rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

Nasivin SOFT 0,05% sprej do nosa 10ml

Nasivin SOFT 0,05% sprej do nosa 10ml

Liek je určený na lokálnu aplikáciu do nosa a pôsobí proti nádche.  

Zobraziť celý popis

Doprava zadarmo pri nákupe nad 10 €
 • Skvele ceny, extra rýchle doručenie
 • Výborná komunikácia a pomoc
  Rýchle vybavenie
 • Velmi rychle dodanie, dobra cena
 • vybavenie a doručenie objednávky, bolo OK
 • Široký sortiment, objednávka odoslaná v nedeľu doručená v utorok. Spolupracujú so zasielkovňou, kurieri mi nevyhovujú. Som zamestnaná.
 • Rýchle doručenie, nízke ceny.
 • Rychlost,komunikativnost,cena..
 • Promptnosť
 • Super, v sobotu som objednala a hneď v pondelok na obed som si pre to zbehla.
 • spokojný
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Nasivin SOFT 0,05% - sprej do nosa pre dospelých a deti od 6 rokov (10ml)

Kýchate, kašlete a máte upchatý nos, ktorý vám otravuje život a znemožňuje v noci spať? Vinníkom je spravidla vírus, pretože väčšina prechladnutí býva vírusového pôvodu. Taká liečba nádchy žiaľ môže trvať aj 7 dní a dlhšie. Než sa váš organizmus záškodníka zbaví, skráťte utrpenie a vyskúšajte Nasivin SOFT 0,05 % sprej do nosa, po ktorých bude môcť drobček opäť ľahšie dýchať.

Čo by ste mali vedieť o nádche

 • Existuje viac ako 200 vírusov, ktoré môžu toto ochorenie spôsobiť.
 • Poznáte ten vtip, pri ktorom sa okolia opýtate, ako sa volá smrteľná choroba muža na 6 písmen a odpoveď znie SOPLÍK? Možno by sme sa na tom nemali smiať. Rôzne vírusy spôsobujú rôzne príznaky. Muži teoreticky môžu byť náchylnejší na napadnutie určitou skupinou vírusov. Niekto preto nádchu znáša lepšie a niekto naopak veľmi zle.
 • Príznaky sa pri klasickej nádche môžu meniť. Začína to napríklad podráždeným hrdlom a už druhý deň príde kýchanie. Na tretí sa dostaví upchatý nos a zvýšená teplota. Príznaky alergickej nádchy ostávajú spravidla nemenné.
 • Hlien pri alergickej nádche býva väčšinou číry a vodnatý. Ak telo bojuje s bežnou nádchou, hlien postupne hustne. Niekedy môže v dôsledku infekcie zmeniť farbu a vtedy je už lepšie konzultovať ďalší liečebný postup s lekárom.
 • S návštevou lekára neotáľajte ani v prípade opuchu a bolesti dutín, zvracania, zimnice, problémov s dýchaním a pretrvávajúcej horúčky.
Liečba nádchy cez kvapky a spreje do nosa Nasivin
Nádcha a jej príznaky - čas na Nasivin

Ako sa dá nádcha odlíšiť od chrípky a v čom je Nasivin SOFT nápomocný?

Pokiaľ telo prišlo do kontaktu s vírusom chrípky, imunitný systém zvýši teplotu nad 38°C. Okrem únavy a bolesti hlavy, ktorá pri chrípke pretrváva, sa zvyknú objaviť aj silnejšie bolesti svalov a kĺbov, pretože tento boj s protivníkom je silno vyčerpávajúci. Človek nemá žiadnu energiu a nemôže prakticky nič robiť. U detí sa občas pri chrípke vyskytuje i zvracanie a hnačka

Bolesť hrdla a kašeľ nie je pri chrípke až takou raritou, no upchatý nos a kýchanie áno. Tieto príznaky sú typickejšie pre nádchu a aby sme si trochu uľavili, potrebujeme, aby sliznica nosa spľasla. Po aplikácii spreja Nasivin SOFT sa môžu dutiny vyčistiť, nos bude priechodný a ešte k tomu skrátime i dĺžku svojej liečby.

Nasivin SOFT sprej je možné použiť:

 • pri akútnej nádche, nádche, ktorá sa prejavuje formou opakovaného výtoku z nosa
 • na uvoľnenie odtoku hlienu z nosa pri zápaloch prinosových dutín
 • pri nedoslýchavosti spôsobenej opuchom Eustachovej trubice (zápal Eustachovej trubice) a pri zápale stredného ucha
 • so súhlasom a pod dohľadom lekára sa taktiež môže použiť pri chronickej nádche a na odpuchnutie sliznice pri diagnostických zákrokoch.

Účinná látka lieku Nasivin skracuje liečbu nádchy a prináša samé výhody

Liečba Nasivinom 0,05% v porovnaní s použitím fyziologického roztoku chloridu sodného skracuje trvanie nádchy z priemerných 6 dní na 4 dni." uvádza výrobca na svojom príbalovom letáku.*

Účinok oxymetazolínu, hlavnej účinnej látky lieku, bol podrobený i skúmaniam. „U dobrovoľníkov, ktorým bol podávaný oxymetazolín, začali hladiny rinovírusu vo výlučkoch z nosa klesať už do druhého dňa." povedala Birgit Winther, MD, vedúca autorka a docentka otolaryngológie na University of Virginia v Charlottesville. Túto informáciu prezentovala 18. septembra 2009 na 49. medzivedeckej konferencii o antimikrobiálnych látkach a chemoterapii (San Francisco, Kalifornia).

Tieto laboratórne skúšky urobili práve ako potvrdenie alebo dôkaz toho, čo sa už predtým zistilo v štúdii s 250 pacientmi v Nemecku, pri ktorej oxymetazolín skrátil pacientom s nádchou dobu liečby.*

Ide rozhodne o veľmi zaujímavý efekt liečiva, ktoré si určite zaslúži ďalšie výskumy. Ako tiež na konferencii zaznelo, zníženie vírusových hladín by mohlo pomôcť znemožniť i šírenie vírusu. V rámci organizmu aj medzi ľuďmi. Takýto pokles totiž bežne zaznamenávame až po treťom dni, kedy hladiny vírusov vyvrcholia a až následne začnú klesať, nie skôr.

Čo ďalšie sa vám bude páčiť na účinnej látke a zložení lieku Nasivin SOFT?

rýchly účinok - ikona

Nástup do 25 sekúnd

postupné uvoľňovanie - ikona

Až 12 hodín úľavy

Protizápalový účinok*

bez parabénov - ikona

Bez konzervantov

Toto sľubné liečivo patrí medzi dekongestanty. Dekongestanty zužujú krvné cievy v tkanivách nosa, čím tlmia opuch sliznice, umožňujú odtok hlienu, zmierňujú upchatie nosa a tlak v dutinách. Ako sa zistilo, oxymetazolín tiež oslabuje tvorbu zápalových mediátorov, ktoré by za iných okolností ešte viac podporovali priebeh zápalového ochorenia sliznice.** Všetky tieto dôkazy hovoria v prospech Nasivinu.

Unikátny 3K dávkovací systém bráni spätnému nasávaniu vzduchu do fľaštičky a znehodnocovaniu liečiva. Podobne rafinovane je riešené aj podávanie kvapiek pre deti do 1 roka. Preto výrobca nemusel použiť žiadne konzervačné látky, vďaka čomu sú prípravky Nasivin SOFT šetrnejšie k citlivej sliznici nosa.

Všetky dostupné varianty lieku Nasivin SOFT:

Nasivin SOFT 0,01 kvapky pre novorodencov a dojčatá
Nasivin SOFT 0,01 %
kvapky do nosa

pre novorodencov a dojčatá

Nasivin SOFT 0,025 sprej do nosa pre deti od 1 do 6 rokov
Nasivin SOFT 0,025 %
sprej do nosa

pre deti od 1 do 6 rokov

Nasivin SOFT 0,05 sprej do nosa pre dospelých a deti od 6 rokov
Nasivin SOFT 0,05 %
sprej do nosa

pre dospelých a deti od 6 rokov

Ako sprej do nosa Nasivin SOFT 0,05 % aplikovať správne?

Pred podaním spreja si vyčistite nos smrkaním. Správne by ste mali následne predkloniť hlavu, priložiť otvor spreja k nosovej dierke a opačnú dierku pritlačením prsta zapchať. Pred nadýchnutím stlačením spodnej časti nádobky sa potom strekne do nosa rovnomerná sprejová hmla, ktorú treba v ideálnom prípade vdýchnuť.

Tento postup môžete zopakovať dva až trikrát denne v každej nosovej dierke.

Bez odporúčania lekára sa liek Nasivin SOFT 0,05 % sprej do nosa nemôže podávať dlhšie ako 5-7 dní. Nie je vhodný ani pri suchom zápale nosovej sliznice s tvorbou chrást.
O použití lieku počas tehotenstva alebo počas dojčenia sa poraďte so svojim lekárom.
Nasivin SOFT 0,05 % sprej do nosa je určený len pre dospelých a deti od 6 rokov. Nepodávajte ho menším deťom. Pre menšie deti sú alternatívy s nižšou koncentráciou liečiva.
Pred použitím si prečítajte celý príbalový leták lieku Nasivin SOFT 0,05% sprej do nosa 10ml.


*Dvojito zaslepená placebom kontrolovaná klinická štúdia, Reinecke S, Tschaikin M. MMW - Fortschr Med. 2005;147(3):113-118.
**A. Tuettenberg, S. Koelsch, J. Knop, H. Jonuleit - Oxymetazoline modulates proinflammatory cytokines and the T-cell stimulatory capacity of dendritic cells. Exp Dermatol. 2007

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.034 kg
Forma

Sprej

Výrobca

Značka

Skupina

Ženy, Muži, Seniori

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Nasivin SOFT 0,05% sprej do nosa 10ml”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

  Mohlo by vás zaujímať