ASPIRIN-C 20 šumivých tabliet
8,39 
1137 in stock
-
+

ASPIRIN-C 20 šumivých tabliet

ASPIRIN-C 20 šumivých tabliet

8,39 

Na sklade

Do košíka
Zakúpením tohto produktu získate 8 body/ov, ktoré predstavujú zľavu v celkovej výške 0,08 !

U vás zajtra! *

* Objednávky odoslané do 12:00 budú doručené nasledujúci pracovný deň.

Informácie o raketovom doručení

Bratislava - už do 4 hodín

Prijaté a spracované objednávky budú doručované v priebehu dňa do 4 hodín. Cena dopravy 2,65 €

Košice - už dnes

Objednávky prijaté a spracované do 12:00 budú doručované medzi 15:00 - 19:00. Cena dopravy 2,65 €

Slovensko - zajtra u vás

Objednávky prijaté do 12:00 budú doručené nasledujúci pracovný deň. Cena dopravy od 1,99 €

Doprava zadarmo pri nákupe nad 24,90€

Info

Bratislava - už do 4 hodín

Prijaté a spracované objednávky budú doručované v priebehu dňa do 4 hodín. Cena dopravy 2,65 €

Košice - už dnes

Objednávky prijaté a spracované do 12:00 budú doručované medzi 15:00 - 19:00. Cena dopravy 2,65 €

Slovensko - zajtra u vás

Objednávky prijaté do 12:00 budú doručené nasledujúci pracovný deň. Cena dopravy od 1,99 €

Doprava zadarmo pri nákupe nad 24,90€

Bratislava – už do 4 hodín

Prijaté a spracované objednávky budú doručované v priebehu dňa do 4 hodín. Cena dopravy 2,65 €

Košice – už dnes

Objednávky prijaté a spracované do 12:00 budú doručované medzi 15:00 – 19:00. Cena dopravy 2,65 €

Slovensko – zajtra u vás

Objednávky prijaté do 12:00 budú doručené nasledujúci pracovný deň. Cena dopravy 1,99 €

Overená online lekáreň partnerskej siete

Aspirin® – C šumivé tablety pomáha pri prechladnutí, prejavoch chrípky, pri nádche, bolesti hrdla, znižuje teplotu, potláča stavy malátnosti, tlmí bolesť a pôsobí protizápalovo.

Balenie: 1×20 tbl eff
Viac informácii o produkte

  • Rýchle doručenie
    Výhodné ceny
  • výhoda

Popis

Liek obsahuje kyselinu acetylsalicylovú a vitamín C.
Kyselina acetylsalicylová znižuje tvorbu prostaglandínov (fyziologicky účinných zlúčenín, ktoré sa podieľajú na vzniku zápalu), a tým pôsobí proti bolesti, znižuje horúčku a potláča zápal.
Liek môžu užívať:

  • dospelí:
    • pri miernych až stredne silných bolestiach (napríklad hlavy, zubov, hrdla, svalov, kĺbov, chrbta, a menštruačných bolestiach),
    • pri miernych bolestiach pri artritíde,
    • pri prechladnutí alebo chrípke na zmiernenie bolesti a horúčky a pri zápaloch.
  • deti nad 9 rokov iba na odporučenie lekára.

Použitie: 
Dávkovanie a dávkovacie schémy
Liek sa nesmie užívať dlhšie než 3-5 dní bez konzultácie s lekárom.
Dospelí
Jednorazová dávka je 1-2 šumivé tablety.
V prípade potreby sa môže jednotlivá dávka opakovať v odstupe 4-8 hodín.
Obvyklá denná dávka je 6 šumivých tabliet, maximálna denná dávka je 10 šumivých tabliet.
Deti od 9 rokov – liek sa môže podávať iba na odporúčanie lekára.
Jednorazová dávka je 1 šumivá tableta 1x denne.
V prípade potreby sa môže jednotlivá dávka opakovať 3x denne v odstupe 4-8 hodín.
Odporučená denná dávka kyseliny acetylsalicylovej pre deti je približne 60 mg/kg.
Podáva sa rozdelená do 4-6 jednotlivých dávok, čo je približne 15 mg/kg každých 6 hodín alebo 10 mg/kg každé 4 hodiny.

Spôsob použitia
Šumivá tableta sa musí pred užitím rozpustiť v pohári vody.
Liek sa nesmie užívať nalačno.

Upozornenie
Liek sa neodporúča užívať ženám, ktoré sa snažia otehnotnieť.
Ak to je nevyhnutné, podáva sa dávka čo najnižšia a doba liečby má byť čo najkratšia.
Počas 1. a 2. trimestra sa liek môže podať iba ak to je nevyhnutné.
Liek je kontraindikovaný v 3. trimestri tehotenstva.
Liek prestupuje do materského mlieka.
Pri príležitostnom použití nie je prerušenie dojčenia nevyhnutné.
Pri pravidelnom používaní alebo pri používaní vysokých dávok je však dojčenie potrebné včas prerušiť.
Na odporúčanie lekára sa môže tento liek podávať deťom od 9 rokov.
Lieky s obsahom kyseliny acetylsalicylovej sa nemajú používať u detí a dospievajúcich s horúčkovitými alebo nehorúčkovitými vírusovými ochoreniami bez konzultácie s lekárom.
Pri niektorých vírusových ochoreniach, najmä chrípke typu A, chrípke typu B a ovčích kiahňach, existuje riziko Reyovho syndrómu.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s astmou, peptickými vredmi a inými krvácavými stavmi.
Liek sa nemá užívať pred plánovaným chirurgickým zákrokom.
Nepiť alkohol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

    Opýtať sa lekárnika



    Snažíme sa odpovedať na vaše otázky do jedného pracovného dňa. Môžete však využiť aj online chat, PO-PI od 8:00 - 20:00, kde vám odpovieme takmer okamžite.

    Doplňujúce informácie

    Výrobca: Bayer Schering Pharma AG
    Forma: Šumivá tableta
    Skupina: Muži, Seniori, Ženy