rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • Super spokojna
 • super.rychle dodanie-dobre ceny
 • Nemám.
 • Rýchlosť
 • rýchle dodanie
  priaznivé ceny
 • Som spokojný a odporúčam
 • rýchlosť, cena
 • Výhodné ceny
  Dobrá dostupnosť produktov
  Široká ponuka produktov
  Veľmi rýchle dodanie
  Možnosť doručenia do boxu/packety
  Výhodný vernostný program
  Darček pri nákupe
  Doprava zadarmo pri nákupe nad 10€
  Dobrá komunikácia s obchodom
 • Tentoraz som si dala balík doniesť do Alzaboxu,doteraz som využívala služby kuriéra. Oceňujem rýchlosť dodania aj dobrý výber.
 • Rýchlosť vybavenia objednavky
  Super ceny
  Spoľahlivosť
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Eluát z generátora - technecistan sodný je možné použiť na značenie rozličných nosičových zlúčenín dodávaných ako kity, a tiež k priamej aplikácii pacientovi. Pri priamom podaní je možné technecistan sodný využiť diagnosticky na scintigrafické vyšetrenia:
a) štítnej žľazy (zobrazenie štítnej žľazy, meranie akumulácie v štítnej žľaze, získanie informácií o veľkosti, polohe, uzloch a funkcii pri chorobách štítnej žľazy),
b) slinných žliaz (hodnotenie funkcie slinných žliaz a priechodnosti ich vývodov),
c) lokalizácia ektopickej žalúdočnej sliznice: Meckelov divertikul,
d) mozgu (zisťovanie porúch hematoencefalickej bariéry spôsobených nádormi, infarktami, krvácaním a edémom, ak nie sú dostupné iné metódy).
Po predchádzajúcej aplikácii redukčného činidla je možné technecistanom (99mTc) sodným označiť červené krvinky a diagnosticky ich využiť pri scintigrafických vyšetreniach:
e) srdcových dutín a ciev (hodnotenie ejekčnej frakcie komôr, hodnotenie globálneho a regionálneho pohybu srdcovej steny, zobrazenie fázy kontrakcie myokardu, zobrazenie orgánovej perfúzie a cievnych abnormal).
f) diagnostika lokalizácie krvácania do tráviaceho traktu. Viac na adc.sk

Použitie:

Odporúčané dávky pre dospelých a staršie osoby:
Scintigrafia štítnej žľazy: 18,5-80 MBq. Zobrazenie sa robí za 20 minút po i.v. aplikácii.
Scintigrafia slinných žliaz: 40 MBq. Zobrazenie sa robí ihneď po i.v. aplikácii a ďalej v pravidelných intervaloch až do 15. minúty.
Scintigrafia Meckelovho divertikula: 400 MBq. Zobrazenie sa robí ihneď po i.v. aplikácii a ďalej v pravidelne až do 30. minúty.
Scintigrafia mozgu: 370-800 MBq. Rýchle sekvenčné zobrazenie sa robí počas prvej minúty po aplikácii; statické zobrazenie za 1 až 4 hodiny. Štítna žľaza a chorioidálny plexus sa blokujú perchlorátom, aby v nich nedošlo k nešpecifickému vychytávaniu 99mTc.
Scintigrafia srdcových dutín a ciev: 740 - 925 MBq. Červené krvinky sa po predchádzajúcej aplikácii redukčného činidla označia metodikou in vivo alebo in vitro. Dynamické zobrazenie sa robí počas prvej minúty po i.v. aplikácii, a ďalej v priebehu 30 minút.
Krvácanie do GITu: 740-925 MBq. Dynamické zobrazenie sa robí počas prvej minúty po i.v. aplikácii, statické zobrazenia vo vhodných intervaloch až do 24 hodín.

Forma pre RX

Rádionuklidový generátor

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800