rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
99% spokojnosť zákazníkov
 • Prehľadne spracované, o každej zmene statusu objednávky je poslaná info,
  Rýchle doručenie je veľká výhoda.
 • Veľmi rýchle dodanie
 • Tovar mi bol hneď na druhý deň po objednaní.
 • Rýchle dodanie
 • Všetko v poriadku
 • Rychlost vybavenia objednavky, spolahlivost
 • Doručenie rýchle, tovar zodpovedal tomu čo sme objednali
 • Dobré ceny, rýchle dodanie tovaru
 • Výborné ceny, tovar skladom a rýchle a lacné dodanie
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

NUROFEN STOPGRIP 200 mg (balenie 24 tabliet)

Obyčajná nádcha alebo chrípka majú schopnosť oslabiť i telo športovca vo vrcholnej kondícii. Choroby tohto typu zvyčajne spôsobujú vysokú teplotu, bolesti svalov a kĺbov, kašeľ a rôzne iné príznaky, s ktorými si poradí Nurofen Stopgrip. Liek zameraný na zmiernenie symptómov vám umožní prečkať najhoršie dni, kým si telo s infekciou poradí a začne proces uzdravovania.

Nurofen Stopgrip

Zabojujte proti všetkým symptómom liekom Nurofen Stopgrip

Rozoznať chrípku od nachladnutia nie je také ťažké. Chrípka prichádza rýchlo a zbesilo, prechladnutie sa vyvíja pomalšie a často začína bolesťou hrdla. Ak prechladnutie či chrípku sprevádza vo vašom prípade i opuch sliznice horných dýchacích ciest (napr. upchatý nos alebo výtok z nosa) a máte príznaky menované nižšie, zvážte vyskúšanie kombinovaného lieku NUROFEN StopGrip.

Opuch slizníc a upchatý nos

Každý to pozná. Väčšina infekcií vírusmi nádchy a chrípky postihuje najmä oblasť nosa. Nosová sliznica opuchne, nos sa upchá a nemôžeme dýchať, alebo nám z neho neustále tečie. Spotreba vreckoviek stúpa.

NUROFEN STOPGRIP na uvoľnenie nosa
NUROFEN STOPGRIP na bolesť hlavy

Bolesť celého tela a najmä hlavy

Príznaky chrípky zvyčajne začínajú horúčkou a tá sa neraz prejavuje ako celková slabosť a bolesť hlavy i celého tela. Nádcha začína dosť podobne, no teplota a bolesť hlavy môže byť pri nachladnutí o čosi miernejšia než pri chrípke.

Bolesť hrdla, zahlienenie a pocit zaľahnutia v ušiach

Po sliznici nosa je hrdlo hneď druhým cieľom útoku vírusov. Objavuje sa bolesť hrdla, nadmerné zahlienenie a kašeľ. Nachladnutie a chrípka tiež môžu narušiť schopnosť Eustachovej trubice prepúšťať vzduch do stredného ucha. Keď vznikne zápal a opuch, človek čelé nepríjemným pocitom zaľahnutého ucha.

NUROFEN STOPGRIP na bolesť hrdla a uší

Čo obsahujú tabletky Nurofen Stopgrip?

Ibuprofén - hlavná účinná látka lieku Nurogen Stopgrip - je nesteroidné protizápalové liečivo (NSAID) patentované v roku 1961. Široko používané lieky z tejto skupiny po podaní oslabujú činnosť cyklooxygenázy.* To je enzým, ktorý sa podieľa na tvorbe prostaglandínov (mediátorov bolesti, horúčky, opuchu a zápalu) a tromboxánu (stimulátor zrážania krvi), ktorý má tiež predpokladaný súvis s účinkom liečiva pri bolesti spôsobenej migrénami.*

Pokiaľ by sme potrebovali stlmiť iba horúčku a bolesť, stačil by nám k tomu ibuprofén v ktoromkoľvek z prípravkov Nurofen. Nurofen Stopgrip je však kombinovaný liek doplnený o pseudoefedrín - dekongestant. Liečivo vyvoláva miestne stiahnutie ciev, čím spôsobuje odpuchnutie sliznice horných dýchacích ciest, ich spriechodnenie a uľahčenie dýchania až po dobu 4 hodín.

Ako sa liek NUROFEN STOPGRIP užíva?

Osobám s citlivým žalúdkom odporúčame podať liek spoločne s jedlom alebo tesne po ňom. Tablety prehĺtajte celé, nerozhryzené a zapite ich troškou vody, čaju alebo iného nealkoholického nápoja.

Obvyklé dávkovanie pre dospelých a mladistvých nad 12 rokov sú 2 tablety na začiatku liečby. V prípade potreby možno o minimálne 4 hodiny podať 1 - 2 tablety a pokračovať do vymiznutia príznakov. Neprekračujte však maximálnu dennú dávku a neužívajte viac než 6 tabliet za 24 hodín.

Liek je kontraindikovaný pre deti mladšie ako 12 rokov, pacientov so závažným zlyhávaním pečene alebo obličiek, tehotné a dojčiace ženy.
Nepodávajte liek, pokiaľ sa liečite na ťažkú hypertenziu, cukrovku, prípadne máte naordinované iné sympatomimetiká (napr. dekongestíva), alebo lieky proti depresii (zo skupiny inhibítorov MAO).
Počas liečby nekonzumujte žiadne alkoholické nápoje a ideálne nevykonávajte činnosti vyžadujúce zvýšené sústredenie a pozornosť.
Zlepšenie by malo nastať najneskôr do 3 - 5 dní (u dospievajúcich do 3 dní). Ak neuvidíte žiadne pozitívne zmeny, alebo sa váš stav zhorší, kontaktujte lekára. Bez konzultácie s lekárom nikdy neužívajte liek dlhšie než 7 dní.
Liek obsahuje malé množstvo žlti lakovej - žltého farbiva E 110 (potenciálny alergén) a pseudoefedríniumchlorid, ktorý je na zozname látok zakázaných pre športovcov (doping).
Pred užívaním tabliet Nurofen Stopgrip si nezabudnite prečítať informácie na príbalovom letáku a v prípade nejasností sa o nasadení lieku poraďte s lekárom alebo lekárnikom.


*A. Pardutz, J. Schoenen - NSAIDs in the Acute Treatment of Migraine: A Review of Clinical nd Experimental Data. Pharmaceuticals (Basel). 17.6. 2010 Jun 17;3(6):1966-1987. doi: 10.3390/ph3061966. PMID: 27713337; PMCID: PMC4033962.

Spoznajte aj ďalšie populárne lieky Nurofen pre dospelých určené proti bolesti

Hmotnosť 0.02 kg
Forma

Tabletka

Výrobca

Značka

Skupina

Ženy, Muži

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “NUROFEN STOPGRIP 200mg 24 tabliet”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800