ACYLPYRIN 10 tabliet 500mg

Liek Acylpyrin 500 mg s obsahom kyseliny acetylsalicylovej tlmí bolesť a znižuje horúčku u dospelých a mladistvých nad 15 rokov. zobraziť celý popis
Na sklade > 5 Môžete mať v pondelok
ikona doprava
Informácie o doprave
ikona vernostny system
Získajte 2 body
Ušetríte 0,13 €
2,55 €
2,68 €
0,26 € / ks
Cena za dopravu je od 0,89 €
Recenzie (5x)

Recenzie zákazníkov

5,00
5 recenzií
Bianka Overené hodnotenie
pravidelne si ho kupujem , dobre mi zaberá na bolesť hlavy
Igor Overené hodnotenie
siahol po ňom pri horúčke a bolestiach hlavy počas nachladnutia. Už po krátkom čase sa cítil výrazne lepšie
Monika R Overené hodnotenie
Tablety mam doma hlavne pri bolesti hlavy alebo ked na mna nieco lezie. Zabrali spolahlivo a balenie je prakticke do domacej lekarnicky
Edo Overené hodnotenie
Pomohol mi pri teplote aj bolesti hlavy.
Ondrej Overené hodnotenie
Starý dobrý klasický liek ,ktorý funguje.
Popis produktu

Popis produktu

ACYLPYRIN - liek na zníženie teploty pri chrípke, prechladnutí a na tlmenie bolesti (500 mg, 10 tabliet)

Acylpyrin je široko obľúbeným liekom na tlmenie bolesti a zníženie horúčky u dospelých a mladistvých starších ako 15 rokov. Jedna tableta obsahuje 500 mg účinnej látky kyseliny acetylsalicylovej (acidum acetylsalicylicum), ktorá je v medicíne používaná pre jej analgetické, antiflogistické a antipyretické účinky. Tento liek dostanete aj vo forme šumivých tabliet.

Acylpyrin: od odvaru z vŕbovej kôry až k dnešným tabletkám

Kyselina salicylová, východiskový materiál na výrobu kyseliny acetylsalicylovej (účinnej látky lieku Acylpyrín), bola prvýkrát izolovaná v roku 1928 z vŕbovej kôry. Hoci bol jej objav významným míľnikom pre ľudstvo, v skutočnosti nešlo o až takú senzáciu.

V pátraní po reálnych objaviteľoch predchodcu lieku Acylpyrin by sme sa museli vrátiť v čase oveľa ďalej a skončiť zhruba v 4. storočí pred naším letopočtom. V dobe, kedy žili starí Egypťania a Sumeri. Tieto staré civilizácie múdro používali odvar z kôry vŕby na to isté, na čo dnes slúžia biele tabletky nám. Odvarom tíšili svoje bolesti a zrážali horúčku.

Acylpyrin - od odvaru z vŕbovej kôry až k tabletkám

Aké má Acylpyrin účinky?

Acylpyrin je voľnopredajný liek určený na vnútorné použitie, má všestranné účinky a je všeobecne obľúbeným liekom, po ktorom pacienti aj lekári siahajú najčastejšie pri:

  • horúčke,
  • chrípkových ochoreniach,
  • bolestiach hlavy a migréne,
  • bolestiach svalov, kĺbov, nervov, chrbtice aj zubov,
  • bolestiach chrbtice rôzneho pôvodu.
Aké má Acylpyrin účinky

Použitie Acylpyrinu - kedy po tomto lieku siahnuť?

Acylpyryn možno použiť pri horúčke, miernej až stredne silnej bolesti rôzneho pôvodu a zápaloch.

Acylpyrin na zníženie horúčky

Acylpyrin na zníženie horúčky

Kyselina acetylsalicylová je pri znižovaní horúčky u dospelých veľmi efektívna. Platí to aj o lieku Acylpyrin. Užívať by ste ho ale mali až pri telesnej teplote nad 38°.

Acylpyrin na bolesť

Acylpyrin na bolesť

Liek môžete použiť aj pri miernej až stredne silnej bolesti hlavy, kĺbov, svalov, zubov či menštruačných bolestiach. Pôsobí aj pri celkových bolestiach spôsobených chrípkou.

Acylpyrin na zápaly

Acylpyrin na zápaly

Vo vyšších dávkach má Acylpyrin protizápalové účinky. Užíva sa napríklad aj pri chronických zápalových ochoreniach ako je reumatoidná artritída. Dlhodobé užívanie je ale potrebné konzultovať s lekárom.

Acylpyrin na riedenie krvi

Acylpyrin na riedenie krvi

Hlavná zložka lieku má v krvi protizrážanlivý účinok. Blokuje činnosť krvných doštičiek v artériách a tým zabraňuje vzniku krvných zrazenín, ktoré môžu viesť k mozgovým príhodám. Práve kvôli tomuto faktu môže mať Acylpyrin vplyv na zníženie zrážanlivosti krvi.

Upozornenie

Účinky Acylpyrinu na riedenie krvi by ste v žiadnom prípade nemali testovať sami alebo tento liek s kyselinou acetylsalicylovou využívať na domácu liečbu tohto problému. Pokiaľ máte s riedením krvi problémy, poraďte sa najprv so svojím lekárom, ktorý vám určí správnu liečbu. Acylpyrin užívajte len na ťažkosti, na ktoré je určený a odporúčaný.

Aké má Acylpyrin dávkovanie a ako ho užívať?

Dávkovanie Acylpyrinu je individuálne v závislosti od charakteru základného ochorenia, intenzity a frekvencie bolesti alebo od priebehu febrilného stavu. Dĺžka liečby bez lekárskeho odporúčania má byť max. 7 dní.

Tablety sa užívajú rozpadnuté v malom množstve vody alebo celé. Tablety majú deliacu ryhu a možno ich rozdeliť na dve rovnaké dávky. Pri podávaní vyšších dávok je vhodné zapíjať tablety alkalickou minerálkou. Liek sa má užívať s jedlom alebo po jedle v nasledovnom množstve.

Dospelí a dospievajúci starší ako 15 rokov

Jednotlivá dávka je 1-2 tablety každých 4-8 hodín. Minimálny odstup medzi jednotlivými dávkami sú 4 hodiny. Maximálna denná dávka je 8 tabliet (4g kyseliny acetylsalicylovej).

Pacienti s renálnou insuficienciou a starší pacienti: Je potrebná individuálna úprava dávky.

Deti vo veku 7-15 rokov

Pod dohľadom lekára môžu deti vo výnimočných prípadoch užívať kyselinu acetylsalicylovú:
- pri analgetickej a antipyretickej indikácii 30 mg/kg denne,
- pri liečbe reumatickej horúčky 100 mg/kg denne.
Liečbu liekom Acylpyrin u detí musí schváliť lekár.

Pod značkou ACYLPYRIN® sa nachádza viac liekov

Liek s ochrannou známkou ACYLPYRIN® je generikum - legálna kópia pôvodného lieku s kyselinou acetylsalicylovou. Na trhu ho nájdete vo forme tabliet ACYLPYRIN® 500 mg tablety, ktoré sa vyrábajú s deliacou ryhou. Ak máte radšej lieky, ktoré sa rozpustia vo vode, vyskúšajte ACYLPYRIN® 500 mg šumivé tablety, prípadne verziu s nižšou dávkou kyseliny acetylsalicylovej a prídavkom vitamínu C, ktorá vám môže pomôcť prekonať chrípku a choroby z nachladnutia.

Nie jeden Acylpyrin, ale rovno tri

Upozornenie

Počas 1. a 2. trimestra tehotenstva sa liek Acylpyrin môže užívať len v prípade, ak potenciálny prínos prevyšuje nad potenciálnym rizikom pre plod. Liek je počas 3. trimestra kontraindikovaný.
Liek sa nesmie užívať počas dojčenia. Pri jednorazovom podaní nie je potrebné ukončiť dojčenie.
Liek nie je určený deťom mladším ako 15 rokov s chrípkovým ochorením alebo varicelou z dôvodu možného vzniku Reyovho syndrómu.
Liek nesmú užívať pacienti s bronchiálnou astmou, so zvýšenou krvácavosťou a nesmie sa užívať ani pred plánovanou operáciou.
Nepiť alkohol. Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Doplňujúce informácie

Doplňujúce informácie

Hmotnosť balíka 0,018 kg
ŠÚKL 00011
Distribútor Herbacos-Bofarma
Značka Acylpyrin
Skupina Muži, Seniori, Ženy
Forma Tabletka
Klasifikácia produktu Humánne lieky
Cesta podania Do ústnej dutiny - prehĺta sa
Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať

Posledné navštívené

-5 %
ACYLPYRIN 10 tabliet 500 mg: Balenie s 10 tabletami po 500 mg v bielom obale so zelenými a žltými kruhovými prvkami.

ACYLPYRIN 10 tabliet 500mg

Ušetríte 0,13 €
2,55 €
2,68 €
Najnižšia cena za posledných 30 dní je: 2,68 €
Načítavanie...
Produkt: bol odstránený z košíka
Načítavanie...
Načítavanie...