rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

Olynth PLUS 1mg/50mg/ml sprej do nosa 10ml

Olynth PLUS 1mg/50mg/ml sprej do nosa 10ml

Liek je určený na použitie u detí vo veku od 6 rokov a dospelých. Obsahuje: xylometazolíniumchlorid, ktorý vyvoláva rýchle stiahnutie...

Zobraziť celý popis

Tento produkt doručíme zadarmo
 • Super komunikácia
 • rýchlosť dodania
 • S obchodom som spokojná, objednávku som spravila štvrtok v noci a pondelok ráno som ju už mala doma. Toto bol môj druhý nákup v tomto obchode a určite nie posledný.
 • Všetko prebehlo ako ma.
 • rýchle dodanie, super ceny, veľká spokojnosť:)
 • Nakupujem v Etabletke často, som maximálne spokojná, ďakujem.
 • Veľký výber
  Rýchle dodanie
  Dobre ceny
 • Rýchle vybavenie objednávky a aj doručenie
 • Som spokojná rýchlo vybavená objednávka. Ďakujem
 • Spokojná
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Olynth PLUS - sprej do nosa pre dospelých a deti od 6 rokov (1mg/50mg/ml, 10ml)

Nádcha patrí medzi najbežnejšie zdravotné ťažkosti, ktoré každého z nás potrápia minimálne jedenkrát za rok. Deti nevynímajúc. Upchatý nos je jedna vec, no čo tá bolesť, ktorá vyčíňa vo vnútri, pre ktorú nemôžeme ani len pritlačiť vreckovku k nosu? Úľavu od symptómov a zahojenie podráždenej sliznice prinesie Olynth Plus, jeden z úspešných liekov vo forme spreja.

Čo je typické pre liek Olynth Plus - sprej do nosa?

Olynth PLUS je bez konzervantov
Olynth PLUS uvoľňuje upchatý nos
Olynth PLUS urýchľuje hojenie
Olynth PLUS chráni nosovú sliznicu
 • Zloženie bez konzervantov. Konzervačné látky môžu vyvolávať podráždenie nosovej sliznice*, najmä u citlivých ľudí. Vďaka jedinečnému spôsobu balenia nepreniká do fľaštičky s roztokom liečivých látok žiadny vzduch. Zloženie sa preto zaobišlo bez prítomnosti tejto drsnej chémie, na ktorú môžu byť navyše niektorí ľudia aj alergickí, respektíve môže zhoršovať ich príznaky alergie.**
 • Liek obsahuje liečivo xylometazolín, ktoré uvoľňuje upchatý nos. Rýchlo. Stiahne cievy, zmierni opuch sliznice, spriechodní dýchacie cesty. Efekt nastupuje cca do 5-10 minút po podaní lieku.
 • Urýchľuje hojenie. Môže za zloženie tohto lieku.
 • Chráni nosovú sliznicu, ktorá je hojivým účinkom lieku zacelená a epitel plní svoju funkciu.

Čo obsahuje Olynth Plus navyše?

Dexpantenol obsiahnutý v roztokovej aerodisperzii (50 mg) je veľmi dobre tolerovaný derivát kyseliny pantoténovej, ktorú poznáme aj pod názvom vitamín B5. Derivát vstupuje do hry ako hrdinský ochranca epitelu podporujúci všetko, čo by mala sliznica robiť. Podporí jej schopnosť regenerovať sa, udržiavať vlhkosť tvorbou adekvátneho množstva hlienu (nie nadprodukciou). Iba takto bude schopná odchytiť všetko, čo nemá vstúpiť do dýchacích ciest človeka. Blokáda vstupu zápalom, opuchom však rozhodne nie je tou správnou cestou. Ak táto situácia nastane, pomocník dexpantenol synergicky (súčinnosťou) podporí efekt hlavnej účinnej látky a zlepší efekt prípravku o celých 46 %.***

Olynth PLUS sprej do nosa pre dospelých a deti od 6 rokov
Olynth PLUS má 4 účinky v jednom

Aké je praktické využitie lieku Olynth Plus?

Každý jeden sprej z radu Olynth uvoľňuje upchatý nos a znižuje množstvo hlienu produkované podráždenou sliznicou. Konkrétne Olynth Plus slúži:

 • deťom od 6 rokov a dospelým,
 • na zmiernenie prekrvenia, zápalu a opuchu nosovej sliznice pri nádche, na urýchlenie hojenia raniek na nosovej sliznici,
 • pri vazomotorickej nádche kvôli zmierneniu zápalu nosovej sliznice nealergického pôvodu,
 • po chirurgickom zákroku v oblasti nosa na liečbu zhoršeného dýchania nosom.

Dávkovanie a spôsob podávania spreja Olynth Plus

Pred podaním do nosa treba v prvom rade zbaviť nos hlienu (v rámci možností) a vysmrkať sa. Prstom stlačte dierku nosa na strane, do ktorej podáte liek v druhom kroku. Držte hlavu vzpriamene, alebo ju predkloňte, umiestnite špičku spreja do opačnej dierky a pri nádychu jedenkrát stlačte pumpičku, ktorá rozpráši roztok s liečivom do dutín nosa.

Tento postup môžete zopakovať najviac trikrát denne v každej nosovej dierke.

Olynth PLUS 1mg/50mg/ml sprej do nosa je určený iba deťom od 6. roku a pre dospelých. Nikdy ho neaplikujte do nosa deťom mladším ako 6 rokov.
Bez odporúčania lekára by sa liek nemal podávať dlhšie ako 7 dní. V prípade detí po troch dňoch bez zlepšenia (alebo po zhoršení) kontaktujte lekára a konzultujte ďalší postup liečby.
O použití lieku počas tehotenstva alebo počas dojčenia sa tiež poraďte so svojim lekárom.
Pred použitím si prečítajte celý príbalový leták lieku Olynth PLUS 1mg/50mg/ml sprej do nosa 10ml.


Olynth PLUS pre deti od 2 rokov

Malé deti sú náchylné ochorieť na nádchu oveľa rýchlejšie ako dospelí a tiež ju horšie znášajú. Tak ako príkazy a zákazy rodičov. Stokrát im poviete, aby nesadali na studenú zem, aby si zakasali tričko do nohavíc a nepili príliš chladné nápoje. Aj tak ich v nestráženej chvíli nájdete rozgajdané sedieť na zemi a sŕkať ľadový džús. Upchatý nos tvorí iba časť problémov. Pri nachladnutom dieťati sa totiž nevyspí riadne žiadny člen rodiny, tobôž samotný pacient. Vždy mu však môžete pomôcť liečbou s pokojom na lôžku, vitamínmi a uľaviť od problémov nosovej sliznice sprejom Olynth Plus pre deti.

Olynth PLUS sprej do nosa pre deti od 2 do 6 rokov

* William R. Ryan, Peter H. Hwang, Safety of a Preservative-Free Acidified Saline Nasal Spray A Randomized, Double-blind, Placebo-Controlled, Crossover Clinical Trial; Arch Otolaryngol Head Neck Surg. 2010;136(11):1099-1103.
** Erkan Lebe, Meral Baka, Altug Yavasoglu, Hüseyin Aktug, Utku Ates, Yigit Uyanıkgil, Effects of Preservatives in Nasal Formulations on the Mucosal Integrity: An Electron Microscopic Study; Pharmacology 2004;72:113–120
*** R. Mösges, K. Shah-Hosseini, H. P. Hucke, M. J. Joisten - Dexpanthenol: An Overview of its Contribution to Symptom Relief in Acute Rhinitis Treated with Decongestant Nasal Sprays. Adv Ther. (2017)

Hmotnosť 0.036 kg
Forma

Sprej

Výrobca

Značka

Skupina

Deti, Ženy, Seniori

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Olynth PLUS 1mg/50mg/ml sprej do nosa 10ml”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

  Mohlo by vás zaujímať