rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

Zinkorot 25mg 50 tabliet

Zinkorot 25mg 50 tabliet

Zinkorot je liek s obsahom zinku a kyseliny orotovej. Používa sa ako alternatívny zdroj doplnenia zinku pri liečbe jeho nedostatku.

Zobraziť celý popis

Tento produkt doručíme zadarmo
 • +
 • Dobre ceny...rýchle dodanie tovaru...celková spokojnosť ,,,určite tu budem nakupovať znovu...
 • Mimoriadna.spokojnosť.
 • Rýchle doručenie, ešte v deň objednávky. Dobrá info o stave objednávky.
 • rýchle doručenie
 • Bola som spokojná
 • Široký sortiment a expresné doručenie
 • Rýchle dodanie, dobrá spolupráca, super info
 • Rýchle vybavenie
 • Ocenila som expresné doručenie objednavky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Aj keď mnohí naši zákazníci považujú Zinkorot za výživový doplnok, patrí do skupiny liekov. Používa sa ako alternatívny zdroj na doplnenie zinku pri liečbe jeho nedostatku vtedy, ak bežnou diétou nie je možné zabezpečiť jeho dostatočný príjem. Je to jediný voľnopredajný liek s obsahom zinku a kyseliny orotovej. Jedna tableta obsahuje až 157,36 mg dihydrátu zinkumorotátu – a teda 25mg zinku, čo zodpovedá maximálnej dennej odporúčanej dávke zinku pre dospelého človeka.

Zinok

Zinok zohráva veľmi dôležitú úlohu pri správnej funkcii imunitného systému, celistvosti kože, hojení rán, chuti a čuchu, funkcii štítnej žľazy raste a vývoji tela ale aj neurologickej funkcii. Okrem toho je dôležitý aj pre správny vývoj mozgu a jeho fungovanie.

Kyselina orotová

Kyselina orotová v Zinkorote zvyšuje vstrebávanie zinku do organizmu. Je to telu vlastná, biologická látka, ktorá sa prirodzene nachádza napríklad v mlieku alebo v kolostre. Funguje ako fyziologický nosič minerálov a kovov.

Zinok, ktorý lieči: Kedy siahnuť po Zinkorote?

Zinok patrí medzi esenciálne stopové prvky, čo znamená, že si ho ľudský organizmus nedokáže vytvoriť sám. Napriek tomu je pre jeho správne fungovanie nevyhnutný, a tak je potrebné prijímať ho zo stravy. Niektoré diéty a spôsoby stravovania však nezahŕňajú potraviny s jeho dostatočným množstvom, v dôsledku čoho môže v organizme vzniknúť nedostatok.

Príznaky nedostatku zinku:

Oslabená imunita, náchylnosť organizmu na infekcie

Zhoršené hojenie rán

Vypadávanie vlasov

Slabé a lámavé nechty

Kožné problémy, ako vyrážky alebo zápaly kože

Psychická nerovnováha

Hnačka

Znížená plodnosť

Nedostatok zinku, prípadne znížená hodnota zinku, sa môže prejaviť u ľudí v dlhodobom strese alebo u športovcov –telo ho totiž vo vysokých množstvách vylučuje potením. Na jeho hladinu by si mali dávať pozor aj tehotné ženy.  

Zinkorot môže vášmu organizmu priniesť mnoho výhod

Pokiaľ trpíte nedostatkom zinku, Zinkorot bude vhodnou voľbou. Účinky zinku na organizmus sú totiž naozaj široké a telo z nich môže benefitovať v mnohých smeroch. Kedy vám môže pomôcť?

Pomáha bojovať proti oslabenej imunite

Zinok je veľmi dôležitým stopovým prvkom, ktorý podporuje imunitný systém. Pôsobí ako antioxidant a hrá dôležitú úlohu pri syntéze DNA.

Stará sa o krásne vlasy, nechty aj pokožku

Ak máte lámavé nechty alebo vám vypadávajú vlasy, môže byť na vine nedostatok zinku. Zinok udržiava vlasy aj nechty krásne, pevné a zdravé.

Pomáha pri hojení rán

Zinok pôsobí na rýchlejšie hojenie rán. Udržiava celistvosť pokožky, a tak môže pomôcť aj pri hojení vyrážok alebo akné.

Dávkovanie a spôsob použitia:

Dospelí a dospievajúci od 12-17 rokov: odporúčaná dávka je ½-1 tableta denne. Deti od 6-11 rokov: odporúčaná dávka je ½ tablety denne. Liek sa užíva perorálne (cez ústa) a zapije sa dostatočným množstvom tekutiny s dostatočným odstupom od príjmu jedla. Tablety majú deliacu ryhu, ktorá ich umožňuje rozdeliť na dve rovnaké polovice. Dĺžka liečby závisí od dosiahnutia úspechu liečby.

Upozornenie:

Liek sa nemá užívať počas tehotenstva a dojčenia, pokiaľ klinický stav (nedostatok zinku) u žien nevyžaduje liečbu zinkom. Liek nie je určený pre deti mladšie ako 6 rokov. Súbežné užívanie solí železa, medi a vápnika môže znižovať vstrebávanie zinku. Vysoké dávky zinku môžu znižovať vstrebávanie medi a železa. Zinok znižuje vstrebávanie tetracyklínov a chinolónov. Jedlá s vysokým obsahom fytínov (napr. cereálie, strukoviny, orechy) znižujú vstrebávanie zinku. Káva môže zabrániť vstrebávaniu zinku.

Hmotnosť 0.039 kg
Forma

Tabletka

Výrobca

Skupina

Ženy, Muži, Seniori

Cesta podania

Perorálne – prehĺta sa

Značka

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 1. Zinkorot – zinok, ktorý lieči | eTabletka

  […] pomôžu aj pri výraznom nedostatku. Zaujíma vás, kde takéto lieky nájdete? Spoznajte s nami Zinkorot – zinok, ktorý […]

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

  Mohlo by vás zaujímať