rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

VALETOL 24 tabliet

VALETOL 24 tabliet

Tablety s obsahom kombinácie 3 látok propyfenazónu, paracetamolu a kofeínu pomáhajú uľaviť od bolesti hlavy, krížov, zubov a menštruačných bolestiach.

Zobraziť celý popis

Zvoľte želaný variant:

Tento produkt doručíme zadarmo
 • +
 • Dobre ceny...rýchle dodanie tovaru...celková spokojnosť ,,,určite tu budem nakupovať znovu...
 • Mimoriadna.spokojnosť.
 • Rýchle doručenie, ešte v deň objednávky. Dobrá info o stave objednávky.
 • rýchle doručenie
 • Bola som spokojná
 • Široký sortiment a expresné doručenie
 • Rýchle dodanie, dobrá spolupráca, super info
 • Rýchle vybavenie
 • Ocenila som expresné doručenie objednavky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika
zavrat

Tlmí bolesť

použitie pri horúčke - ikona

Znižuje horúčku

Pôsobí protizápalovo

Rýchlu a účinnú pomoc pri bolesti vám poskytnú tablety Valetol. Liek obsahuje kombináciu troch účinných látok propyfenazónu, paracetamolu a kofeínu, vďaka čomu nielen že pomáha tlmiť bolesť, ale pôsobí aj na zníženie horúčky a má protizápalové účinky. Liek je vhodný pre dospelých a dospievajúcich od 15 rokov.

kyselina hyalurónová - ikona

Propyfenazón 300 mg

Účinkuje proti bolesti, horúčke a zápalu.

paracetamol - ikona

Paracetamol 150 mg

Tlmí horúčku a pôsobí proti bolesti.

kofeín - ikona

Kofeín 50 mg

Zosilňuje účinky propyfenazónu a paracetamolu

Valetol proti bolesti

Bolesť je nepríjemný pocit, ktorým nám telo dáva najavo, že niečo nie je v poriadku. Má nielen rôzne príčiny, ale aj stupne. Intenzita bolesti sa môže pohybovať niekde medzi ľahkým pocitom nepohodlia až po agóniu. Rozlišujeme 2 typy bolesti: akútnu a chronickú.

Akútna bolesť

Je znamením, že telo utrpelo poškodenie. Zároveň má ochrannú funkciu – telo vám ňou dáva najavo, že by ste sa mali vyhýbať určitým situáciám alebo faktorom. Jej ďalšou úlohou je tiež ochrana poranenej časti tela počas procesu hojenia. Po zahojení zranenia alebo poškodenia by mala odznieť.

Chronická bolesť

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec accumsan lacus mauris, eu congue tortor cursus porttitor. Donec congue in Za chronickú bolesť považujeme takú, ktorá trvá dlhšie ako 3 mesiace. Vzniká väčšinou pri neliečenej akútnej bolesti, resp. vtedy, keď nebola liečená správne. Takáto bolesť prestáva byť symptómom a stáva sa ochorením. Je ju preto potrebné riešiť s lekárom.nulla vitae iaculis.

Valetol pomáha vďaka svojmu zloženiu uľaviť od bolesti:

Hlavy

Krížov

Zubov

Pri menštruácii

paralen na bolest hlavy

Prvá pomoc pri bolesti hlavy

Enzýmy sú biologické katalyzátory chemických reakcií v ľudskom tele. To znamená, že ich úlohou je urýchľovať chemické reakcie prebiehajúce v tele. Dôležité sú preto nielen pre trávenie, ale aj imunitný systém človeka. Každý enzým urýchľuje špecifickú reakciu.

 • Doplňte tekutiny – bolesť hlavy môže byť príznakom dehydratácie.
 • Nadýchajte sa čerstvého vzduchu – bolesť hlavy sa môže dostaviť aj vtedy, keď trávite veľa času v uzavretých a zle vetraných priestoroch.
 • Pomôcť môžu zábaly – skúste si priložiť mokrú vreckovku na čelo alebo zadnú časť krku. V niektorých prípadoch pomáhajú aj studené zábaly nôh.
 • Obľúbeným tipom na úľavu od bolesti hlavy je tiež masáž krku, šije a čela pomocou vonného oleja alebo francovky.

Ako dávkovať tablety Valetol?

Liek je určený pre dospelých a dospievajúcich od 15 rokov. Dávkovanie je individuálne, v závislosti od bolesti. Užívate 1 – 2 tablety pri bolesti, následne podľa potreby môžete užiť ďalšiu tabletu. Odstup medzi dávkami musí byť však minimálne 4 hodiny. Nesmiete prekročiť dennú dávku 5 tabliet. Liek nie je určený na dlhodobé užívanie.

Tabletu prehltnite v celku a zapite vodou. Pokiaľ máte problém s prehĺtaním tabliet, je možné ju rozlomiť pomocou deliacej ryhy. Bez súhlasu lekára neužívajte liek dlhšie ako týždeň. Lekára kontaktujte aj vtedy, pokiaľ sa váš stav po 5 dňoch užívania nezlepší, prípadne pokiaľ dôjde k jeho zhoršeniu. Tablety sú dostupné v 2 veľkostiach balenia: 12 a 24 tabliet.

Upozornenie:

Liek sa nemá podávať v gravidite a počas laktácie.
Liek sa nemá používať u detí do 15 rokov s ohľadom na bezpečnosť (bezpečnosť a účinnosť u detí vo veku do 15 rokov nebola stanovená).
Počas liečby nekonzumujte alkohol.
Liek je kontraindikovaný pri stavoch: deficit glukózo-6-fosfátdehydrogenázy, ťažké formy renálnej či hepatálnej insuficiencie, akútna hepatitída, súbežné podanie liekov atakujúcich pečeň, alkoholizmus, chronická hypoxia, pacienti s alergickou diatézou, pri bronchiálnej astme, astmatici precitlivení na kyselinu salicylovú (menej ako v 5 % sa pozoroval mierny bronchospazmus).
Pri súbežnom podaní kofeínu a sympatomimetík či iných derivátov xantínu sa zvyšujú ich bronchodilatačné a toxické účinky.

Hmotnosť 0.027 kg
Forma

Tabletka

Výrobca

Značka

Skupina

Ženy, Muži, Seniori

Cesta podania

Perorálne – prehĺta sa

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “VALETOL 24 tabliet”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

  Mohlo by vás zaujímať