cievnej mozgovej príhody. Niektorí ľudia však toto liečivo užívať nesmú. Pokiaľ i vy trpíte alergiou na salicyláty, alebo vám ich lekár zakázal z iného dôvodu, spýtajte sa ho na liek Ibalgin Plus, ktorý využíva kombináciu ibuprofénu s kofeínom.

Keď hlava bolí, pomôže Ibalgin Plus

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.027 kg
Forma

Tabletka

Výrobca

Značka

Skupina

Ženy, Muži, Seniori

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Migralgin 20 tabliet”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

  Mohlo by vás zaujímať