rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

Cena

Cena

Produkty skladom

Produkty skladom
 • Skladom

Pre

Pre
 • Muži

Forma

Forma
 • Šampón
 • Roztok

Výrobca

Výrobca
 • Dr. Kurt Wolff GmbH & Co. KG, Bielefeld
 • Dr. Wolff
 • Dr.A.Wolff

Kategórie produktov

hodnotenia

Hodnotenia
zákazníkov

Zobraziť hodnotenia

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

Opýtať sa lekárnika
lekarnicka
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

Corega

To, že sa o zuby treba starať, sa učia už malé deti. Pravidelná hygiena a poctivé umývanie by mali byť každodennou súčasťou vašich rán a večerov – či už máte svoje zuby alebo zubnú náhradu. Ľudské ústa sú totiž plné baktérií, ktorým sa páči vlhké prostredie.

Nosíte čiastočnú alebo celkovú zubnú náhradu? Práve na vaše zdravie a pohodlie mysleli v Corege. Corega priniesla na trh produkty určené špeciálne na starostlivosť a uchytenie zubnej protézy. Hlavným cieľom značky je nielen to, aby ste mali zdravú ústnu dutinu, ale tiež to, aby ste si mohli každý deň a každé jedlo vychutnávať s radosťou a úsmevom na tvári. Aké sú teda výhody produktov Corega a čo nájdete v ich ponuke?

Život so zubnou protézou – čo môžete očakávať?

Prechod na zubnú náhradu môže byť pre niektorých problematický. Zuby sú vašou prirodzenou súčasťou, nemusíte sa pri žuvaní či rozprávaní zamýšľať, všetko funguje samo a automaticky. Je preto úplne prirodzené, že máte pri prechode na zubnú protézu „cudzí“ pocit v ústach. Pokiaľ je však vaša protéza vyrobená a nasadená správne, ide o pocity, ktoré časom vymiznú. Postupne si na nový chrup zvyknú nielen vaše ústa, ale aj vy.

corega na zubne nahrady

Predovšetkým vtedy, ak máte úplné prvú protézu, môžu sa prvé týždne niesť v znamení zvykania si a učenia sa. Prvé dva týždne by ste si mali náhradu dávať dole čo najmenej. Je totiž potrebné, aby si na ňu ďasná zvykli. V prípade, že vás budú trápiť podráždené alebo opuchnuté ďasná (čo je naozaj úplne bežné), môžete siahnuť po géloch a mastičkách na ďasná.

Sprvu sa tiež môžu objaviť problémy so šušlaním či nadmerná tvorba slín. Ako sme však už spomenuli, všetky tieto problémy časom vymiznú. Za predpokladu, že vám náhrada správne sedí, je to otázkou len niekoľkých týždňov, kým budete s vašou novou náhradou fungovať ako jeden.

Pokiaľ budete mať pocit, že vám náhrada nesedí, prípadne vám bude otláčať ďasná či spôsobovať iné problémy, ktoré nebudú ustupovať, obráťte sa na stomatológa. V žiadnom prípade náhradu sami neupravujte.

starostlivost o zubne nahrady

Starostlivosť o zubnú náhradu s produktami Corega

Hoci sa to možno nezdá, v určitých smeroch si zubná protéza vyžaduje viac starostlivosti než prirodzený chrup. Dôležité je totiž nielen to, aby ste ju správne čistili. Zásadné je aj jej správne uchytenie, nakoľko ovplyvňuje vaše pohodlie, zdravie ústnej dutiny a samozrejme vašu schopnosť hrýzť. V Corege sa zamerali na oba aspekty života so zubnou náhradou a priniesli na trh dva typy produktov:

 • fixačné gély pre pevné uchytenie zubnej náhrady na protéznom lôžku,
 • čistiace tablety, vďaka ktorým rýchlo a bez námahy očistíte protézu od nečistôt a zvyškov jedla.

Fixačné gély Corega – pre sebavedomý úsmev počas celého dňa

Aby protéza mohla plniť svoj účel, je kľúčové jej správne umiestnenie a fixácia. Fixačné krémy Corega sú vhodné pre čiastočné, ale i celkové zubné náhrady. Poskytujú fixáciu až na 12 hodín v závislosti od toho, čo počas dňa konzumujete. Správne nasadená a upevnená zubná náhrada vám bude pripadať ako váš vlastný chrup a vy sa tak budete cítiť spokojne a sebavedomo.

Extra silné fixačné gély Corega s príchuťou i bez príchute

3D držanie – upevnia náhradu vo všetkých smeroch

príchuť mäty - ikona

Jemná mätová príchuť alebo úplne bez príchute

Neobsahujú zinok

Zvyšujú silu vášho zhryzu

Vhodné na horné, dolné aj čiastočné náhrady

Chránia pred prenikaním potravy pod náhradu

rýchly účinok - ikona

Majú vysokú silu fixácie s celodenným účinkom

Chránia sliznice protézneho lôžka

Extra silné fixačné gély sa postarajú o uchytenie vašej zubnej náhrady v troch smeroch. Vďaka tomu bude protéza pekne držať na mieste a vy sa môžete s chuťou zahryznúť do vášho obľúbeného jedla. Na výber máte z krému s jemnou mätovou príchuťou alebo krému bez príchute. Táto možnosť poteší tých z vás, ktorí môžu mať strach, že príchuť fixačného krému ovplyvní chuť jedla.

Corega Max Control zabráni jedlu preniknúť pod náhradu

Maximálne utesnenie náhrady po celom obvode vám zaručí fixačný krém Corega Max Control. Novinkou je špeciálne upravená tryska, vďaka ktorej dokážete krém aplikovať s veľkou presnosťou. Krém je totiž potrebné aplikovať po krajoch protézy tak, aby protézu  dokonale utesnil. Práve tak totiž zabránite preniknutiu zvyškov jedla pod zubnú náhradu.

COREGA MAX CONTROL fixačný krém 40g
Ako vlastne fungujú fixačné gély Corega?

Po nanesení krému a nasadení náhrady dôjde k napučaniu fixačného krému. Vlhkosť, ktorú máte v ústach vďaka slinám spôsobí, že krém napučaním vytlačí vzduch nachádzajúci sa medzi zubnou náhradou a povrchom ďasna. Vďaka tomu protéza dokonalo priľne, pevne sa uchytí a utesní. Potom vám už postačí sa len s chuťou a širokým úsmevom zahryznúť.

COREGA Comfort fixačný krém 40g

Máte citlivé ďasná? Vyskúšajte fixačný krém Corega Comfort

Tento fixačný krém je špecifický technológiou ADAPTAGRIP. Vďaka nej sa krém vplyvom vlhkosti v ústnej dutine zmení na gél, ktorý nielenže upevní a utesní náhradu, ale vytvorí tiež akúsi vrstvu, ktorá zmierňuje tlak na ďasná. Tento produkt bude pre vás to pravé, pokiaľ máte citlivejšie ďasná a náhrada vám zvykne spôsobovať pocit nepríjemného tlaku.

Rýchle a jednoduché čistenie zubnej náhrady s tabletami Corega

Ako sme už spomenuli, čistenie zubnej náhrady je veľmi dôležité. Nesprávna či zanedbaná hygiena môže totiž spôsobiť nielen poškodenie náhrady, ale môže byť tiež príčinou:

 • vzniku zápalu v ústnej dutine,
 • nepríjemného zápachu z úst,
 • parodontózy či zubného kazu na zvyšných zuboch.

Výhodou tabliet Corega je, že pri ich používaní nie je potrebné nechať náhradu po celú noc v pohári s čistiacim roztokom. Čistia totiž rýchlo a efektívne, a to už do 3 minút.

Ničia až 99% baktérií zubného povlaku

Obmedzujú povlak

nezanecháva fľaky - ikona

Odstraňujú i odolné škvrny na náhrade

Sú šetrné k náhrade

Na výber máte z niekoľkých typov čistiacich tabliet. Všetky sa vyznačujú silným a rýchlym účinkom, pričom:

COREGA BIO Tabs antibakteriálne čistiace tablety 30tbl

Corega Bio Tabs čistia zubnú náhradu neabrazívne a ničia až 99% baktérií už do 3 minút.

COREGA Dvojitá sila Čistiace tablety na zubné protézy 36 ks

Corega Dvojitý účinok sú najsilnejšie čistiace tablety Corega na trhu. Obsahujú až 2x viac čistiacich zložiek.

COREGA Whitening 30 čistiacich tabliet na zubné náhrady

Corega Whitening sa postarajú o efektívne vyčistenie, odstránenie škvŕn a navrátenie belosti.

Ako používať čistiace tablety Corega?

Použitie čistiacich tabliet Corega nemôže byť jednoduchšie. K vyčisteniu zubnej náhrady vám totiž stačia 3 jednoduché kroky:

 1. Vložte čistiacu tabletu do teplej (nie horúcej) vody a vložte náhradu. Náhrada by mala byť umiestnená na tablete. Množstvo vody zvoľte tak, aby bola celá náhrada pod vodou.
 2. Nechajte tabletu pôsobiť 3 až 5 minút. Následne náhradu vyberte a dočistite mäkkou zubnou kefkou určenou na zubné protézy.
 3. Potom stačí protézu opláchnuť pod tečúcou vodou.

Nezabudnite:

Pokiaľ náhradu skladáte na noc, mali by ste ju po vyčistení umiestniť do vody, prípadne špeciálnej krabičky na to určenej. Protéza nesmie vyschnúť, mohla by sa poškodiť.

Pri nasadzovaní protézy dbajte vždy na to, aby bola čistá nielen protéza, ale aj vaša ústna dutina. Umyte si zvyšné zuby, pomasírujte ďasná jemnou kefkou, prípadne siahnite aj po ústnej vode, nasaďte zubnú náhradu a privítajte ďalší deň s úsmevom.

Najpredávanejšie v kategórii

Dasseltino 5 mg 10 tabliet

3,99 €
Na sklade

Dasseltino je liek proti alergii, ktorý nespôsobuje ospalosť. Zmierňuje príznaky alergickej nádchy a žihľavky ako kýchan ...