rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

ASPIRIN-C 10 šumivých tabliet

ASPIRIN-C 10 šumivých tabliet

Šumivé tablety s obsahom kysliny acetylsalicylovej a vitamínu C. Liek pomáha pri prechladnutí, chrípke, tlmí bolesť a potláča zápal.

Zobraziť celý popis

Zvoľte želaný variant:

Doprava zadarmo pri nákupe nad 10 €
  • Skvele ceny, extra rýchle doručenie
  • Výborná komunikácia a pomoc
    Rýchle vybavenie
  • Velmi rychle dodanie, dobra cena
  • vybavenie a doručenie objednávky, bolo OK
  • Široký sortiment, objednávka odoslaná v nedeľu doručená v utorok. Spolupracujú so zasielkovňou, kurieri mi nevyhovujú. Som zamestnaná.
  • Rýchle doručenie, nízke ceny.
  • Rychlost,komunikativnost,cena..
  • Promptnosť
  • Super, v sobotu som objednala a hneď v pondelok na obed som si pre to zbehla.
  • spokojný
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek vo forme šumivých tabliet pomáha pri prechladnutí a chrípkových stavoch, zmierňuje bolesť hrdla. Okrem kyseliny acetylsalicylovej obsahuje Aspirin-C aj 240 mg vitamínu C. Vitamín C je dôležitý antioxidant, posilňuje imunitu a vplýva na regeneráciu organizmu.

Aké účinné látky obsahuje Aspirin-C?

Každá šumivá tableta lieku Aspirin-C obsahuje 400 mg kyseliny acetylsalicylovej a 240 mg vitamínu C.

Kyselina acetylsalicylová patrí medzi nesteroidné protizápalové látky. Účinne znižuje horúčku, pôsobí protizápalovo a zároveň tlmí bolesť hlavy, zubov, svalov a kĺbov.

Vitamín C, známy aj ako kyselina askorbová, je jedným z najznámejších, ale aj najdôležitejších vitamínov. Vitamín C:

  • pôsobí ako antioxidant,
  • podporuje imunitu,
  • znižuje vyčerpanie a únavu,
  • prispieva k tvorbe kolagénu,
  • priaznivo vplýva ma regeneráciu organizmu.

Na čo pomáhajú šumivé tablety Apirin-C?

Po lieku môžete siahnuť pri prechladnutí a chrípkových stavoch, ktoré sprevádza horúčka, nádcha a bolesť hrdla. Kyselina acetylsalicylová zníži teplotu a utlmí bolesť, vitamín C zas podporí a posilní imunitu.

Kedy je vhodné siahnuť po šumivých tabletách?

Šumivé tablety môžu byť pre vás vhodnou alternatívou, pokiaľ máte problém s prehĺtaním tabliet. Liek jednoducho rozpustíte v pohári vody a vypijete. Výhodou tejto formy lieku je aj rýchlejšie vstrebávanie do organizmu.

Aspirin-C – ako ho užívať?

Liek nesmiete užívať nalačno. Dospelí užívajú obvykle 1 – 2 tablety viackrát denne, vždy však s odstupom minimálne 4 hodín.  Nepresahujte dávku 10 šumivých tabliet denne. Deti od 9 rokov môžu Aspirin-C užívať len v nevyhnutných prípadoch a pod dohľadom lekára.

Upozornenie:

  • Liek sa neodporúča užívať ženám, ktoré sa snažia otehotnieť. Ak to je nevyhnutné, podáva sa dávka čo najnižšia a doba liečby má byť čo najkratšia.
  • Počas 1. a 2. trimestra sa liek môže podať iba v nevyhnutnom prípade.
  • Liek je kontraindikovaný v 3. trimestri tehotenstva.
  • Liek prestupuje do materského mlieka. Pri príležitostnom požití nie je prerušenie dojčenia nevyhnutné. Pri pravidelnom požívaní alebo pri používaní vysokých dávok je dojčenie potrebné včas prerušiť.
  • Lieky s obsahom kyseliny acetylsalicylovej sa nemajú používať u detí a dospievajúcich s horúčkovitými alebo nehorúčkovitými vírusovými ochoreniami bez konzultácie s lekárom.
  • Pri niektorých vírusových ochoreniach, najmä chrípke typu A, chrípke typu B a ovčích kiahňach, existuje riziko Reyovho syndrómu.
  • Liek je kontraindikovaný u pacientov s astmou, peptickými vredmi a inými krvácavými stavmi.
  • Liek sa nemá užívať pred plánovaným chirurgickým zákrokom.
  • Nepiť alkohol.
  • Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Aspirin-C nájdete v balení s 10 alebo 20 šumivými tabletami.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.046 kg
Forma

Šumivá tableta

Výrobca

Skupina

Ženy, Muži, Seniori

Cesta podania

Perorálne – prehĺta sa

Značka

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “ASPIRIN-C 10 šumivých tabliet”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

    Mohlo by vás zaujímať