rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
99% spokojnosť zákazníkov
 • Rýchle a spoľahlivé doručenie
 • Rýchlosť, spoľahlivosť
 • Rada tu objednávam, dobré ceny,akcie,a rýchle dodanie
 • rýchle doručenie
 • skvelé ceny a rýchlosť dodania
 • Som spokojný a odporúčam
 • Rýchle dodanie
  Cenovo dostupne
 • Rýchle dodanie,kvalitné zabalenie
 • Dobra cena a rýchle dodanie.Spokojnosť.
 • Absolutna spokojnost
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Olynth HA - sprej do nosa pre dospelých a deti od 6 rokov (0,1%, 10ml)

Ak ľudí okolo seba vidíte kašľať a kýchať, nechcenému darčeku žiaľ zrejme neuniknete. Ale nezúfajte. Liek Olynth HA rýchlo uvoľňuje upchatý nos a vedľajšie nosové dutiny. Čoskoro budete opäť fit.

Za všetko môže kontakt s vírusmi

Kontakt vzduchu so sliznicou nakazených a ich kýchanie či kašeľ takmer vždy spôsobí, že choroba za jeden či dva dni dostihne aj vás. Dokonca i prípade, že ste nádchu pár dní dozadu prekonali. Nikdy totiž neviete, čo ste dostali tentokrát. Vo svete koluje viac ako 200 preskúmaných vírusov zodpovedných za toto ochorenie. A môže ich byť oveľa viac, no zatiaľ iba čakajú na svoje objavenie. Azda i preto niekto pri nádche ostane doma a doslova sa topí v záplave vreckoviek, zatiaľ čo iný bez viditeľnejších príznakov pôjde medzi ľudí a svoj „darček" formou tzv. kvapôčkovej infekcie šíri ďalej.

Jedno je však isté. Upchatý nos a vysušená nosová sliznica iba podporuje šírenie a rozvoj infekcie v rámci organizmu.* Zvoľte preto rozumne Olynth HA.

Olynth HA sprej do nosa pre dospelých a deti od 6 rokov
Olynth HA obsahuje zvlhčujúce látky

Olynth HA obsahuje 3 zvlhčujúce látky

Aby mohla sliznica nosa plniť svoju ochrannú funkciu, musí byť vlhká. Nie dehydratovaná suchým vzduchom prekúrených miestností v zime a klimatizovaných v lete.* Veď aj preto sa nám na dovolenke neraz stane, že vyjdeme z priestorov dopravného prostriedku či budovy a sme chorí. Opäť. Nech sa tento scenár neopakuje donekonečna, sprej Olynth HA bol obohatený o kyselinu hyalurónovú vo forme sodnej soli, glycerol a sorbitol. Látky, ktoré viažu vodu a majú na sliznicu zvlhčujúci efekt.

Dostatočne vlhký epitel sa lepšie hojí, znemožňuje vírusu šírenie, plní opäť svoju ochrannú funkciu a nabudúce už len tak do svojich vrstiev ďalších votrelcov nepustí.

Čo je typické pre liek Olynth HA - sprej do nosa?

Olynth HA je bez konzervantov
Olynth HA uvoľnuje upchatý nos
Olynth má rýchly nástup účinku
Olynth HA pôsobí až 10 hodín
 • Zloženie bez konzervantov. Konzervačné látky môžu vyvolávať podráždenie nosovej sliznice**, najmä u citlivých ľudí. Vďaka jedinečnému spôsobu balenia nepreniká do fľaštičky s roztokom liečivých látok žiadny vzduch. Zloženie sa preto zaobišlo bez prítomnosti tejto drsnej chémie, na ktorú môžu byť navyše niektorí ľudia aj alergickí, respektíve môže zhoršovať ich príznaky alergie.***
 • Liek obsahuje liečivo xylometazolín, ktoré uvoľňuje upchatý nos. Stiahne cievy, zmierni opuch sliznice, spriechodní dýchacie cesty.
 • Sprej má rýchly nástup účinku. Príznaky vymiznú v priebehu 5 - 10 minút po podaní.
 • Oceníte jeho dlhodobý účinok, ktorý trvá až 10 hodín.

Správne používanie spreja Olynth HA

Pred podaním do nosa treba v prvom rade zbaviť nos hlienu (v rámci možností) a vysmrkať sa. Prstom stlačte dierku nosa na strane, do ktorej podáte liek v druhom kroku. Držte hlavu vzpriamene, alebo ju predkloňte, umiestnite špičku spreja do opačnej dierky a pri nádychu jedenkrát stlačte pumpičku, ktorá rozpráši roztok s liečivom do dutín nosa.

Tento postup môžete zopakovať najviac trikrát denne v každej nosovej dierke na:

 • zmiernenie opuchu sliznice nosa pri akútnej nádche, pri nadmernej tvorbe hlienu spôsobenej vazomotorickou nádchou a pri alergickej nádche.
 • na urýchlenie uvoľňovania hlienu pri zápale prinosových dutín a pri zápale sluchovej trubice spojenom s nádchou.

Olynth HA 0,1% sprej do nosa je určený iba deťom od 6. roku a pre dospelých. Nikdy ho neaplikujte do nosa deťom mladším ako 6 rokov.
Bez odporúčania lekára by sa liek nemal podávať dlhšie ako 7 dní.
O použití lieku počas tehotenstva alebo počas dojčenia sa tiež poraďte so svojim lekárom.
Pred použitím si prečítajte celý príbalový leták lieku Olynth HA 0,1% sprej do nosa 10ml.


Olynth HA pre deti od 2 do 6 rokov

Upchatý nos tvorí iba časť problémov, pre ktoré vám dieťa nepôjde do škôlky a vy s ním ostanete doma. Zas a znova. Treba si v prvom rade uvedomiť, že (nielen) nos dieťaťa je mimoriadne citlivý na vonkajšie faktory. Ak bude mať dieťa po liečbe nádchy suchý nos, samočistiaci mechanizmus nosa nebude zrejme príliš dobre fungovať. Riasinky dýchacieho epitelu sa pri nízkej vlhkosti prestávajú pohybovať* a dieťa tak zasa môže chytiť čokoľvek, čo okolo neho preletí. Pri suchom nošteku preto zvoľte na liečbu rozumne sprej Olynth HA pre deti.

Olynth HA sprej do nosa pre deti od 2 do 6 rokov

* Jaki wpływ na odporność ma Higiena Nosa?, Redakcja abcZdrowie.pl, 22-06-2015,
** William R. Ryan, Peter H. Hwang, Safety of a Preservative-Free Acidified Saline Nasal Spray A Randomized, Double-blind, Placebo-Controlled, Crossover Clinical Trial; Arch Otolaryngol Head Neck Surg. 2010;136(11):1099-1103.
*** Erkan Lebe, Meral Baka, Altug Yavasoglu, Hüseyin Aktug, Utku Ates, Yigit Uyanıkgil, Effects of Preservatives in Nasal Formulations on the Mucosal Integrity: An Electron Microscopic Study; Pharmacology 2004;72:113–120

Hmotnosť 0.032 kg
Forma

Sprej

Výrobca

Značka

Skupina

Deti, Ženy, Muži, Seniori, Alergici

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Olynth HA 0,1% sprej do nosa 10ml”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800